Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub kościelny osoby wierzącej z niewierzącą...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 8 Paź 2013, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jardin61 napisał:
Ja w ogóle nie trawie tej organizacji, więc nie chcę nawet na potrzeby tego jednego dnia udawać,


Natomiast udawać Ci dwóch różnych użytkowników już widzisz potrzebę i nie jest Ci głupio?
Co, jardin61? Czy może Ahudya?
Weź stąd idź, jeśli nie wnosisz niczego szczególnego i nie raczysz zapoznać się z regulaminem. Żałość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilaups
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw 21 Maj 2015, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wariuj! jezeli jesteś osoba niewierzaca nie rob slubu koscielnego na siłe! tam ksiadz kaze Ci przysiegac na bogów jakieś pierdoly tego sie nie da sluchac!
_________________
drogeria internetowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emka88
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw 21 Maj 2015, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie chciałam brac ślubu kościelnego, ze względu na swój światopogląd, ale jak to w życiu bywa... trafiłam na takiego, który jest wychowany w bardzo wierzącej rodzinie i chce przysięgi w kościele + wychowania dzieci w duchu katolickim (dzieci to temat na osobą historię).
była długa debata, ale doszliśmy do kompromisu. śluby będą dwa. najpierw cywilny (jakoby dla mnie), następnie kościelny (dla niego). w ten sposób nikt nikomu nie musi ustępowac, nikt nie będzie również czuł się poszkodowany lub pominięty. ja sama miałabym duży żal biorąc ślub konkordatowy, że ominęła mnie przysięga cywilna, czyli taka, która dla mnie ma 100% znaczenia.
oczywiscie wiele osób tego nie może zrozumiec i nas krytykuje, że to jakaś moja fanaberia z tym cywilnym, że więcej zachodu, czasu itd...
ale dla mnie najważniejsze jest, że to my jako para i przyszłe malżeństwo doszliśmy do rozwiązania, które usatysfakcjonuje nas oboje.
a to że muszę się wyspowiadac i zaliczyc nauki - robię to dla Niego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
selinakajl
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon 15 Cze 2015, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emka88 napisał:
nigdy nie chciałam brac ślubu kościelnego, ze względu na swój światopogląd, ale jak to w życiu bywa... trafiłam na takiego, który jest wychowany w bardzo wierzącej rodzinie i chce przysięgi w kościele + wychowania dzieci w duchu katolickim (dzieci to temat na osobą historię).
była długa debata, ale doszliśmy do kompromisu. śluby będą dwa. najpierw cywilny (jakoby dla mnie), następnie kościelny (dla niego). w ten sposób nikt nikomu nie musi ustępowac, nikt nie będzie również czuł się poszkodowany lub pominięty. ja sama miałabym duży żal biorąc ślub konkordatowy, że ominęła mnie przysięga cywilna, czyli taka, która dla mnie ma 100% znaczenia.
oczywiscie wiele osób tego nie może zrozumiec i nas krytykuje, że to jakaś moja fanaberia z tym cywilnym, że więcej zachodu, czasu itd...
ale dla mnie najważniejsze jest, że to my jako para i przyszłe malżeństwo doszliśmy do rozwiązania, które usatysfakcjonuje nas oboje.
a to że muszę się wyspowiadac i zaliczyc nauki - robię to dla Niego.

hmm nie pamiętam jak to do końca wygląda ale równie dobrze można to traktować jak śmieszna zabawę tylko trzeba uważać żeby się nie roześmiać jak ksiądz będzie gadał te swoje absurdy
_________________
bluzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorczi
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 48
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 20 Wrz 2015, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, znacie kogoś kto brał ślub mieszany w Krakowie i może "polecić" jakąś pozytywnie nastawioną do tego typu ślubów parafię ? oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdaluna
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 12 Lut 2016, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pewnie nieaktualne, ale napiszę dla potomnych.
Brałam ślub mieszany w Krakowie w kościele Piotra i Pawła na Grodzkiej (kancelaria na Kanoniczej).
Księża z klasą, bez żadnych pytań czy "nawracania". TAkże polecam.
_________________
www.obbligato.pl
www.spiewajaceskrzypce.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wedamin
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 3 Maj 2016, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiste podejście każdego.
Lepiej iść na kompromis i wziąć dwa śluby: cywilny oraz kościelny.
Wtedy obie strony powinny być zadowolone.

Mnie na szczęście to nie dotyczy, bo oboje chcemy ślubu kościelnego, choć widzimy, ile będzie z tym zachodu, ale wiadomo, rodzina by nam nie darowała, gdybyśmy się wypięli na ten sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miley
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Wrz 2017
Posty: 12

PostWysłany: Czw 28 Wrz 2017, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mu się, że tacy ludzie nie mają ślubu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeFoto
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 7

PostWysłany: Pon 30 Lip 2018, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to trudny problem i na pewno przyszli małżonkowie powinni razem dogadać się co do tego, czy osoba niewierząca zdecyduje się na ślub w kościele, aczkolwiek jeżeli faktycznie się kochają to nic nie stoi na przeszkodzie, ważna jest po prostu szczera rozmowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta1989
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob 17 Lis 2018, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny pomóżcie, jestem w kropce mój narzeczony pochodzi z Anglii i również tu mieszkamy. Sale zaklepalismy na lipiec 2019 , jednak mój luby nie jest ochrzczony i mówi tylko po angielsku . Nie wiem od czego zacząć smutny. Czy jako strona wierząca tylko ja muszę chodzić na nauki gdyż on a) nie wierze, b) nie zrozumie ani slowa? Czy jesli dostaniemy dyspanse możemy mieć tłumacza w kościele dla zebranych gości angielskich?
Może ktoś przecodził przez podobny problem i mógłby mi coś poradzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group