Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wahania poziomu glukozy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
welonik
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 191

PostWysłany: Pon 28 Gru 2020, 7:53    Temat postu: wahania poziomu glukozy Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się dowiedzieć czy to, że od jakiegoś czasu mam wahania glukozy na czczo czy to może być początek cukrzyca typu 2 ? Bo czytałam, że może ale nie musi. Dlatego też chciałabym się co do moich podejrzeń upewnić zanim pójdę do lekarza i zaczną mi robić te wszystkie niezbędne badania. Możecie mi coś w tym temacie podpowiedzieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werka091
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 66

PostWysłany: Pon 28 Gru 2020, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalecam zakup glukometra żeby móc to kontrolować. Popatrz sobie w Diagnosis, mają dobry sprzęt medyczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hauck.kiarra
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 18 Sty 2021, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu https://wylecz.to/cukrzyca/ znalazłam wiele cennych informacji. Zła dieta i siedzący tryb życia znacznie zbliżają do nieprawidłowego działania trzustki, a tym samym cukrzycy. Początkowo pojawia się alarmujący stan przedcukrzycowy, czyli podwyższony poziom cukru we krwi, wykrywany w teście obciążenia glukozą. Bardzo ważne jest wprowadzenia odpowiedniego leczenia i diety, gdyż zwiększa on znacząco ryzyko cukrzycy typu 2.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wang
maniak
maniak


Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 22 Sty 2021, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy cukrzycy bardzo ważne jest odpowiednie żywienie. Polecam poczytać chociażby o nutridrinkach Diben. Można je zakupić w aptekach DOZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniela1
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 164

PostWysłany: Sob 30 Sty 2021, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz wahania glukozy i zaburzoną gospodarkę węglowodanową to powinnaś też głosić się do dietetyka. Taką ofertę ma w swoim zakresie PrimaFood Catering https://primafoodcatering.pl/ . Moja znajoma zaczęła tą dietę jak była na wczasach w Primavera Jastrzębia Góra, a teraz kontynuuje ją w domu. Muszę przyznać, że świetnie się czuje. Sama chyba też skorzystam, tylko z kolei z diety Adele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gaduła
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 237

PostWysłany: Nie 31 Sty 2021, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety ale jeżeli rzeczywiście występują takie wahania to trzeba być pod stałą kontrolą zarówno diabetologa jak i dietetyka. Koniecznie po każdym posiłku sprawdzaj swój poziom glukozy, jeśli jeszcze nie masz glukometru to w sklepie https://salmor.pl/ taki kupisz. Jeżeli ewidentnie po posiłku masz skok glukozy do góry to znaczy że dany posiłek ci nie służy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MichalinaO
bywalec
bywalec


Dołączył: 04 Sty 2020
Posty: 142

PostWysłany: Pią 5 Lut 2021, 6:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz takie wahania poziomu glukozy to najlepiej idź do lekarza, niech ci zleci wszystkie potrzebne badania. Na własną rękę możesz zadbać póki co o odpowiednie odżywianie się, czyli jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym . Najwygodniej jest taką dietę zamówić w firmie cateringowej. Jeśli jesteś z Małopolski lub ze Śląska to polecam firmę Fitomania - http://fitomania.com.pl/ . Firma dostarcza posiłki, które mają niskim indeksem glikemicznym, co daje gwarancję uczucia sytości oraz utrzymania stałego poziomu cukru we krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaśkaa23
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 701

PostWysłany: Nie 7 Lut 2021, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj ostatnie i decydujące zdanie powinien mieć Twój lekarz prowadzący. Pamiętaj, że samodzielnie nie powinno się podejmować decyzji, które mogą mieć wpływ na jakość leczenia. Wiem, że często lekarze zalecają specjalistyczną żywność, którą możecie znaleźć chociażby w https://spacemed.pl/pl/c/Zywienie-medyczne/441 Warto dopytać swojego lekarza o to, czy i Wy moglibyście zastosować to przy swojej jednostce chorobowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turkus
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 8

PostWysłany: Pią 26 Lut 2021, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wahania poziomu glukozy są rzeczą naturalną, zależy jak duże są te wahania i w jakich momentach dnia itp. Najczęściej wynikają one z nieodpowiedniej diety. W takiej sytuacji pierwszą rzeczą powinna być zmiana sposobu odżywiania. Dla mnie najsmaczniejsza jest dieta pudełkowa wege, ale wiem że dietlove ma też w swojej ofercie specjalną dietę dla osób kontrolujących glikemię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niepoprawny
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 900

PostWysłany: Wto 29 Cze 2021, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej – najlepiej będzie jeśli czym prędzej udasz się do lekarza. Jeśli okaże się, że chorujesz na cukrzycę, nie załamuj się. Coraz więcej osób zmaga się z tą chorobą. Może o tym świadczyć chociażby fakt, że powstały sklepy internetowe posiadające w swoim asortymencie wyłącznie produkty dla cukrzyków, jak https://diabetyk24.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group