Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Okrucieństwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są fundacje, które zajmują się znajdowaniem domów takim szczeniakom. Mają swoje strony internetowe i profile na facebooku, tam szukają nowego domu dla swoich podopiecznych. Może to jest jakieś rozwiązanie, Karolina, jeśli chodzi o tego najmłodszego psa?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Mam psa = jestem za niego odpowiedzialna, pamiętając, że to tylko zwierze, niegdyś drapieżne

Bardzo dobre podsumowanie.

Zgadzam się z tym, że jeśli dziecko/osoba dorosła sama podchodzi to psa, to robi na własną odpowiedzialność. Ja nigdy nie podchodziłam ani nie podchodzę do obcych psów niezależnie od rasy/wyglądu/wielkości. Ale nie posuwałabym się do takiego uproszczenia, że zawsze pogryzienia dzieci wynikają z tego, że same do zwierząt podchodzą. Właściciele psów powinni uważać, by ich pupil nie stanowił zagrożenia dla otoczenia. Dobrym przykładem jest tutaj postawa Annny, która czuje się odpowiedzialna za swojego pupila i dba o to, by nikomu nie zrobił krzywdy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Weźcie dziewczyny pod uwagę, że ludzie na wsi, zwłaszcza starsi mają zupełnie inne podejście do psów. Nawet ja (jakby nie patrzeć osoba młoda, ale jednak wychowana na wsi) mam zupełnie inne podejście do psów niż wy. Nie wypowiadam się w tematach zwierzęcych, nie pokazuję zdjęć swojego psa bo po prostu dla mnie mój pies (tak ja mam psa) to stróż a nie pupil. Jest na łańcuchu (długim i w planach jest kojec też duży). Borys jest często spuszczany, biega po placu, ale do domu go nie wpuszczam.Dorotka bardzo go lubi on ją też, nie szczeka na nią, nigdy jej nic nie zrobił. Brama jest zamknięta jak biega po placu, żeby nie uciekł. Nie zdarzyło się nigdy, żeby ugryzł kogoś
Uważam, że jest zsocjalizowany język

Takim ludziom jak dziadkowie Karoliny się nie wytłumaczy, że pieska trzeba socjalizować i że łańcuch to okrucieństwo bo was wyśmieją.

mam wrażenie, że psy u Karoliny to chyba zostały zakute w łańcuch i uczone agresji...

No ale jaki z tego wniosek? To że ktoś jest "ze wsi" nie oznacza, że może mieć głupie podejście do posiadania zwierząt. Starszym ludziom już się raczej nie przemówi do rozumu, niestety kilka pokoleń musi wymrzeć, żeby psiarze stali się bardziej cywilizowaną grupą społeczną, ale młodzi ludzie mają dostęp do literatury, internetu, do ogólnie pojętej wiedzy, więc tłumaczenie, że są ze wsi i u nich tak się traktuje zwierzęta jakoś do mnie nie trafia. To jest kwestia chęci, a nie miejsca zamieszkania. Niestety w mieście wcale nie brakuje beznadziejnych właścicieli psów.

Poza tym nikt nie mówi, że pies nie może pełnić funkcji użytkowej. Wręcz przeciwnie - psy pracujące są często bardziej zadowolone i szczęśliwe, niż kanapowce. Co nie zmienia faktu, że są to żywe stworzenia, których nie można traktować jak rzeczy (alarmu), one mają swoje potrzeby. Wiele psów z powodzeniem może łączyć funkcję stróża i psa rodzinnego, to wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, wystarczy każdego dnia poświęcić mu trochę czasu.

mimi napisał:
Ale nie posuwałabym się do takiego uproszczenia, że zawsze pogryzienia dzieci wynikają z tego, że same do zwierząt podchodzą. Właściciele psów powinni uważać, by ich pupil nie stanowił zagrożenia dla otoczenia. Dobrym przykładem jest tutaj postawa Annny, która czuje się odpowiedzialna za swojego pupila i dba o to, by nikomu nie zrobił krzywdy.

Oczywiście, ale jak sama zauważasz, jeżeli "winne" nie jest dziecko, to zwykle właściciel, który swojego psa nie dopilnował, czyli zawsze odpowiedzialność ponosi człowiek. Niestety najłatwiej wszystkim obarczyć "złego, głupiego" psa Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Oczywiście, ale jak sama zauważasz, jeżeli "winne" nie jest dziecko, to zwykle właściciel, który swojego psa nie dopilnował, czyli zawsze odpowiedzialność ponosi człowiek.

Niezaprzeczalnie. Ale to, kto jest winny, ma mniejsze znaczenie, gdy cierpi bezbronne dziecko.
W moim domu praktycznie od zawsze był pies, przyjaciel rodziny. Ale nie można zapominać, że to tylko zwierzę. Bezpieczeństwo dzieci powinno być na pierwszym miejscu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się - zwierzę to zwierzę, NIGDY nie ufa się mu do końca. Osobiście uważam, że ten, kto myśli, że może zaufać swojemu psu w stu procentach, zwyczajnie jest egoistą. Zwierzęta myślą, rozumieją i czują inaczej i zawsze trzeba o tym pamiętać. I to, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze wcale nie kłóci się z twierdzeniem, że to właściciel ponosi odpowiedzialność za wychowanie i socjalizację psa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego psa się szkoli, uczy podejścia do dzieci, wybiera "tolerancyjną" rasę, dziecku tłumaczy się jak trzeba psa traktować i nie zostawia się dziecka z psem bez kontroli, a nie oczekuje się, że zwierzę samo z siebie będzie się idealnie zachowywało, a jak okaże się "głupie", to się oddaje, porzuca, albo zapina na łańcuch. Ale też nie ma sensu siać paniki, w otoczeniu dziecka są stokroć większe zagrożenia, niż pies.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1quiKLMy0ng
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jusbus
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Wto 22 Sie 2017, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie, dzięki wielkie za sprawdzone porady uśmiech Przyda mi się z całą pewnością uśmiech
_________________
Ja lubię niebezpieczeństwo, zwłaszcza gdy już minęło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group