Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

świadkowie/drużbowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolajcik
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 30
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pią 15 Sty 2010, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z wyborem świadkowej nie było najmniejszego problemu. Oczywiste było, że wybiorę swoja przyjaciółkę, z którą znamy się od 20 lat. Troszkę trudniej aczkolwiek też bez kłopotów było ze świadkiem (K. zastanawiał się między 2 kolegami). W końcu mój K wybrał jednego z nich, z którym się przyjaźni, najśmieszniejsze w całej tej sytuacji jest to, że ten świadek jest moją pierwszą wielką miłością a ja jego uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 15 Sty 2010, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam inne pytanie: jak sadzamy świadków w kościele? wg. płci: tzn.: świadek za panem młodym a świadkowa za panną młodą, czy to w zależności z czyjej rodziny jest świadek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba wg płci tak mi sie przynajmniej wydaje język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się wydaje, że wg płci. Bo jakby byli świadkowie tej samej płci to można wtedy ustawiać jak się chce uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*Chocolate*
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 40

PostWysłany: Wto 26 Sty 2010, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam się jakby wyglądało - 2 świadków + 4 drużby (2 facetów i 2 kobitki takie same garniturki i sukienki) . Nie mogę się zdecydować. Może pomożecie ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 26 Sty 2010, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecyduję się tylko na dwoje świadków, bo drużbanci odwracają później uwagę od pary młode, poza tym nie jestem jakoś specjalnie prozachodnie, a zwyczaj druhny [we współczesnym znaczeniu] właśnie stamtąd pochodzi .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irenka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 118

PostWysłany: Wto 26 Sty 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja równiez jestem tradycjonalistką i nie zdecydowałabym sie na wieksza ilośc. Nie przepadam za modą z zachodu, wielu rzeczy nie potrafię zaakceptować i wielu nie zaakceptuję np. kilku druzbów bezradny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 27 Sty 2010, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm czy to jest tradycja z zachodu? U nas od kiedy ja pamiętam (a zresztą moja babcia mówi że jak była młoda to też pamięta) byli drużbowie. Więc to chyba zalezy od regionu. Ale u nas przeważnie dziewczyny nie są tak samo ubrane, mają za to krótkie sukienki i takie same bukiet, a drużbowie mają takie same butonierki (czy przypinki).
Ja nie chcę u siebie stosować tego zwyczaju bo wiem, że bywa on często uciążliwy dla druhen i drużbów, a poza tym średnio mi sie podoba...
A jeśli chcesz żeby byli tak samo ubrani to licz sie z tym że mogą odmówić bądź Ty będziesz musiała m zasponsorować stroje (nie każdego stać na wydatek na nową sukienkę czy garnitur...)
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 21 Mar 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mi się wydaję, że od regionu to zalezy ja jestem ze ślaska i tu od zawsze drużbowie stali za mlodymi w kościele, to oni robili koronę (przystronie domów mładych) i stroili salę.
Mamy straszych drużbów, którzy pełnią właśnie rolę świadków i generalnie kierują drużbami. Siedzą w kościele za młodymi, cała reszta drużbów stoi.
Według tradycji starszy wprowadza młodą do kościoła a staresza młodego.
Tak więc co kraj to obyczaj Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam problem ze swoją świadkową smutny

To jest moja przyjaciółka więc myślałam że zgodzimy się w wielu kwestiach.. otóż niestety się nie zgadzamy smutny
Ostatnio w luźnej rozmowie ona powiedziała mi że założy krwisto czerwoną sukienkę i dodatki będzie mieć czarne.. to bym jeszcze jakoś przeżyła chociaż obowiam się troszkę że ten czerwony "przyćmi" moją biel.. ale jak mi powiedziała jakie chce kwiaty to myślałam że z krzesła spadne Shocked zakomunikowała mi że kupi bukiet kupi sobie sama (a mnie się wydawało że bukiet kupi jej nasz świadek) i będzie to bukiet "wachlarzowy" z kwiatami czerwonymi i czarnymi Confused troszkę mnie to zmartwiło bo ja będe mieć pomarańczowe kalie więc będzie to wyglądało napewno skromniej od jej "wachlarzu" Confused

Sama nie wiem co jej powiedzieć? Zaskoczyła mnie tym,nie oczekuje od niej że będzie mi się pytać jak ma iść ubrana i z jakimi kwiatami ale uważam że przesadza. Nie chce żeby to ona zwracała większą uwagę niż ja.

Pomóżcie smutny a jak to było u Was? Sami kupowaliście(lub wybieraliście) kwiaty świadkowej czy ona sama sobie kupowała?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group