Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Świadkowie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julka09
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro 11 Lis 2009, 11:53    Temat postu: Świadkowie Odpowiedz z cytatem

Jakie obowiązki maja świadkowie? W szczególności Świadkowa? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Sro 11 Lis 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, ciekawy temat - mnie to też interesuje oczko
Ogólnie z tego, czego ja bym się po niej spodziewała, to np. trzymanie w swojej torebce moich drobiazgów (bo Panna Młoda zazwyczaj nie ma torebki i gdzieś musi gromadzić swoje rzeczy), zbieranie kwiatów/kopert itp., przytrzymywanie mojego bukietu kiedy muszę go na chwilę komuś oddać, pomaganie mi w jakichś sytuacjach kryzysowych, rozkręcanie gości (żeby nie siedziała jak kołek przy stole, ale dobrze się bawiła i dawała przez to przykład innym oczko ) I to na tyle chyba... Sama nie wiem co jeszcze oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 11 Lis 2009, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swiadkowie ogolnie (z zasady) powinni zachecac gosci do tanca, dbac o gosci w jakistam sposob - chociazby pomagajac w usadzaniu. Choc to jest ciezkie, bo nie zawsze swiadkowie znaja cala rodzine obu stron..
Swiadek pilnuje by nie zabraklo na stolach alkoholu (choc to zalezy od regionu - u nas np ojciec panny mlodej sie tym zajmuje), zbiera koperty podczas skkadania zyczen oraz kwiaty czy drobne upominki. Tak samo swiadkowa.
Swiadkowa do tego, jak napisala Lila, dba o drobiazgi (ma lakier do paznokci gdyby oczko poszlo, lakier do wlosow, igle i nitke na wszelki wypadek..). No i ewentualnie, aleto zalezy od relacji panna mloda - swiadkowa - pomaga z toaletą. Bo jesli suknia jest iście balowa, do niej 2 halki na kołach to wysiusianie sie, jest, przyznacie, nienajprostrzą czynnoscia a darowac sobie tego nie mozna oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julka09
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Czw 12 Lis 2009, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto na świadka? Jeśli nie mamy, lub nie chcemy nikogo z rodziny (np. rodzeństwa czy kuzynostwa)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 12 Lis 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na świadka możesz wziąć kazdą bliską wam osobę, niekoniecznie z rodziny. tutaj http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2340 jest dużo info o wybieraniu świadków.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GWIAZDKA26
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chce na światka siostre(mam 3 braci a ja tylko jedną), niestety mój P też mam tylko 2 siostry Sad . Dlatego poleciłam mu albo szwagra albo kuzyna. Tylko że jego rodzica ani szwagier ani kuzyn się nie podoba i nam stenkają. Nie chce rezygnować z siostry(już nawet wie że będzie moim świadkiem, bardzo się z tego cieszy), ale też nie chce 2 kobiet :beczy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group