Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol? Nie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meg95
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 10 Lut 2016, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ja tam bym chętnie zrobiła bezalkoholowe wesele, z różnych względów, m. in. dlatego że religijnej uroczystości jaką jest sakrament małżeństwa nie powinno się świętować alkoholem. Ale głową muru nie przebijesz. Społeczeństwa mamy jakie mamy. Dla miażdżącej przewagi ludzi bez alkoholu nie ma zabawy Rolling Eyes Duża część jak się dowie wcześniej to może nie przyjść, albo przynieść swój alkohol, a jak dowie się dopiero na sali to może narzekać, albo latać do monopolowego. Dlatego dla świętego spokoju alkohol u mnie będzie Evil or Very Mad Ale gorąco wspieram ludzi odważnych którzy potrafią w niektórych kwestiach przełamywać szkodliwe schematy Wink



To tez moje zdanie, jasne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meg95
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 10 Lut 2016, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ja tam bym chętnie zrobiła bezalkoholowe wesele, z różnych względów, m. in. dlatego że religijnej uroczystości jaką jest sakrament małżeństwa nie powinno się świętować alkoholem. Ale głową muru nie przebijesz. Społeczeństwa mamy jakie mamy. Dla miażdżącej przewagi ludzi bez alkoholu nie ma zabawy Rolling Eyes Duża część jak się dowie wcześniej to może nie przyjść, albo przynieść swój alkohol, a jak dowie się dopiero na sali to może narzekać, albo latać do monopolowego. Dlatego dla świętego spokoju alkohol u mnie będzie Evil or Very Mad Ale gorąco wspieram ludzi odważnych którzy potrafią w niektórych kwestiach przełamywać szkodliwe schematy Wink



To tez moje zdanie, jasne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabryskka
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 375

PostWysłany: Wto 28 Lut 2017, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się że to by był dobry pomysł, to w takim wypadku lepiej zrobić np obiad dla gości po slubie a nie wesele. Albo zrobić np tak jak moja znajoma że mieli same wino, i ludzią wtedy tak nie odbija. U nas zreszta też dominowało wino, mieliśmy taki zestaw ze sklepu Winejza, u nich mozna dopasować wina -https://winezja.pl/dopasuj-wino/wino-na-wesele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RestauracjaPortofino
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Wto 28 Mar 2017, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się! nie
wynajem sal konferencyjnych
_________________
Hotel, restauracja, catering, bankiety, sale konferencyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otylesmotyles
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 10

PostWysłany: Pią 7 Kwi 2017, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według części ludzi w Polsce wódka na weselu być musi. Zabawa wcale nie musi być lepsza i śmieszniejsza, kiedy wódka jest. A wręcz odwrotnie, ludzie uważają, że to od ludzi zależy jak się będą bawić, a nie od wódki. Dla mnie też wesele mogłoby być bez alkoholu, tradycyjnie lampka dobrego szampana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OliwiaK
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 25

PostWysłany: Wto 18 Kwi 2017, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Twoi goście piją alkohol na takich wydarzeniach to warto coś im podać.
Ja byłam kiedyś na takim weselu gdzie Państwo Młodzi byli abstynentami ale mieli "kilka" butelek alkoholu dla swoich gości. Z tego co pamiętam to wybrali weselną z Polanina i byli bardzo z niej zadowoleni, a goście zachwyceni oryginalnymi grawerami na butelkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Wrz 2017, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To indywidualna kwestia, aczkolwiek jednak w dalszym ciągu w Polsce na każdym weselu jest wódka, i ostatnio modny stal się tzw "stolik alkoholowy" z różnymi gatunkami alkoholi winami, piwami, nalewkami co też uważam za ciekawy pomysł.
_________________
Za pomocą kwiatów można wyrazić rozmaite emocje i uczucia. Ważne jest aby dobrać odpowiedni bukiet w zależności od okoliczności. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy w tym celu różne kategorie bukietów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group