Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele w lesie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anitanita
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Gru 2018
Posty: 1
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon 31 Gru 2018, 0:05    Temat postu: Wesele w lesie Odpowiedz z cytatem

Cześć uśmiech
Pomysł mamy z narzeczonym nietuzinkowy. Daleko nam od wielkich wesel, lejącej się wódki i tańców do białego rana. Jednak sam obiad dla rodziny to trochę za mało. A że z nas leśni ludzie, którzy wolą odpoczywać na łonie natury, to i przyjęcie weselne chcemy w podobnym klimacie zorganizować.
Początkowo pomysł ten wydawał się idealny. My, nasi najbliżsi, natura. Znaleźliśmy wiatę nieopodal leśniczówki, zadaszoną, ogólno dostępną, z prądem i wc. Z miejscem na ognisko. Trochę nas jednak przygotowania przytoczyły. Las to nie restauracja, gdzie przyjedziemy na gotowe. Trzeba przystroić wiatę, która na codzień nie jest eleganckim lokalem, zorganizować muzykę, catering, obsługę. Tu z pomocą przyszli nam przyjaciele, którzy zapewnią nam muzykę, oświetlenie oraz koordynację działań w dniu ślubu. Potrzebna jest osoba, która jednak przyjedzie wcześniej położy obrusy, przypilnuje obsługę i przywita chlebem i solą uśmiech jeśli chodzi o catering, na rynku firm jest bardzo dużo, ale jak ktoś ma mały budżet (tak jak my) to warto poszukać w okolicy szkoły gastronomicznej. Uczniowie często przygotowują catering w ramach praktyk zawodowych, kelnerów też mają. To na pewno tańsza opcja niż profesjonaliści. A smaku i elegancji odmówić potrawom nie można. My po nowym roku idziemy właśnie do takiej szkoły w naszej okolicy i sami jesteśmy ciekawi jak to wygląda ze strony uczniów (jeśli jest ktoś zainteresowany, mogę później dać znać co udało nam się ustalić i jakie są ceny).
Wiatę chcemy przystąpić światełkami - styczeń to dobry czas na zakup lampek choinkowych z wyprzedaży - białe światełka zrobią odpowiedni klimta.
Teraz szukałam inspiracje na atrakcję dla gości. Ale przecież będzie ognisko i to będzie nasza atrakcja (samego ogniska będzie pilnował nam znajomy, młody harcerz - będzie też organizował plonsy dla dzieci). Poza tradycyjnymi kiełbaskami czy szaszłykami znalazłam pomysł na banany z ogniska. Ktoś może robił takie? Może macie inne pomysły na atrakcję weselne w lesie. Wiele rzeczy jest dla nas poza zasięgiem, nie zorganizujemy fireshow czy nie wypuścimy lampionów.

W kwesti formalnej przyjęcie będzie kameralne na ok. 30-35 osób. Zamiast wódki będzie wino i piwo (chcemy jakieś dobre z Czech przywieźć) oraz nalweka własnej produkcji w ilościach, tak żeby pokosztować, a nie spić się nią. Ta sama nalewka w małej buteleczce oraz mały słoiczek miodu rozdamy gościom w ramach podziękowań.

Mam nadzieję, że kogoś zainspiruję do przyjęcia na świeżym powietrzu. Macie jakieś sugestie, pomysły? Chętnie wysłucham i podzielę się swoją opinią.

Pozdrawiam
_________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
densy
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 484

PostWysłany: Sob 5 Sty 2019, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze, bardzo ale to bardzo oryginalnie. Moi znajomi znowu robili przy czeskiej granicy - http://www.podzielonymdebem.pl/pl.html No i super im to wyszło bo miejsce przepiękne, tak samo super obsługa i jeszcze do tego pyszne jedzenie mieli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konsulars
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2019
Posty: 3

PostWysłany: Sob 5 Sty 2019, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto doradzić się znajomych w tej materii. To może być najlepsze możliwe rozwiązanie.
_________________
Łatwo - zbyt łatwo - zlekceważyć kogoś, kogo się nie lubi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
z0wie
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 19

PostWysłany: Sob 12 Sty 2019, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MonikaRab
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Sty 2019
Posty: 8

PostWysłany: Wto 15 Sty 2019, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój pomysł jest niesamowity! Myślę, że zapamiętacie ten dzień do końca życia. Ja też zrezygnowałam z tradycyjnego wesela. Zdecydowaliśmy się z narzeczonym na wynajem hali namiotowej. Podobnie jak Wy, urządzamy imprezę na łonie natury. Mam nadzieję, że goście będą zadowoleni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika90
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 209

PostWysłany: Czw 7 Mar 2019, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak po ostatnim weselu u znajomych w Krzewim Rogu w Chmielnie jestem zakochana w tym miejscu i też tam chce- http://krzewirog.pl/ . Pięknie. Poza tym sala duża i zmieszczą się wszyscy znajomi i rodzina uśmiech no i nie ma żadnego ryzyka związanego z pogodą itd jak to ma w przypadku lasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erntelli
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 1

PostWysłany: Pią 15 Mar 2019, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka wam vfd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MakMagda
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 4
Skąd: Kruszwica

PostWysłany: Pią 22 Mar 2019, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany, nigdy nie myślałam o weselu w lesie, ale teraz to mnie zainspirowałaś! Genialny pomysł.
_________________
Jeśli masz więcej niż 3 priorytety działania, to znaczy, że nie masz żadnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasix86
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 594

PostWysłany: Pon 25 Mar 2019, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zobaczcie sobie na http://www.dworekwapionka.pl/ - tam okolica robi ogromne wrazenie, bo pojezierze brodnickie wyglada oblednie! no i mozliwosc zorganizowania przyjecia na plazy to naprawde fenomenalna opcja uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamia23
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 120

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2019, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta sala jest piękna https://lawenda-szczecin.pl/. Kuszące atrakcje gastronomiczne tj. candy bar, fontanna czekoladowa, czy deski serów, szeroka oferta 5 kart menu, dwie sale do wyboru. Jakbym miała w Szczecinie organizować wesele to na pewno tam właśnie. Już na zdjęciach widać jak jest tam atrakcyjnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group