Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

test na chlamydie trachomatis

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiwi123
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 26

PostWysłany: Nie 17 Lip 2011, 14:41    Temat postu: test na chlamydie trachomatis Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam wprowadzić na to forum wątek uświadamiający:) Wiele z nas nawet nie wie, że jest zakażona bakterią chlamydia, a dowiaduje się o tym dopiero przez przypadek albo jak chce zajść w ciąże... Moja przyjaciółka znając swojego partnera pół roku postanowiła zajść w ciąże. Stwierdziła, że latka lecą i nie ma czasu czekać. Starali się 3 miesiące i nic. Okazało się, że nie może zajść w ciąże, bo ma chlamydię. Zaraził ją prawdopodobnie jej partner... Jak się o tym dowiedziałam od razu poleciałam po test do apteki (taki do wykonania w domu - viola chlamydia test czy jakoś tak się nazywał). Wynik był na szczęście negatywny wesoły))
Na jednej ze stron znalazłam info, kiedy trzeba wykonać koniecznie ten test:
"Jeśli:
* występują u ciebie nawracające strony zapalne pochwy i szyjki macicy
* problem nadżerek często Cię dotyka
* masz nietypowe upławy
* występuje u Ciebie ból podczas stosunku
* występują u Ciebie bóle w podbrzuszu lub bóle placów na odcinku lędźwiowym
* miałeś(aś) wielu partnerów seksualnych przy czym pamiętaj, że zakażenie może być spowodowane już pojedynczym kontaktem seksualnym.
* u Twojego partnera/partnerki występuje zapalenie dróg moczowo- płciowych
* u Twojego partnera/partnerki wykryto zakażenie Chlamydią
* poroniłaś kilka razy
* masz problemy z zajściem w ciąży"

Mam nadzieję, że Wy nie macie tego świństwa, ale warto o tym rozmawiać i przestrzegać innych, ponieważ często choroba ta jest bezobjawowa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Nie 17 Lip 2011, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet nie wiedziłałam, że istnieje coś takiego... dobry temat wiele z nas pewnie nie zna tego problemu
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdallenna
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon 26 Wrz 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale podobno nawet testami w laboratoriach ciezko to wykryc - słyszalam, ze wyniki na chlamydie czesto bywaja falszywie ujemne... ja sama tez robilam ten test, kiedy myslelismy z Mezem o dziecku, wyszedl negatywny... hmm...

jakby ktos znal w Wawie dobry lab, ktory wykonuje te testy, to prosze o info... ja robilam na Targowej w BAKTERZE, ale opinie o tym labie sa srednie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Wto 6 Mar 2012, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat:

Ja robiłam test na chlamydię z krwi. Wyszedł ujemny, ale wymaz z szyjki macicy już był pozytywny. Mój lekarz stwierdził, że dla niego jest wiarygodniejszy test na przeciwciała z krwi. Dla spokojności mojego sumienia dał mi antybiotyk, po którym dostałam mega grzybicy.

Chlamydia jest groźna to fakt, tylko jak tu znaleźć dobre laboratorium i dobrego lekarza, żeby tej bakterii się pozbyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 7 Lut 2014, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też odświeżę i dopowiem, bo chlamydii nie da się wykryć bądź wykluczyć domowym testem.
Z tego co wiem, w laboratorium kilka dni hodują na pobranym materiale i jak się wyhoduje- to znaczy, że ktoś ją w sobie ma, a jak się nie wyhoduje, nie ma.

Mam skierowanie na to badanie, ale szczerze... nie należę do grupy ryzyka, gin, która mnie skierowała mówi, że chlamydią nie da się zarazić na basenie, inni mówią, że to bardzo zaraźliwa "zaraza".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
igorstasikowicz
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 1

PostWysłany: Czw 29 Mar 2018, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz przeprowadzić test to wejdź - EuroimmunDNA, tam uzyskasz więcej informacji. Przeprowadzenie testów jest łatwe, leczenie możliwe jest antybiotykami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group