Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zdjęcia czarnobiałe czy kolorowe? a może sepia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Nie 14 Lip 2013, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z obserwacji (klienci salonów foto)
ludzie wybierają te najbardziej "soczyste" zdjęcia, kontrastowe, doświetlone lampą na wprost.

Jeśli zdjęcie jest BW to oczywiście już jest "stylizowane" i wystarczy że jest po prostu pozbawione kolorów.

Pójdźmy od podstaw percepcji kolorów aż do analizy fotografii.

Człowiek woli zdjęcia mocno kontrastowe i kolorowe, dlatego że mózg lepiej na nie reaguje (lepiej wychwytuje z setek innych). Ale czy te zdjęcia są lepsze?

Na szczęście nie!

Zdjęcie musi oddawać klimat fotografowanej sceny. Jeśli fotografujemy imprezę mocno oświetloną, kolorowymi neonami na udekorowanej sali, to grzechem jest oddawanie zdjęć w BW (wyjątkiem są zdjęcia gdzie na twarzach gości pojawiają się plamy od laserów i inne przekłamania).
(czy wyobrażacie sobie zdjęcia BW z indyjskiego festiwalu barw? / Holi / )
Możemy przejść do BW jeśli to nie kolor gra główną role lecz światło. Kontrasty, faktura i wzory lepiej podkreślić można na zjdęciu czarno-białym. Wielu osobom wydaje się że zdjecia BW służą jakimś artystycznym manierom lub zwyczajnie trzeba je mieć w albumie.

Ponadto nie wystarczy zdjąć nasycenie z tych zdjęć. Trzeba przeanalizować które kolory, cienie, i elementy chcemy wyróżnić.

Sepia... nie znam powodu dla którego chciałbym mieć zdjęcia w sepii. Nie podoba mi się ten styl a wynika on tylko z maniery sztucznego postarzania zdjęć. Odradzam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AniaJot
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 10

PostWysłany: Sro 27 Sty 2016, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od zdjęcia. Jedne lepiej wyglądają w kolorze inne czarno-białe i to fotograf powinien wiedzieć. Ja decydując się na współpracę wybrałam kogoś, kto według mnie robi bardzo dobre zdjęcia, które mi się podobały. A potem w trakcie realizacji zdjęć czy wyboru fot do albumu już się nie wtrącaliśmy. Tyle, że wcześniej powiedziałam jaka stylistyka mi bardziej odpowiada. Że wolelibyśmy album w pastelowych kolorach, a nie czarny czy coś w tym rodzaju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 28 Sty 2016, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stosuję już sepii na zdjęciach. Cz-b często mogą oddać ten specyficzne moment, dodać uroku ale wiadomo, nie każda Para chce - z kolei inna wręcz odwrotnie. Obróbka fotek też można być różna, czasami proponuję coś od siebie i staram się dopasowywać do klientów i ich charakteru uśmiech
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
K-motion_pl
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Łagiewniki Dzierżoniowskie

PostWysłany: Wto 1 Lis 2016, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie lepiej jeżeli zdjęcia będą "pomieszane" wg wizji fotografa? On sam najlepiej będzie wiedział które wykonać czarno białe, natomiast które kolorowe tak aby zachować oryginalność oraz ich różnorodność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
martynairafal
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 7
Skąd: Stargard zach-pom

PostWysłany: Czw 12 Sty 2017, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sepia stanowczo wyszła z mody...na szczęście. Na nieszczęście do mody wchodzi stylizowanie zdjęć na stare ... czyli fotografowie kupujący najnowocześniejszy sprzęt degradują jakość zdjęć by "miały klimat". Super to wygląda, ale tylko na pojedynczych ujęciach, a gdy dostaniemy cały reportaż w takim klimacie to po 30 zdjęciach mamy ochotę na wymioty i po latach mówimy "szkoda, że to nam się wtedy podobało, przecież na tych zdjęciach nic nie widać, wszystko ma dziwne kolory i pełno szumu".

Zdjęcia czarno białe jak najbardziej na tak. My gdy fotografujemy i złapiemy dwa bardzo podobne ujęcia i oba podobają się tak samo mocno o jedno obrabiamy w kolorach, a drugie w czarno-bieli. To się sprawdza!
_________________
Martyna i Rafał - Duet fotografów tworzący Naturalne Fotografie Ślubne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
foto-white
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 39
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto 22 Sie 2017, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie kolor uśmiech Dzięki temu, zdjęcie nabiera niepowtarzalnego charakteru!
_________________
Szukasz fotografa na ślub - zerknij www.whiteberry.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aniela123
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 32

PostWysłany: Nie 5 Lis 2017, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się podobają takie i takie uśmiech Byle pasowały do ujęcia. Nie chciałabym mieć na pewno samych czarno-białych zdjęć z wesela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawel221
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5

PostWysłany: Nie 20 Maj 2018, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym zdjęciem jest zawsze zdjęcie kolorowe.
Sam na weselu miałem też wybór pomiędzy typami i wybrałem kolorowe.

_____________________________________________________
http://www.prawojazdytesty.pl/zmiany-na-prawo-jazdy-2018-cepik-2-0/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joanne
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 566
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 4 Cze 2018, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie zdjęcia dobrze jest później oprawić sobie w jakąś ładną ramkę. Swoje kupiłam w sklepie Fotosklep55 i muszę przyznać, że prezentują się bardzo ładnie. Wybór jest tam spory, więc każdy na pewno znajdzie coś w sam raz dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ReconMedia
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 15

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2018, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do samych zdjęć, to myślę, że wartoby było robić różne warianty zdjęć zarówno w kolorze jak i w sepii czy czarno-białe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group