Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ZAPROSZENIA-KIEDY ZAPRASZAĆ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 106, 107, 108  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieistotne, mowisz zupelnie o czyms innym kwiatus. Nie mowilam ani o przyjaciolce z dawnych lat ani o jakiejkolwiek przyjaciolce, ale mniejsza z tym.

Doszlam do wniosku ze na slub zaprosze napewno, a z rodzicami uzgodnie czy mamy fundusze i miejsce na kolejne osoby uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kwiatus
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 681
Skąd: małopolska

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja to mówiłam ogólnie a nie konkretnie do Twojej sytuacji....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rene
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Dolny Śląsk/UK

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 2:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak apropo's zaproszeń tylko na ślub, bo o takich ostatnio jest mowa to mam pytanie. czy zapraszając kogoś tylko na ślub wystarczy zrobić to słownie czy należy wręczyć komuś zaproszenie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 2:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem wypada wreczyc zaproszenie (niektorzy mowia o tym zawiadomienie).
My specjalnie zamowilismy kilkanascie zaproszen bez informacji o weselu i prosbie o potwierdzenie przybycia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas się na slub w ogóle nie zaprasza. Większość znajomych o tym wie i jesli chcą to przyjdą. Ewentualnie informuje się tych którzy mogą nie wiedzieć, ale nie daje się zaproszeń (czy zawiadomień)
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas wręcza się zaproszenia na ślub i wesele a oddzielnie zaproszenia tylko na ślub.
W tym tygodniu zaczynamy biegać po rodziniez zaproszeniami - słabo mi na samą myśl.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się zastanawiam, czy podczas dawania zaproszeń tylko na ślub wypada coś przebąknąć o tym, że zaprasza się TYLKO na ślub.... bo ktoś może sobie pomysleć, że jest zapraszany też na wesele i zanim otworzy zaproszenie to zacznie się dopytywać gdzie przyjęcie itp lol
Dziwnie bym się wtedy poczuła i zastanawiam się, czy wypada od razu np. powiedzieć że to tylko ślub i oczywiście bardzo tą osobę lubię, ale niestety nie mam takiej możliwości itp. Rolling Eyes
Mam sporo takich znajomych na uczelni, jeszcze nie wiem jak mogłabym to rozwiązać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wręczając mówisz, że to zaproszenie na ślub, na pewno zanim zaczną gadać- otworzą i przeczytają Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mówić, że to zaproszenie na ślub, a w środku skoro nie będzie info o weselu to chyba normalne , że nie dotyczy język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 24 Sty 2010, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem czy powiedzenie "zapraszamy Cie/was na slub" wystarczy bo wlasnie te slowa sie mowi jak zaprasza sie gosci na slub i wesele. Raczej nie mowimy "zapraszamy was na nasze wesele" tylko "na slub". Oczywiscie jak jest i wesele i slub to sie to slowko "wesele" dopowiada.

Chyba dobrze byloby zeby goscie zajrzeli do srodka wiec moze warto dodac "wszystkie informacje są wewnatrz zaproszenia" - mozna miec na mysli np godzione slubu, date, miejsce etc oczko niekoniecznie przyjecie weselne język
A jesli ktos mimo wszystko wypali "to gdzie wesele" to coz.. to zalezy od sytuacji. Albo mozna to jakos sprytnie przemilczec i zagadac innymi pierdolami, albo wyjasnic wlasnie jak to mowisz Ruda, ze niestety nie mozecie zaprosic na wesele wszystkich ktorych byscie chcieli, ale bardzo wam zalezy na uczestnictwie w uroczystosci zaslubin..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 106, 107, 108  Następny
Strona 10 z 108

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group