Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomysły na obiad
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 261, 262, 263 ... 270, 271, 272  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sluer343
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pią 13 Lip 2018, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrym obiadem jest makaron w sosie szpinakowym z piersią z kurczaka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lara_sand
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 10

PostWysłany: Pon 3 Wrz 2018, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wołowinę po burgrundzku Smile
_________________
"I wszyscy powtarzają: "takie jest życie", a nikt nie pamieta, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy." - Will Smith
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kuba_Igielnik
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 11

PostWysłany: Sro 5 Wrz 2018, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KURCZAK CURRY Z DYNIĄ
500 g filetu z kurczaka
sól, pieprz
3 ząbki czosnku
2 łyżki oliwy
2 łyżki soku z cytryny
1/2 łyżeczki mielonej kurkumy
2 łyżeczki czerwonej pasty curry

1 szklanka pokrojonej w kostkę dyni*
1 łyżka oliwy lub oleju kokosowego
50 ml gorącego bulionu lub wody
200 ml mleka kokosowego z puszki
do podania: ryż, listki bazylii, opcjonalnie posiekane świeże chili

Filety oczyścić z błonek i kostek. W najgrubszej części przekroić wzdłuż a następnie w poprzek na mniejszej wielkości fileciki.
Doprawić solą oraz pieprzem, natrzeć startym czosnkiem i obtoczyć w oliwie. Skropić sokiem z cytryny, posypać kurkumą oraz natrzeć pastą curry. Odstawić na blacie na ok. 15-30 minut (jeśli mamy czas), nastawić do ugotowania ryż.
Dynię obrać, oczyścić i pokroić w niedużą kostkę. Na dużej patelni rozgrzać oliwę, włożyć pokrojoną dynię i mieszając podsmażać przez ok. 4 minuty. Przesunąć na bok, włożyć filety kurczaka i obsmażyć po ok. 2 - 3 minuty z każdej strony.
Dodać gorący bulion lub wodę a po chwili mleko kokosowe. Zagotować i gotować jeszcze ok. 1 minutę. Odstawić z ognia i podawać z ryżem i listkami bazylii, opcjonalnie posypując świeżym chili.
_________________
"Typowy człowiek jest zlepkiem rutyny, idei i tradycji" – Bruce Lee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wang
maniak
maniak


Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2018, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam zamówić pizzę uśmiech U nas bardzo często je się "bylejaki" obiad, żeby potem wieczorem na kolację zamówić dużą, gorącą pizzę. Bardzo dobrą opcję ma Pizzeria Nocna, która działa w kilku największych miastach w Polsce: http://pizzerianocna.pl/. Sprawdź, może u Ciebie w mieście też obsługują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniela1
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 164

PostWysłany: Sro 26 Wrz 2018, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym chciała umieć gotować i mieć pomysły na przyrządzenie pysznych posiłków. Niestety nie mam takiego daru i tylko czasem potrafię upichcić coś na szybko. Z reguły stołuję się na mieście. Upatrzyłam sobie nawet jedną dobrą warszawską restaurację Bubbles Bar. Mogę Wam szczerze polecić, bo prowadzą świetną kuchnię i dzisiaj na przykład byłam tam na smakowitym lunchu. Składał się z karkówki grillowanej, ziemniaków i surówki. Dla mnie pycha!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Wto 9 Paź 2018, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie teraz jest często curry na obiad. Najlepiej smakuje z dynią i pomidorami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Pon 22 Paź 2018, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dynia jest fantastyczna!! Ja robię zupę według tego https://www.kamis.pl/przepisy/zupy/krem-z-dyni-i-pomaranczy-z-kardamonem przepisu i mogę śmiało powiedzieć że to najlepsza Zupa krem z dyni jaką kiedykolwiek jadłam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barto776
maniak
maniak


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 1255

PostWysłany: Wto 30 Paź 2018, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony chciałbym Wam serdecznie polecic strone https://www.xxlgastro.pl/pl/sprzet-drobny/akcesoria-do-pizzy/, poniewaz uwazam, ze maja najlepsza oferte skierowana do profesjonalnych kuchnii. Posiadaja profesjonalne wyposazenie kuchnii w najlepszej cenie, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Sro 31 Paź 2018, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ostatnio często jest curry z dyni na obiad. No ale korzystam z sezonu dyniowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alina34
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pią 9 Lis 2018, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie mam za bardzo czasu na robienie własnych obiadów. Najczęściej po prostu zamawiam na mieście. Dziś na pewno postawię na coś z kuchni włoskiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 261, 262, 263 ... 270, 271, 272  Następny
Strona 262 z 272

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group