Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ubezpieczenie zdrowotne.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety się nie liczy. O dzieło też się nie liczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, umowa zlecenie stanowi tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego i jeśli opłacane są składki emerytalne, to podwyższają one świadczenia ale nie wliczają się do stażu pracy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leila napisał:
czy przy umowie zlecenie pracodawca płaci składki na ubezpieczenie zdrowotne ?


Ja pracuje na umowę zlecenie... płaconą mam składkę zdrowotną oraz emerytalną, rentową, wypadkową. Full pakiet. Ale nie każdy pracodawca tak robi... w poprzedniej pracy miałam tylko podstawową zdrowotną.

A i jeszcze jedno rok przepracowany na zleceniu też się liczy do kuroniówki. Nawet jeśli były jakieś przerwy w pracy (mam na myśli to, że czasem umowy są krótkie - tygodniowe i bywają między nimi odstepy czasowe np.z chwilowego braku pracy spowodowanego brakiem zamówień) Czyli ten rok możemy zbierać np 1,5 roku pracujac w 1 firmie.

Mam nadzieję, że pomogłam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ness, a nie możesz po prostu sama zapłacić zdrowotnego? 10 miesięcy to nie tak długo, a jeśli Ci tak źle z tym ściemnianiem i dostawaniem za darmo ubezpieczenia, to chyba najlepsze wyjście. Ja płaciłam bardzo długo sama ubezpieczenie, mimo że ciężko pracowałam, ale niestety na umowę o dzieło. Potem byłam zmuszona przez pracodawcę założyć działalność, a teraz dopiero po wielu latach mam umowę o pracę.
Żeby były pieniądze na NFZ, ktoś musi je tam włożyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie płaciłas w funduszu zdrowia?czy gdzies indziej mozna tez placic?bo w funduszu to chyba ok.380zł.
kolezanka niezamężna jest w ciązy .,nie chce zpisywac sie do UP,czy cieżarna ma ubezpieczenie ustawowo jesli nie jest w UP zarejestrowana?skad wziasc taki kwitek ze jest ubezpieczona, z nfz?
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Sro 4 Paź 2017, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane aktualnie pracuję tak więc ubezpieczenie zdrowotne mam. Jednak zastanawam się nad jakimś dodatkowym prywatnym. Na przykład w przypadku wypadku. czy polisą medyczną uśmiech
Co sądzicie o czymś takim?
Wykupujecie takie ubezpieczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Sro 4 Paź 2017, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to wcale taka głupia opcja. Szczególnie, z racji tego jak dziala nasza opieka zdrowotna ( i w sytuacji kiedy często trzeba leczyć się samodzielnie, bo na fundusz nie można liczyć).
Ciekawe pakiety ubezpieczeń ma Nationale Nederlanden
https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia

Na przykłąd:
ubezpieczenie od zachorowania na raka
czy ubezpieczenie od następstw wypadków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Czw 12 Paź 2017, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele możliwości żeby się dodatkowo ubezpieczyć i w dzisiejszych czasach to się bardzo opłaca, ja skorzystałam z tej oferty https://www.aegon.pl/Strona-glowna/ i jestem spokojna o przyszłość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wyvernchaser
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Gniew

PostWysłany: Czw 23 Lis 2017, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pozwolę się podłączyć z dość pokrewnym tematem. Mianowicie, chodzi o jakieś sprawdzone ubezpieczenie na życie... Czy jesteście w stanie mi coś w tym obszarze tematycznym polecić? Zastanawiam się czy na przykład coś z tego rankingu jest ok www.rankingubezpieczennazycie.pl... Co sądizcie?
_________________
świat jest ciekawy, bo nic się nie dzieje po naszej myśli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martyna91
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33

PostWysłany: Pon 27 Lis 2017, 5:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, także w tym wypadku wpłacane środki są inwestowane. Jakbyście byli zainteresowani na stronie http://www.viennalife.pl/download/oferta/Skandia_Future.pdf znajdziecie dokładny opis produktu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group