Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wesela dwujęzyczne, ślub z obcokrajowcem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 17:38    Temat postu: wesela dwujęzyczne, ślub z obcokrajowcem Odpowiedz z cytatem

nie wiedziałam za bardzo w którym dziale umieścić taki temat. widziałam na forum sporo dziewczyn, które wychodzą za panów innej narodowości. ja sama znalazłam sobie francuskiego męża. organizacja takiego ślubu i wesela jest niestandardowa i nieco różni się od ślubów tradycyjnych. dla mnie ważnych jest kilka tematów, np. jak rozwiązać sprawę tłumacza? co zrobić, aby rodzina z zagranicy czuła się dobrze? gdzie i na ile ich zakwaterować? co gdy ślub jest mieszany(tzn. gdy jedna osoba nie jest katolikiem).
myślę, że przy burzy mózgów na forum może łatwiej będzie nam zorganizować ten najpiękniejszy dzień w naszym dotychczasowym życiu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam jakiś czas temu na ślubie pary dwujęzycznej niemiecko-angielskiej Smile Msza była odprawiana po niemiecku (rzecz działa się w Szwajcarii), każdy z gości dostał kartę z tłumaczeniem na angielski. Przysięga była w dwóch językach.

Ja byłam tak wzruszona, że pewnie nawet jakby to było w suahili i ni w ząb niczego bym nie rozumiała, to i tak byłoby cudnie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy pomysł z kartkami dla gości, może wykorzystam go u siebie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozmak
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 67

PostWysłany: Nie 26 Maj 2019, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak się udało wesele, bo już zapewne jesteście po? uśmiech

Wątek trochę stary, ale nie znalazłam innego w tym temacie... A chciałam, zapytać o ubieganie się o obywatelstwo polskie po ślubie.
Ile to u was trwało? Czy jest dużo komplikacji z tymi wszystkimi formalnościami? Czytałam na https://lexadvena.com/malzenstwo-z-obywatelem-polski-a-obywatelstwo-jak-starac-sie-o-obywatelstwo-po-slubie-z-polakiem/ o tym, jakie dokumenty trzeba złożyć i nie wygląda to tak źle, ale nadal mam wiele obaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabryskka
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 375

PostWysłany: Wto 28 Maj 2019, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio byłam na weselu na granicy czesko polskiej uśmiech piękne miejsce i wesele też super - Pod zielonym dębem. Super jedzenie, obsługa, sala jest przepięknie udekorowana. Dodatkowo w ofercie jest romantyczna noc poślubna ze śniadaniem z tego co wiem uśmiech no i wszyscy dali radę się dogadać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozmak
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 67

PostWysłany: Pią 7 Cze 2019, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też fajnie uśmiech
Czeski i polski jest bardzo podobny, szczególnie po alkoholu haha język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group