Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ankieta-kto płaci za wesele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto płaci za wesele??
Całość opłacamy sami
34%
 34%  [ 46 ]
Połowe my, połowe rodzice
21%
 21%  [ 29 ]
Rodzice większość, my drobniejsze wydatki typu zaliczki dekoracje itp.
31%
 31%  [ 42 ]
Całość rodzice
12%
 12%  [ 17 ]
Wszystkich Głosów : 134

Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas za wszystko płacą rodzice. Dla mnie taki układ jest naturalny, poza jakimiś szczególnymi wypadkami typu: młodzi już pracują, a rodzice ledwie wiążą koniec z końcem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... bo to fajny układ i powinien być naturalny, bo wkońcu zaczynanie nowego życia jest trudne dla Młodych a tu taki wydatek na sam początek język ... moi rodzice mają dla mnie odłożone pieniądze na tą okazję, natomiast Narzeczony musi sam sobie uzbierać Rolling Eyes Cóż.... życie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia85 napisał:
Lizi napisała "No i oczywiscie podziekowania dla rodzicow spadaja na nasza kieszen - nie to ze zal nam tych pieniedzy, ale liczac sie z tym kosztem juz powoli kombinujemy - niebawem zamierzam kupic kosze wiklinowe. Kawa, winko moze sie trafi jakas dobra i wpadnie w oko.. Lepiej to rozlozyc" - super myślenie Ja tak własnie kombinuję Sukienkę bede płacic na 3 razy, w jednym miesiacu kupimy zaproszenia, kotyliony itd w nastepnym ciasta pozniej wódkę Nie pociagnie to tak strasznie po kieszeni tzn nie bedzie az tak strasznie odczuwalne. Zreszta my na pewno bedziemy brac kredyt a potem go sobie w rok spłacimy uśmiech


O jakiej kwocie myśleliście?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwocie kredytu? jeszcze nie myslelismy ile To sie zobaczy tuż przed ile jeszcze zostało do opłacenia Mam nadzieje ze do 10 000 sie zmieścimy Evil or Very Mad Zobaczymy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśmy też na około tyle brali Wink Ale do spłaty na 4 latka.. Takie życie Wink Nie wiem na ile osób weselicho i ile się osoby "trzecie" dorzucają, ale podejrzewam, że spokojnie w 10 kaflach się zmieścicie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*Chocolate*
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 40

PostWysłany: Wto 26 Sty 2010, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chcieliśmy wszystko sami robić, opłacać itd. Rodzice stwierdzili, że nie ma innej mowy, ale Oni płacą - na pół. Po wielkich sporach ustaliliśmy, że rodzice opłacają sale (menu, alkohol itd) A my sami - ubiór, obrączki, kamera, zdjęcia, auto, zaproszenia, wystrój i dodatki. oczko Napewno jest Nam to na rękę ponieważ możemy więcej pieniązków przeznaczyć na ubiór i wystrój. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 26 Sty 2010, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie chcieliśmy wesela. Myślałam o skromnej uroczystości dla najbliższych, bez stresu i dużych wydatków.
Ale okazało się, że moja mama, która po ostatnim weselu w rodzinie powiedziała - NIGDY WIĘCEJ!!, nagle zmieniła zdanie język

Jestem jedyną córką i okazało, że wesele jest konieczne oczko W domu przeżyliśmy już 3 wesela (braci - ale dwa wesela były u nas, nie u panien młodych), więc myślę, że to też przeżyjemy. Tylko mama jakoś gorzej wszystko znosi, bardziej się przejmuje.

Koszty wesela pokrywamy wspólnie. Nie pytaliśmy w jakim stopniu rodzice nam pomogą. Wiemy, że pomogą. Na razie tak układamy wydatki i tak się nimi dzielimy, żeby nikogo o pieniążki nie prosić.
Każde z nas ma troszkę, tzn mój Luby ma więcej niż troszkę uśmiech i dlatego się nie martwię. Powiedział, że ne wesele ze mną czekał całe życie i od dawna się na nie przygotowywał. Czyż on nie jest boski?? zakochany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w całości pokrywamy koszty wesela sami. Oboje pracujemy, zarabiamy więc niby dlaczego rodzice mają nam jeszcze dokładać Very Happy osobiście nie zgadzam się z tym, żeby rodzice pomagali młodym. Skoro podejmują tak ważną decyzję jak założenie rodziny, to niech od początku drogi się do tego życia odnoszą jak dorośli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Toba, kociątko. oczywiście, jak kto uważa i co komu wygodnie. ale to prawda, że jeśli już jesteśmy na tyle dorośli by zakładać własną rodzinę to powinniśmy sami ponosić za to wszystko odpowiedzialność i to wcale nie powinno być takie naturalne, że to rodzice płacą za ślub i wesele pociech. mogą, jeśli chcą. tak przynajmniej głosi teoria. wiadomo, że w praktyce bywa różnie Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że jeśli rodzice chcą się dorzucić to czemu nie skorzystać. Można pracować i zarabiać tyle, że nie da się odłożyć kilku tysięcy (kilkunastu) na zorganizowanie uroczystości. Dla mnie niestosownością jest OCZEKIWANIE, że rodzice sfinansują ślub, a wręcz ŻĄDANIE tego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 9 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group