Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problemy z akumulatorem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bezniku
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 369

PostWysłany: Sob 26 Lut 2022, 9:35    Temat postu: Problemy z akumulatorem Odpowiedz z cytatem

Hej, powiem Wam, że mimo tak zdecydowanie lekkiej zimy, to jednak mam problemy z akumulatorem w moim aucie. Niestety, ma system start-stop, więc aku do niego dużo kosztuje - wolałbym go nie wymieniać. Chcę kupić prostownik - aby móc go samodzielnie w razie czego ładować. Pozostaje tylko pytanie - jaki prostownik do akumulatora wybrać? Wie ktoś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lont
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Lut 2022
Posty: 4

PostWysłany: Sob 26 Lut 2022, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trzeba wymienić, bo to już jest nie do naprawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pala
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 100

PostWysłany: Pon 28 Lut 2022, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a czemu wymienić? Mój facet tak całą zimę robił i jest ok. Chyba 3 razy brał akumulator do domu i go ładował. Pytałam go, czy jak się akumulator naładuje, to się będzie nadal ładować - mówił, że nie, bo nasz prostownik ma funkcję odłączania się automatycznego po naładowaniu akumulatora no i wyświetlacz LCD pokazujący aktualny stan - spoko sprawa. I także wiem, ze napięcie musi być 12V uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiunia33
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 84

PostWysłany: Wto 1 Mar 2022, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proste - po co wymieniać coś, co jest jeszcze sprawne i można to w miarę prosty sposób naprawić czy doładować, tak jak w przypadku akumulatora. Zakładam, że taki problem z jego rozładowaniem jest tylko zimą? No to jeszcze z tydzień/dwa i po problemie - do kolejnej zimy spokojnie dociągniesz, a potem na jesień możesz ewentualnie wymienić akumulator na nowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia3
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lut 2022
Posty: 42
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Pon 11 Kwi 2022, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawialiście się jakie są możliwości otwierania pojazdu bez akumulatora? Z pomocą może Wam przyjść krótki poradnik na blogu najlepszeotwieranie. Mój chłopak ostatnio korzystał z tych wskazówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edytapos
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Kwi 2021
Posty: 115

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2022, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie, że ludzie kupując auta nie są świadomi, że to generuje koszty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
weselemoje
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2022
Posty: 76

PostWysłany: Wto 5 Lip 2022, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przyszłość polecam wybór akumulatorów w tej technologii - https://trybawaryjny.pl/technologia-kwasowo-olowiowa-na-czym-polega/ , pozostają w znaczącym stopniu bezobsługowe, nie wymaga się również ich częstego doładowywania. Technologia kwasowo - ołowiowa, nie wymaga również, cyklicznego uzupełniania płynnego elektrolitu, który w tym przypadku, zastąpiony jest żelem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group