Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Muzyka dla brzuszka.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 4 Mar 2014, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc w ciąży puszczałam Bąbelkowi muzykę klasyczną, ale i z rockiem był dobrze osłuchany - a to z powodu męża. Ale nic tak dziecia nie uspokajało i nie uspokaja do dziś jak gra mojego męża na pianinie. Kubuś uwielbia słuchać jego brzmienia, ALE musi to być coś spokojnego, najlepiej klasyka, i jest to jedyna rzecz, która nawet wilczy głód potrafi na chwilę stłumić język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 4 Mar 2014, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest, moja sunia też lubiła jak grałam na keyboardzie. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 4 Mar 2014, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój młody jak byłam z nim w ciąży miał co piątek sesje jazzową - a to dlatego, że akurat wtedy jeszcze nie było zakazu palenia w knajpach i jedynym miejscem we Wrocku, gdzie nie było można palić to nieistniejąca już dziś Rura (jazz klub) - w związku z czym tam się spotykaliśmy ze znajomymi. I do dziś jazz mu dobrze wchodzi uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 4 Mar 2014, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój chrześniak ma niecałe półtora roku, rodzice od samego początku przyzwyczajali go do muzyki klasycznej. Jak miał jakieś osiem miesięcy to dało się zauważyć, że na niektóre piosenki Młody zaczynał reagować np. podnosił głowę i się cieszył albo zaczynał się bujać. Więc widać było, że raz rozpoznawał co akurat leci a dwa, że miał swoje ulubione.
Teraz też, jak słyszy fragment z Jeziora Łabędzi to się buja, a np. na Cztery Pory Roku zupełnie nie reaguje.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sro 5 Mar 2014, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w pracy słuchałam różnej muzyki całymi dniami, w aucie też, jak Misiek był maleńki to spał przy radio albo mojej muzyce z kompa i teraz faktycznie jedyne co go na chwile uciszy to to uśmiech To nic nie szkodzi, więc warto uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 5 Mar 2014, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama nie słucham muzyki poważnej, więc stwierdziłam, że jakim prawem mam dziecko zmuszac język Słyszałam o kobietach, które przystawiały słuchawki do brzucha, żeby same nie słuchac, ale żeby dziecko słuchało lol
Czasem puszczamy mu coś, przykładając komórkę do brzucha, ale potrafi na tę samą piosenkę albo się uspokoic albo wierzgac, więc w sumie nie wiem oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Sro 5 Mar 2014, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Sama nie słucham muzyki poważnej, więc stwierdziłam, że jakim prawem mam dziecko zmuszac język

No właśnie, nie ważny jest rodzaj muzyki, czy klasyczna, czy jazz, czy inna, ważne jaka mamie się podoba. Jak się mama relaksuje przy danej muzyce, to maluch w brzuchu reaguje na ten relaks.
Jak mama będzie wbrew sobie słuchać muzyki klasycznej, mimo że jej nie lubi, to nie przyniesie pozytywnych skutków, bo mama i maluch będą tylko poddenerwowani.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 26 Mar 2014, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Nelka dostała od dziadków kołysanki Phila Collinsa i Pink Floydów uśmiech
Coś pięknego uśmiech buja w obłokach
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paulinabb
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 185

PostWysłany: Sro 21 Kwi 2021, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do muzyki dla dziecka - niemowlaka, to polecam Wam dziewczyny kupić karuzele do łóżeczka Fisher Price (Karuzela z misiami CDN41 Fisher Price). Karuzela ma funkcję białego szumu, ale też kojącej muzyki, które usypiają maluszka. Rewelacja uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group