Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak ograniczyć słodycze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pon 6 Sty 2020, 11:41    Temat postu: Jak ograniczyć słodycze Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy są tutaj fanki słodyczy?

Doradzicie w jaki sposób skutecznie mogę ograniczyć jedzenie słodyczy?

Mam z tym spory problem smutny No po prostu łapie mnie niekiedy taka ochota, że po prostu nie ma zmiłuj. Muszę coś zjeśc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Wto 7 Sty 2020, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w klubie, również jestem fanka jedzenia słodyczy ale w ostatnim czasie staram się z tym ograniczać bo troche mi się przytyło. No i mam lekkie problemy z cerą (zdarza mi się,ze wypryszczy mi twarz), właśnie z powodu jedzonych słodyczy. Im wiecej jem, tym większe mam problemy z cerą.

Zastępuję je owocami oraz warzywami z naciskiem na warzywa bo maja mniej cukru. Nadal mam ochotę czasami na coś slodkiego ale im mniej słodyczy jem, tym mniejszą mam na nie ochotę.

Jeśli nie masz ochoty jeść warzyw i owoców na surowo, polecam soki:
https://www.eujuicers.pl/blog/soki-z-wyciskarki-warzywa-i-owoce-dla-twojego-dziecka-w-przyjaznej-formie

Z wyciskarki, o wiele przyjemniej się je pije.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fay.neoma
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 3 Lut 2020, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie lepiej przerzucić się na suszone owoce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Frania25
maniak
maniak


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1297

PostWysłany: Pon 15 Cze 2020, 8:59    Temat postu: sok Odpowiedz z cytatem

Jestem też zdania, że warto jeść warzywa lub pić zdrowe soki. Znacie ten https://ranozebrano.pl/kombucha-z-hibiskusem-eko-0-7l jest orzeźwiający, smaczny a co najważniejsze zdrowy.Zalecany przy dietach, a też dla sportowców. Warto spróbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Babcia_Jadzia
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 154

PostWysłany: Wto 30 Cze 2020, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej po prostu zamienić te wszystkie złe słodycze typu batoniki, ciastka i czekolady na zdrowsze zamienniki. W sklepie http://www.frutavita.pl/ zamiast nutelli możecie kupić pastę z orzeszków, także różne owoce suszone. Moim dzieciom bardzo smakują jabłka suszone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marika22
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Paź 2019
Posty: 359

PostWysłany: Sro 23 Mar 2022, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam nikogo kto nie lubiłby słodyczy. Nie trzeba z nich od razu całkowicie rezygnować. Można je wymienić na zdrowe i słodkie przekąski. Można wykorzystać do tego płatki owsiane https://sklepagnex.pl/pl/p/Platki-owsiane-pelnoziarniste-500g/1743 i zrobić pyszne ciasteczka. Zawsze wkładam po kilka dzieciakom do śniadaniówek. Sama również zabieram je do pracy na drugie śniadanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ernest45
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2023
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 10 Sty 2023, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słodycze ograniczyłem poprzez zamienienie ich na suszone owoce. Wyszło mi to na dobre. Suszone owoce są o wiele zdrowsze - zawierają witaminy i mikroelementy wspomagające nasz organizm i jego zdrowie.
_________________
figi suszone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gaduła
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 237

PostWysłany: Nie 22 Sty 2023, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto po prostu poszukać zdrowszych zamienników. Ostatnio popularne sa na przykład pieczone owsianki albo musy owocowe. Mam na myśli takie musy jak z Owolovo czy Dawtona. Na stronie https://gaczo.pl/ można kupić takie musy w większych ilościach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group