Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

LISTA PREZENTÓW
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 18:16    Temat postu: LISTA PREZENTÓW Odpowiedz z cytatem

Podobne wątki już tutaj na forum były Ja chciałabym jednak troszkę z innej beczki Co myślicie o liście prezentów Czy to jest na miejscu? Czy to nie przesada? Pytam bo kolezanka do mnie pisała zebym nad czyms takim pomyslala. Ale ja nie chciałabym nikomu niczego sugerowac Wole dostac dwa czajniki jak powiedziec swoim gosciom ze chce to czy tamto albo nadmienic ze lista jest na www. ... No nie wiem juz sama pomóżcie!wykrzyknik A może macie pomysł jak to inaczej załatwic Nie uznaje tak samo liscików które mówią zeby przynosili pieniądze (znam sytuacje ze ludzie byli urazeni) Czy poprostu powiedziec niech kupuja daja co chca i juz Z tym że niektórzy sie dopytują drążą Ehh nie wiem sama
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie lista jest najzupelniej w porzadku. Lisciki z prosba o pieniadze tez. Ale to ty mowisz ze nie chcesz nic nikomu narzucac... Rolling Eyes Lista jest tylko sugestia dla gosci. Nikt nie podpisuje przeciez zadnego zobowaiazania ze "i bede kupowal mlodym tylko to co z listy i tylko z listy..." uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że lista prezentów się u nas nie sprawdzi. To jeszcze nowy zwyczaj... Musiałabyś umieścić ją albo w internecie (a przecież nie każdy ma do niego dostęp), albo w jakimś sklepie, a nie wiem czy wszyscy Twoi goście są z jednego miasta. Poza tym, żeby dostać to co chcesz musiałabyś dokładnie wypisywać markę i model danego produktu, to już jest duże narzucanie, a przecież chciałabyś tego uniknąć.
Ja nie robię żadnej listy prezentów, ani nie wkładam żadnych liścików. Dla mnie jest to mało eleganckie. I tak każdy doskonale wie, że teraz młodym daje się na prezent pieniądze. A jak ktoś będzie uparty i nam coś kupi to pewnie i tak by to zrobił nawet gdyby stosowny liścik w zaproszeniu otrzymał język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette zgadzam się z Twoją opinią dla mnie owe liściki sa mało eleganckie natomiast lista moim zdaniem sie u mnie w rodzinie nie przyjmie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irenka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 118

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej no mam nadzieję, że u nas niktnie poczuje sie urażony, że chcemy koperty. Mamy mieszkanko i jest już urządzone, więc nic nie potrzebujemy z rzeczy domowych. A pieniadze z prezentów odłożymy na wydatki dla dzieciaczków jak juz sie pojawią Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Wydaje mi się, że lista prezentów się u nas nie sprawdzi. To jeszcze nowy zwyczaj... Musiałabyś umieścić ją albo w internecie (a przecież nie każdy ma do niego dostęp), albo w jakimś sklepie, a nie wiem czy wszyscy Twoi goście są z jednego miasta. Poza tym, żeby dostać to co chcesz musiałabyś dokładnie wypisywać markę i model danego produktu, to już jest duże narzucanie, a przecież chciałabyś tego uniknąć.
Ja nie robię żadnej listy prezentów, ani nie wkładam żadnych liścików. Dla mnie jest to mało eleganckie. I tak każdy doskonale wie, że teraz młodym daje się na prezent pieniądze. A jak ktoś będzie uparty i nam coś kupi to pewnie i tak by to zrobił nawet gdyby stosowny liścik w zaproszeniu otrzymał język



Niekoniecznie trzeba wpisywac wszystkie szczegolu jak marka i kolor. Jesli chce sie np zelazko a nie ma sie zadnych wymagan to mozna o prostu wpisac "zelazko".
Mysmy dawali wierszyk w zaproszeniu i zadden z naszych gosci nie poczul sie urazony, wszyscy sie dostosowali. No i zdziwilabys sie ale nie kazdy wie ze mlodym daje sie pieniadze. Zdania na ten temat sa wciaz bardzo podzielone.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
Niekoniecznie trzeba wpisywac wszystkie szczegolu jak marka i kolor. Jesli chce sie np zelazko a nie ma sie zadnych wymagan to mozna o prostu wpisac "zelazko".

Oczywiście, że niekoniecznie. Ale teraz wybór w sklepach jest ogromny. I myślę, że większość z nas chciałaby mieć wpływ na wybór wyposażenia domu.

Sadie napisał:
Mysmy dawali wierszyk w zaproszeniu i zadden z naszych gosci nie poczul sie urazony, wszyscy sie dostosowali. No i zdziwilabys sie ale nie kazdy wie ze mlodym daje sie pieniadze. Zdania na ten temat sa wciaz bardzo podzielone.

Jasne, że nie każdy wie. Ale wie zdecydowana większość (przynajmniej w moim otoczeniu). Przecież to nawet wygoda dla gości - nie muszą się głowić co kupić i latać po mieście. Wierszyk też nie daje żadnej gwarancji, że wszyscy podarują pieniądze. Wy dawaliście zaproszenia z wierszykiem - ok. Sporo część młodych tak robi. A mi się to po prostu nie podoba. Dla mnie to nietakt i już. Każdy ma prawo mieć własne odczucia. język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takich momentach zawsze zadziwiaja mnie roznice w spoleczenstwach... W innych krajach listy prezentow dzialaja od dawna i nikt nie ma o to pretensji. Czasami mam wrazenie jakbym zyla w rzeczywistosci wirtualnej Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zrobiliśmy listę książek które byśmy chcieli dostać zamiast kwiatów. Jest na naszej stronie ślubnej. Jak ktoś kupi daną książkę to ją rezerwuje na stronie. Większość osób już wie o pomyśle i bardzo im się to podobało i nie widzą problemu w wejściu na stronę www i zarezerwowaniu prezentu. Myślę, że z prezentami byłoby podobnie. Większość osób ma dostęp do internetu, a nawet jeśli same nie potrafią korzystać z komputera to już ich dzieci na pewno. Także nie widzę problemu w robieniu listy prezentów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
83kasiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: słupsk

PostWysłany: Pon 18 Sty 2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się osobiście wydaje, że lista z prezentami to świetna sprawa, my co prawda takiej listy nie robiliśmy bo mamy już domek urządzony, ale gdy ktoś się pyta co chcemy odpowiadamy że pieniądze, nikt nie jest tym zgorszony. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group