Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie dlatego bardzo chcę ślubu. Chcę znowu iść do kościoła i przyjąć Komunię. Dla mojego partnera ma to bardziej znaczenie prawne, dla mnie religijne.
Niestety tak jest, że nie zgadzamy się z wieloma aspektami Kościoła. Ale przyjęłam tę wiarę, jestem katoliczką więc pogodzić się z tym muszę. Taka sytuacja.
Aczkolwiek ja wierzę, że Bóg w ostatecznym momencie inaczej potraktuje tych, którzy złamali kilka przykazań, a żyli po prostu dobrze, szanowali się nawzajem, robili wiele dobrego niż Ci, którzy teoretycznie siedzą co tydzień w Kościele, a są podłymi ludźmi poza nim.
Znam niestety takie osoby. Niby wszystkie sakramenty przyjmują "wg zaleceń", u księdza siedzą co weekend, a po wyjściu z Kościoła to się przeobrażają w potwory jakieś.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Aczkolwiek ja wierzę, że Bóg w ostatecznym momencie inaczej potraktuje tych, którzy złamali kilka przykazań, a żyli po prostu dobrze, szanowali się nawzajem, robili wiele dobrego niż Ci, którzy teoretycznie siedzą co tydzień w Kościele, a są podłymi ludźmi poza nim.
Znam niestety takie osoby. Niby wszystkie sakramenty przyjmują "wg zaleceń", u księdza siedzą co weekend, a po wyjściu z Kościoła to się przeobrażają w potwory jakieś.


Ja również tak do tego podchodzę i w to wierzę, ale starałam się wytłumaczyć mniej więcej jakie stanowisko zajmuje w tym wszystkim Kościół. Wiadomo, że interpretacje i podejście może być różne u różnych księży dlatego ja się staram odwoływać i do KKK i do pewnych rozważań filozoficznych/teologicznych, których zdarzało mi się wysłuchać. Bo czasami to co do nas trafia jest bardzo przeinaczone.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Grzech nie jest tożsamy z wywoływaniem cierpienia innych. Grzech to z definicji "przekroczenie konkretnych norm moralnych i religijnych". W dekalogu masz wyraźnie powiedziane "nie cudzołóż" a cudzołożenie to w przypadku małżonków zdrada małżeńska a dla osób nie żyjących w związku małżeńskim jest to seks przed ślubem. Według KK ale też i innych religii np. Islamu czy Judaizmu seks jest przywilejem i prawem osób żyjących w związku małżeńskim. Ma to też zastosowanie nie tylko religijne ale i "praktyczne" bo przestrzeganie tego przykazania pozwala uniknąć np. ciąż pozamałżeńskich, przedmałżeńskich itp. Oczywiście podejście do tego konkretnego zagadnienia zmieniało się i zmienia w zależności od okresu historycznego czy też kultury. W Islamie cudzołóstwo to wciąż bardzo poważny grzech karany śmiercią, my natomiast podchodzimy do tego bardziej liberalnie.

Mieszkanie ze sobą przed ślubem samo w sobie grzechem nie jest, staje się nim gdy żyjąc razem korzysta się ze wszystkich "przywilej" małżeństwa czyli m.in. chodzi o seks.
A co do żałowania za coś co czyni Cię szczęśliwym. Religii nie chodzi o to, żebyś robił wszystko to co czyni Cię szczęśliwym ale abyś żył w zgodzie z nauką Boga, Kościoła i z własnym sumieniem. Poza tym chodzi też o umiejętność powstrzymania się, nie sięgania po wszystko od razu bo w życiu też nie zawsze tak jest, że masz wszystko na już. Czasem trzeba poczekać. No i jest też kwestia momentu pewnego "przejścia" z jednego etapu życia do drugiego. Bo co Ci daje ślub (poza uregulowaniem spraw cywilno-prawnych i imprezą) w momencie, gdy już żyjesz jako żona od kilku lat? Tak to mniej więcej widzi kościół.




czyli najprosciej mówiąc KK odrzuca hedonizm i to z niego należy się spowiadać .
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiulka, myślę że jak najbardziej można to w ten sposób przedstawiać.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rkowalczyk
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 45
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotografia Ślubna Nowy Sącz i jedziemy wszędzie, tu znajdziesz wszystkie inf.
http://fotograf-slub-nowy-sacz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariawolek
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 12 Sty 2016, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko jest zastraszanie ludzi, trzymanie ich w terrorze religii...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krystian 14
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro 21 Gru 2016, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale kto wierzący to chyba nie zrozumie innych
_________________
great product
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eleolum
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pią 2 Cze 2017, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejo heja Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 2 Cze 2017, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eleolum napisał:
hejo heja Twisted Evil Twisted Evil


pytajnikpytajnik Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel43
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sob 23 Wrz 2017, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest zawsze trudne
_________________
http://multilotekonline.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Strona 81 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group