Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prawnik do spadku Warszawa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozza
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 246

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 8:23    Temat postu: Prawnik do spadku Warszawa Odpowiedz z cytatem

Na wstępie dodam, że jeszcze nie poczyniliśmy żadnych kroków prawnych, chociaż chcielibyśmy to zrobić. W dużym skrócie sprawa wygląda tak, że przodkowie pozostawili po sobie dosyć dużą działkę w dosyć atrakcyjnej części stolicy. Działka nie została podzielona, wiec mamy oto około 14 spadkobierców. Pytanie, w jaki sposób sprawnie to podzielić. Część chciałaby od razu sprzedać swoją część. Inni natomiast chcieliby to zachować na przyszłość, bo ziemia cały czas, zwłaszcza w stolicy zyskuje na wartości. Dodam, że nie wszyscy zainteresowani są na miejscu i ich zebranie mogłoby być problematyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie są tylko na miejscu czy również jest problem z ich zgodą? Bo jeśli nie są na miejscu to nie problem jeśli uda Ci sie załatwić zgody i upoważnienia. Jesli jednak nie zgadzają się na podział ziemi to może być większy problem. W takim przypadku sprawy mogą ciągnąc się latami. Faktycznie lepiej bedzie się porozumieć z prawnikiem. Polecam panią adwokat Joannę Dominowską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rozza
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 246

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu ze zgodą tylko właśnie.Nie są na miejscu ponieważ jedna osoba siedzi w USA, reszta w Uk.
Ta adwokat ma jakąś stronę www?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozza napisał:
Nie ma problemu ze zgodą tylko właśnie.Nie są na miejscu ponieważ jedna osoba siedzi w USA, reszta w Uk.
Ta adwokat ma jakąś stronę www?


To wtedy te osoby wysyłają upoważnienia, w których jest zawarta informacja, kto ma reprezentować ich interesy.
Jest jeszcze jedna droga, że można wyznaczyć kuratora przez sąd, i kurator będzie reprezentował ich interesy.

Co do strony, to tutaj masz namiar: https://dm-adwokaci.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rozza
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 246

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagnam napisał:
rozza napisał:
Nie ma problemu ze zgodą tylko właśnie.Nie są na miejscu ponieważ jedna osoba siedzi w USA, reszta w Uk.
Ta adwokat ma jakąś stronę www?


To wtedy te osoby wysyłają upoważnienia, w których jest zawarta informacja, kto ma reprezentować ich interesy.
Jest jeszcze jedna droga, że można wyznaczyć kuratora przez sąd, i kurator będzie reprezentował ich interesy.

Co do strony, to tutaj masz namiar: https://dm-adwokaci.pl/


Dzięki. Rozmawiałam przed chwilą z osobami, ktore nie chcą jej sprzedać i uzgodniliśmy,ze działkę w takim razie podzielimy ( jak podzielimy to powinna być możliwośc dojazdu) Orientujesz się może jeszcze czy takie sprawy długo się ciągną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2018, 6:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo różnie z tym bywa. Zależy od organizacji pracy sądu, zależy od stopnia skomplikowania sprawy, od nastawienia rodziny - czy zgodnie będą chcieli podzielić, czy będą dochodzili jakiś roszczeń, bo im za mało będzie się wydawało, że dostali. Też znam takie przypadki. Krótko mówiąc, bardzo różnie z tym bywa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jjusti18
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 774

PostWysłany: Pon 14 Maj 2018, 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak zgłosisz się do kompetentnego prawnika i przedstawisz tam swoją sytuację. Z tego co wiem bardzo dobra jest Kancelaria Prawna WMC https://wmc.com.pl/ . Zawsze chętnie pomagają ludziom, każdą sprawę rozpatrują dokładnie, szukając do niej odpowiedniego rozwiązania. Według mnie tam na pewno znajdziesz odpowiedź jak zaradzić w takie sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia_gie
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 4

PostWysłany: Nie 29 Lip 2018, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co, kiedyś korzystałam z kancelarii JST z Warszawy, kojarzę stamtąd nazwisko Tomasza Tomaszczyka, on jest wprawdzie od prawa pracy, ale na pewno była też tam jakaś osoba od prawa rodzinnego, skontaktuj się z nimi, bo na pewno dostaniesz pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elabarbara
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 251

PostWysłany: Czw 7 Lut 2019, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety też mam na swoim koncie ten nieprzyjemny akt życia. Podstawą jest wsparcie odpowiedniego prawnika, gdyż często są sytuacje w których nie dojdziemy sami do porozumienia. Mi bardzo pomógł adwokat którego znalazłam na rankingu Adwokatów , dzięki temu zachowałem znaczną część majątku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malina1
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 56

PostWysłany: Sob 16 Mar 2019, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Trójmieście chyba kancelaria mec. Cejrowskiego ma największe uznanie w temacie rozwodów, podziału majątku i kwestii opieki nad dziećmi. Na stronie znajdziesz namiary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group