Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak zachęcić dziecko do nauki --porady
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skuwka
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 224

PostWysłany: Wto 24 Lip 2018, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A do jakiej szkoly w ogole chodzi wasze dziecko? Na pewno jej wybor tez jest bardzo wazny. Wiem, ze w takiej Niepublicznej Szkole Podstawowej im Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie sa dobre warunki do nauki dla dzieci i nauczyciele maja dobre podejscie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 30 Lis 2018, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może poprzez zakup edukacyjnych zabawek? Do nauki francuskiego np: https://kalimba.pl/produkt/domino-do-nauki-jezyka-francuskiego/ uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
doti
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 380

PostWysłany: Nie 17 Lut 2019, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc to nigdy nie musiałam namawiać mojego syna do nauki a jest już w 5 klasie podstawówki. Myślę, że tu dużą rolę odgrywa szkoła, do jakiej chodzi dziecko. Mój Krzyś jest uczniem polsko-angielskiej szkoły podstawowej Edison, znajdującej się na warszawskim Wilanowie. Realizują dwie podstawy programowe ( polską i brytyjską), dzieci mogą brać udział w dużej ilości ciekawych zajęć fakultatywnych. Lekcje prowadzone są w bardzo przystępny i ciekawy sposób, Nauczyciele nie boją się korzystać z najnowszych technologii ( np Ipodów).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julitka26
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Sty 2019
Posty: 62

PostWysłany: Sro 26 Cze 2019, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dużo zależy od samych nauczycieli, jeżeli mają dobre podejście i sposób na skuteczne przekazanie wiedzy maluchom to dzieci same będą garnąć się do nauki. Mój maluch od kilku miesięcy uczęszcza do prywatnej placówki językowej (Tequesta na Mokotowie) i codziennie opowiada mi o tym jak fajne i ciekawe były lekcje itp.
_________________
Pasjonatka wszystkiego co związane z modą i urodą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Frania25
maniak
maniak


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1297

PostWysłany: Sob 31 Sie 2019, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mojego syna nauczyłam czytać przy bajkach, polecam Ci kupić książkę dla dzieci jak ta https://www.taniaksiazka.pl/seria/strazak-sam gdy dziecko zacznie rozpoznawać litery samo weźmie ksiażkę i zacznie czytać. Tak było w moim przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martynna27
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 104

PostWysłany: Pią 27 Wrz 2019, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie najlepszym sposobem jest zachęcenie dzieci do nauki poprzez zabawę. Jeżeli np. jesteśmy rodzicami dzieci, które zaczęły już naukę, fajnie byłoby aby w szkole wprowadzono obowiązek nauki gry w szachy, który tak naprawdę znajduje się w podstawie programowej, a niestety często jest pomijany. Oczywiście tradycyjne szachy europejskie są skomplikowaną grą, ale na szczęście mamy dzisiaj fajną alternatywę, taką jak szachy japońskie Złapmy Lwa z 4 pionkami dla każdego gracza na początek, dzięki którym nasze pociechy mogą rozwinąć wiele umiejętności, w tym chociażby logicznego myślenia, które to będą pomocne w nauce:).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group