Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakosc butów oraz ubrań a cena
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Papryczkaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 164

PostWysłany: Wto 16 Cze 2020, 10:24    Temat postu: Jakosc butów oraz ubrań a cena Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie na temat stosunku jakości do ceny. Często wśród minimalistów się słyszy, że wolą coś droższego, ale dobrego jakościowo. Często mówią tak w sprawach ubrań czy kosmetyków. Zastanawiam się kiedy to ma sens. Przykład: bawełniana koszulka z długim rękawem w sklepie z odzieżą "dobrej jakości" kosztuje np. 150-200zł. Przeciętna bawełniana koszulka w jakimś innym sklepie kosztuje 30-40zł (np. w sklepie takko można kupić dobrą koszulkę z długim rękawem bawełnianą za 20zł). I teraz się zastanawiam, na ile te dobre jakościowo rzeczy są na tyle dobre, żeby rzeczywiście tyle za nie płacić, gdzie w tej cenie miałabym 5 rzeczy "gorszych" jakościowo? Taka koszulka musiałaby mi starczyć na 5 razy dłużej, a wiadomo, czasem moda / gusty się zmieniają i nie chcemy przez 5-6 lat chodzić w tym samym. Podobnie przemyślenia mam np. w stosunku do płaszczy - kupiłam płaszcz za 300zł i posłużył mi 3-4 sezony. Czy płaszcz za 1k posłuży mi 10lat? A jeśli tak, to czy naprawdę chcę 10 lat chodzić w tym samym każdej zimy?

Czy macie takie rzeczy, za które naprawdę opłacało się zapłacić dużo więcej pieniędzy?
_________________
Przyszła panna młoda uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Wto 16 Cze 2020, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zależy Ci na Fair Trade, ekologicznych materiałach czy polskiej produkcji to warto zapłacić więcej, ale jeśli tylko i wyłącznie na jakości to uważam, że nie. Da znaleźć się serio dobre jakościowo ubrania w niższych półkach cenowych. Przykładem jestem ja, która noszę kilka sieciówkowych ubrań jeszcze z czasów gimnazjum, a jestem już po studiach Very Happy Generalnie problem mody i gustu też tu jest skomplikowany. Trudno jest mi znaleźć polską markę, której ubrania są dla mnie atrakcyjne. Większość z nich jednak tworzy proste rzeczy, minimalistyczne, a ja np lubię kolorowe koszule czy swetry. Tu mogę niby polegać na lumpeksach, ale wiadomo jak to jest z nimi. Czasami coś znajdziesz, a czasami nie - liczy się szczęście i cierpliwość. Trzeba znaleźć złoty środek i najważniejsze cieszyć się z zakupów, dbać o nie, bo co z tego, że kupisz basicowy eko t-shirt za 3 stówy, jak będzie leżał w szafie uśmiech

Ostatnio na przyklad kupowałam dla siebie buty w sklepie Pantofelek i jestem zdania, że są naprawde ok jeśli chodzi o jakośc wykonania: https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie-213.html Bardzo dobrze mi się w nich chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavlina47
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Cze 2020
Posty: 7

PostWysłany: Pią 19 Cze 2020, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej kupować tylko markowe buty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniela1
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 164

PostWysłany: Sro 9 Gru 2020, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze zwracam uwagę na jakość rzeczy zanim je kupię. Nawet teraz gdy kupuję przez internet to często robię to z polecenia. Moja sąsiadka kupowała mężowi buty z tego sklepu https://fashionpolska.pl/buty-zimowe-meskie/wyprzedaz i on jest bardzo zadowolony. Dlatego ja też będę chciała zrobić prezent pod choinkę mojemu tacie i kupić jedną parę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tigerr
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 182

PostWysłany: Nie 28 Lut 2021, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no faktycznie to jest racja z tymi cena a jakością i sama już nie raz się o tym przekonałam. Dlatego też staram się szukać jakiś informacji na temat mody w internecie. I tak też między innymi trafiłam na ten artykuł https://ohme.pl/moda/legginsy-damskie-czego-o-nich-nie-wiedzialas/ z którego to dowiedziałam się bardzo wiele na temat leginsów. W sumie to warto poszerzyć wiedzę na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HaniaMM
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 343

PostWysłany: Pią 17 Mar 2023, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc na etapie poszukiwań modne i dobrze wykonane sukienki, ale również obuwia i jednocześnie dodatków jak torebki oraz szpilki to możecie również zerknąć do oferty sklepu online https://ubierzsie.com/ w którym pięknych sukienek nie brakuje zarówno takich marek, jak Pinko, Patrizia Pepe, Tommy Hilfiger i wiele innych w outletowych cenach. Do tego z opcją zwrotu przez 30 dni, ja jestem pozytywnie zaskoczona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doti
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 380

PostWysłany: Wto 21 Mar 2023, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie prawda, że świetne jakościowo buty zawsze muszą być bardzo drogie. Świetnym przykładem może być na przykład sklep Pantofelek https://pantofelek-sklep.pl/. w ich ofercie znajdziecie porządne obuwie skórzane a ceny naprawdę nie są wysokie, dodatkowo można skorzystać z dobrych promocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszabarabasza
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 213
Skąd: Lubin

PostWysłany: Czw 23 Mar 2023, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że ciuszki za 20-30zł są słabszej jakości w porównaniu do tych za 100zł, ale bez sensu jest też myśleć że za 1000zł dane ubranie posłuży znacznie dłużej. Wszystko także zależy od tego jak często dane ubrania nosimy. oczko Jeśli chodzi o dobrą jakość za dobrą cenę to sklep https://modon.pl/ wyróżnia się swoim asortymentem. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Romek44
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sty 2023
Posty: 290

PostWysłany: Pon 3 Kwi 2023, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edycja

Ostatnio zmieniony przez Romek44 dnia Pon 3 Kwi 2023, 20:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal31
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 421

PostWysłany: Pon 3 Kwi 2023, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy posiadacie swoje ulubione sklepy z odzieżą?

program uprawnienia budowlane na komputer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group