Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pierwsza pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczę aż mi się płakać zachciało
Crying or Very sad
wiecie miałam taką sytuację. mam młodszych o 12 lat braci.
Jeden z nich urodził się troszkę bardziej chory i przez większy okres dzieciństwa leżał w szpitalach. W wieku ok 2 - 3 lat nie jadł wszystkiego jak na takie dziecko przystało. Nie radził sobie z połykaniem , nie wiem czym było to spowodowane, może nie pamiętam albo nie chcę. W każdym razie, mama karmiła berbeci danonkiem. ja może z 14-15 lat miałam. Słyszę przeraźliwy krzyk mamy, że karol nie oddycha, że się zakrztusił
Ona jak zahipnotyzowana, drze się, że po pogotowie trzeba dzwonić ...
Wzięłam i nie wiem czemu tak postąpiłam, przełożyłam go przez rękę i złapałam głową do dołu a nogi były przy mojej głowie i walnęłam go w plecy. Nie macie pojęcia. jak cudownie było usłyszeć, że płacze ... ten płacz był tak błogi, tak piękny, że po dziś dzień mam to wydarzenie w sobie jako taki malutki cud.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jak już ktoś zna zasady pierwszej pomocy, to na pewno nie pozwoli sobie na panikę i zrobi wszystko co trzeba. Chyba świadomość, że jak nic nie zrobimy, to nasze dziecko umrze dodaje takiej siły, że częściowo powściągamy emocje i automatycznie robimy rzeczy, których się nauczyliśmy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam raz sytuację, że musiałam pomagać siostrze. I poradziłam sobie. Nie wiem jakim cudem, bo zimnej krwi na pewno nie zachowałam, ale widocznie w tym stresie nie ma czasu na zastanawianie się, tylko się robi co intuicja podpowiada..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałam jeszcze takiej sytuacji, ale przeszłam szkolenie z pierwszej pomocy w liceum i dostałam kartę, że mogę tej pomocy udzielać, itp.
Jednak, hmm.. to było jakieś 12 lat temu. Niby coś tam pamiętam, wiem jak zrobić sztuczne oddychanie, jak masaż serca, jak ułożyć w bezpiecznej pozycji, założyć heimlicha czy nawet wyciągnąć z samochodu 150kg osobę. Nie wiem jak bym sobie poradziła w takiej sytuacji, w sumie to nikt nie wie. Jak słyszę w tv, że ktoś tam komuś pomógł, to zawsze sobie zadaję pytanie co ja bym wtedy zrobiła - znając siebie myślę, że byłabym w stanie się opanować i działać ale można wiele mówić, a życie to weryfikuje. uśmiech
Dodatkowo jeszcze niedawno był przepis, że jak komuś źle pomożesz to będziesz za to odpowiadać więc ludzie woleli nie pomagać niż potem być ciąganymi po sądach za połamane żebra czy cokolwiek innego, a wiadomo że podczas pierwszej pomocy żebra wbrew pozorom bardzo łatwo połamać. Teraz to się zmienia. Jednak zmieniają się też przepisy dotyczące samego udzielania pomocy - te wszystkie ile oddechów na ile ucisków - osobiście uważam, że to bzdura i jak się wie co robić, to czy tych wdechów będzie 1 czy 2, a ucisków 10 czy 16, to żadna różnica - ważne żeby pomóc!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytyczne co do resuscytacji zmieniają się średnio co 1-2 lata. To link do strony, gdzie można poczytać na ten temat http://www.prc.krakow.pl/2010/, na dole strony są dosyć przejrzyste plansze, między innymi o resuscytacji noworodka.
Teoretycznie dobrze znam zasady pierwszej pomocy, ale nigdy nie znalazłam się w sytuacji, w której musiałabym reanimować człowieka. Wiele razy robiłam to na manekinach w trakcie studiów, ale oczywiście inaczej jest, gdy znajdziemy się w sytuacji stresu, zagrożenia życia, gdy musimy działać szybko. Wydaje mi się, że człowiek działa wtedy instynktownie, bez zastanowienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skuwka
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 224

PostWysłany: Czw 19 Kwi 2018, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz takie praktyczne umiejętności pomagają w pracy. Można bardzo szybko skończyć jakiś kurs i mieć nową umiejętność. Też szkolenia BHP https://www.seka.pl/oferta/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-bhp/szkolenia-bhp-wroclaw/ są teraz w cenie. Sporo osób je robi, bo można dzięki temu znaleźć pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coldi
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 290

PostWysłany: Pon 14 Maj 2018, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wezwać lekarza. Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia to zerknij sobie tutaj https://lekarzobok.pl tutaj możesz wezwać lekarza, który przyjedzie i Ci pomoże. Na pewno też udzieli Ci wskazówek co masz robić do jego przyjazdu.
Warto mieć takie numery w telefonie bo nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lejla
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lut 2020
Posty: 408

PostWysłany: Sob 1 Sie 2020, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj bywa tak, że do pierwszej pomocy niezbędna jest butla z tleneml Dlatego też, warto poważnie pomyśleć nad jej zakupem - tym bardziej jeśli pracujecie w szpitalu, karetce itp. Mam nadzieję, ze zgadzacie się ze mną w tym temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciah
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 64

PostWysłany: Pią 20 Sty 2023, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast szukać specjalisty po mieście możesz umówić się na wizytę online. Ceny w mojej opinii dość przystępne oraz duża dostępność lekarzy jest w https://med-24.com.pl/dedicated?gclid=Cj0KCQjwyMiTBhDKARIsAAJ-9Vt2DpzZvL6DghVy1pyQQb5TmrITQaG1COktH2jL3IN1X9pf43wIV6IaAmV3EALw_wcB Z pewnością jest to wygodniejsza forma kontaktu szczególnie, że teraz jak nie grypa wszędzie to covid.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group