Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spadek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Sob 5 Wrz 2020, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, u nas takie sprawy ogarniał adwokat Łukasz Węgłowski ale generalnie specjalizuje się on w prawie rodzinnym a wiadomo że do tego trzeba człowieka z empatią, wiedzą i takiego któremu zależy nie tylko na zarobku ale najważniejsze jest dobro klienta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kunze.bethel
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Mar 2021
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 12 Mar 2021, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważną kwestią jest także uprawnienie, które należy się najbliższym krewnym spadkodawcy, w momencie kiedy cały spadek został przepisany na rzecz osoby obcej. Warto dowiedzieć się ile wynosi zachowek https://adwokatzachowek.pl/zachowek-poznan/, z racji, że jest to substytut spadku, który należałby się bliskim w przypadku dziedziczenia ustawowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wafelka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 191

PostWysłany: Sro 16 Cze 2021, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde ze spadkami to różnie bywa, ja miałam problem jak miałam spadek z Niemiec, ale na https://adwokatweuropie.pl/2020/01/28/w-jakim-przypadku-ma-zastosowanie-niemieckie-prawo-spadkowe/ poczytałam i ogarnęląm wszystko. Dobrze że w sieci jest teraz tyle informacji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaja98
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 58

PostWysłany: Pią 12 Lis 2021, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziedzicząc spadek musisz wiedzieć, że niekoniecznie będą to same przyjemności. Spadek na pewno przyniesie Ci formalności do wypełnienia, a czasami problemy. W takim przypadku może Ci się przydać firma skupująca udziały w spadkach. W tym celu polecam firmę GRB Nieruchomości, która już ma spore doświadczenie i można jej zaufać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barksi
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Sty 2018
Posty: 739

PostWysłany: Sro 24 Lis 2021, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w rodzinie ze spadkiem było trochę kłopotów, ale na szczęście adwokat rodzinny Wrocław http://rodzinny-adwokat.pl/ nam w tym pomógł. Nie spodziewaliśmy się, że ta pomoc aż tak bardzo nam się przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczay
maniak
maniak


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 1098

PostWysłany: Nie 19 Gru 2021, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może podpowiecie mi, jak dostać zachowek ? Nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowana, ponieważ w mojej rodzinie aktualnie jest problem, jeśli chodzi o spadek i przez to jest wiele różnych nieporozumień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sktom
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 428
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Gru 2021, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również mam problem ze spadkiem - zmarła moja ciotka, z którą miałem bardzo bliski kontakt i nie spisała testamentu. Nagle o spadku przypomniała sobie rodzina z zagranicy, która z ciocią nie rozmawiała przynajmniej od kilkunastu lat. Skontaktowałem się z kancelarią https://www.adwokat-laskowska.pl/case-studies/ - dzięki doświadczeniu i wiedzy adwokat sprawa została rozwiązana i zostało mi przydzielone 100% spadku.
_________________
Czasem brutalna prawda działa lepiej niż miękkie słówka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fluuksa
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 149

PostWysłany: Pią 4 Mar 2022, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem tematy spadkowe bywają bardzo trudne i poza pomocą prawnika konieczna będzie pomoc agencji detektywistyczna - https://agencjatemida.pl/agencja-detektywistyczna/sprawy-spadkowe/ . Oni specjalizują się w takich sprawach. Zbadają wszystko dokładnie i przedstawią Wam wyniki sprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v33kkk
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 139

PostWysłany: Pon 16 Maj 2022, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że jest od spadku należy odprowadzić odpowiedni podatek. Czasem można być z niego zwolnionym https://ksiegowalublin.com/podatek-od-spadkow-i-darowizn/ ale to trzeba załatwić w skarbówce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaśkaa23
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 701

PostWysłany: Pon 13 Cze 2022, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego trzeba zawsze uważać na tego typu tematy. Ja uważam, że jeśli zmagacie się z problematycznym spadkiem, to warto przemyśleć, jak się go pozbyć. Wiem, że możliwa jest sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku po rodzicach, tylko trzeba odpowiednio się za to zabrać. Macie może na ten temat jakieś własne doświadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group