Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Studia i nauka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od października zaczynam mgr na analityce chemicznej. Jestem już chemikiem, ale studiowałam na specjalności nieco innej. Jednak doszłam do wniosku, że jest to specjalność za mało uniwersalna.
Jestem trochę przerażona, że już zostało tak niewiele wakacji... A od października szykuje się niezły kop - w mój czas i psychikę uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Czw 19 Wrz 2013, 18:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani, będzie dobrze! Ja od października zaczynam doktorat oficjalnie i dzisiaj się dowiedziałam, że będę miała okazję dowiedzieć się, jak to jest być z drugiej strony barykady bo... dostanę magistrantkę pod opiekę boi się
Promotor już wcześniej wspominał, że chce mieć dodatkowe ręce do pracy, ale dzisiaj na rozmowie zostałam poinformowana, że ja się będę studentką zajmować, bo on nie ma czasu. Ma przyjść 30 września i się dowiem co to za jedna stres
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no. no... O nie, trochę to nie w porządku ze strony Twojego promotora Escherichia.. Jakie trochę, to mega nie w porządku.. Nie dość, że dopiero co się obroniłaś, to jeszcze daje Ci magistrantkę w momencie, w którym zaczynasz nowy etap i sama musisz się oswoić z nową rzeczywistością... A zapłacą Ci chociaż za to dodatkowo? Czy Pan doktor/profesor spije całą śmietankę? Nie no po prostu dla mnie to komedia...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w sumie często jest tak, że promotor jest promotorem jeśli chodzi o pisanie pracy czy podpisy we wszelkiego rodzaju papierach a studentem i tak opiekuje się doktorant, który dużo czasu spędza w laboratorium. Chociaż faktycznie jest tak, że najczęściej dopiero na drugim roku dostaje się magistranta "pod opiekę". Kasy za to mi nie dadzą, bo swoją rolę pełnię niejako "zza kulis", nieoficjalnie. Oficjalnie za wszystko odpowiada promotor.

Dziwnie mi trochę, że mam teraz kogoś w laboratorium pilnować i uczyć. W końcu nie tak dawno to mnie pilnowali (choć ja dosyć dużo byłam puszczana samopas, bo mój promotor magisterki często gęsto był zalatany) język Zobaczymy przede wszystkim, co to będzie za osobnik. Jak dziewczę będzie kumate, to spoko, dodatkowa para rączek do pracy mi się przyda. Gorzej, jak toto nijak nie będzie ogarniać i trzeba będzie pilnować, żeby pracowni nie wysadziło.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no po prostu mega Ci współczuję i trzymam kciuki, żeby Ci się poszczęściło w tej sytuacji.
Mega niesprawiedliwie postępują... To się nazywa dostawanie kasy za nic... Obyś chociaż miała przy nim trochę ładnych publikacji i by zdobywał granty...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o granty to szefo nie ma problemów z ich dostawaniem, specjalistą w swojej dziedzinie jest, ale przy tym to człowiek mega zajęty więc często gęsto jego obowiązki spadają na innych Confused
Ma już troje doktorantów (w tym mojego P.) więc raczej spodziewałabym się, że to któreś z nich dostanie magistranta a nie ja, świeżynka.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, Twojego P już trochę postresował, ponarzekał na Jego pracę :/, to już nie będzie go mocniej dobijał.. A ci pozostali może też kogoś dostaną? W końcu zwykle ma się po min 2 ludzi pod opieką uśmiech Przynajmniej u mnie tak jest, licząc lic i mgr.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest trochę inaczej. Nie mamy pracy licencjackiej tylko egzamin, więc licencjaci nie pracują w laboratorium. A ilość magistrantów pod opieką zależy od tego, czy dany pracownik ma akurat jakiś grant.
Szczęście, że na doktorat zostaję w tym samym zespole, w którym byłam jak robiłam magistra (tylko promotora miałam innego) i wiem, co robię. Bo jakbym ja się miała uczyć i jeszcze uczyć kogoś to byłoby "wesoło"...


EDIT:
Magistrantka przychodzi od 1 października. Okazało się, że P. miał z nią ćwiczenia w zeszłym roku i powiedział, że w sumie na zajęciach całkiem dobrze sobie radziła. Jedna z bardziej ogarniętych z grupy.

Przez pierwszy tydzień tłumaczyłam jej, co będzie robić w ramach pracy mgr, wyjaśniłam różnicę między promotorem a opiekunem (chodziło głównie o to, że ja nie będę jej podpisywać żadnych papierów z uczelni itp., jestem po prostu jako nadzór merytoryczno-techniczny). Pokazałam gdzie co jest w laboratorium, gdzie co jest w katedrze. Ostatnio zapoznaje się z technikami, które będzie stosować na magisterce. Poza wysokim przekonaniem o własnej słuszności, mądrości i wiedzy oraz niechęcią do sprzątania po swojej pracy (jak jej pierwszy raz zwróciłam uwagę to była bezbrzeżnie zdumiona, że ja tego za nią nie zrobię) nie zauważyłam u niej większych wad język Za skórę zalazła mi dopiero wczoraj. Dzisiaj miałam z nią rozmowę na temat dnia wczorajszego i dowiedziałam się, że jest obrażona na P. (który się wczoraj nią zajmował), bo on jej zwrócił uwagę i jej się zrobiło przykro i miała doła, bo ona była najlepsza w grupie na licencjacie i ona wie jak się pracuje (poszło o to, że odkręciła palnik gazowy i dopiero wtedy zaczęła szukać zapalniczki).

Ech... mam nadzieję, że się wyrobi dziewczyna. I że ja sobie poradzę uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina838
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 62

PostWysłany: Sro 4 Paź 2017, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele osób decyduje się teraz na naukę w szkołach takich jak Progres z Poznania http://www.progresjeden.pl/poznan.html. Można u nich znaleźć wiele ciekawych kierunków, na których nauka odbywa się za darmo. Doskonała okazja by zdobyć zawód.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skuwka
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 224

PostWysłany: Wto 20 Lut 2018, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj opłaca uczyć się jakiegoś języka. Można dzięki temu później szybko znaleźć dobrą pracę. Dobrze uczą w tej szkole językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/ Pracują tam dobrzy nauczyciele, więc szybko opanujecie podstawy języka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group