Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy daje się pieniądze w kopercie na ślub cywilny?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malna
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Nie 22 Sty 2017, 15:43    Temat postu: Czy daje się pieniądze w kopercie na ślub cywilny? Odpowiedz z cytatem

Witam uśmiech
Na mój własny ślub nie zanosi się, ale zarejestrowałam się na Waszym forum, gdyż mam problem ze ślubem kuzynki.
Otóż moja kuzynka niedługo bierze ślub cywilny. Ślub cywilny bierze ze względów dopełnienia pewnych koniecznych dla niej formalności. Jednak pewne jest to (jak zaznacza sama zainteresowana i jej narzeczony), że za 2-3 lata odbędzie się ślub kościelny. Po ślubie cywilnym odbędzie się przyjęcie w restauracji na 20 osób (najbliższa rodzina), które potrwa ze 4-5 godzin.
Kuzynka napisała mi dzisiaj, żebym, cytuję "absolutnie nie kupowała nic drogiego, będzie ślub kościelny to dopiero wtedy. Jeśli chcesz to co najwyżej jakiś upominek lub kwiaty". Zapytałam się kuzynki i powiedziała, że w ramach upominku może być wino.
Czy w takim razie powinnam dawać pieniądze jako prezent? Jeśli tak, to ile? Proszę o pomoc, bo jestem w prawdziwej kropce, a ślub już niedługo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szylwia
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 16

PostWysłany: Wto 31 Sty 2017, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężka sprawa, ja bym się naradziła z innymi gośćmi, jak zamierzają się zachować, żeby się nie wygłupić w żadną stronę. Może im faktycznie coś fajnego neidrogiego kup, a koperta na tym kościelnym. z tym że znam tez parę która wzięla cywilny, następnego roku miał być kościelny, potem sie im dziecko urodziło, potem kolejne i tak z 4 lata już minęły i jakoś im się nie złożyło ten koscielny zorganizować język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Wrz 2017, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim wypadku dobre wino i duży bukiet kwiatów będą jak najbardziej wskazane, a ten droższy i właściwy prezent pozostaw zgodnie z jej życzeniem na ślub kościelny.
_________________
Za pomocą kwiatów można wyrazić rozmaite emocje i uczucia. Ważne jest aby dobrać odpowiedni bukiet w zależności od okoliczności. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy w tym celu różne kategorie bukietów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Klaudia.Skrzypiecka
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 82
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 8 Lis 2017, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce podarować pieniądze, to czemu nie. Po protu niech każdy robi tak, jak uważa. Jeśli masz bliską relację z kuzynką i nie przeszkadzałoby Ci to, że np. dwa razy podarujesz jej pieniążki to śmiało uśmiech Jeśli zdecydujesz się podarować jej tę kasę, to możesz sobie zobaczyć ciekawe koperty, które są np. tutaj.
_________________
Życie jest piękne, gdy żyć się umie.
Gdy jedno serce drugie rozumie.

Dla wszystkich zainteresowanych tym, czym się zajmuję: http://studio-tapet.pl/fotografia-slubna-kalisz.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeautyMe
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 3

PostWysłany: Nie 19 Lis 2017, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym dała coś do koperty, bo jednak wydają pieniądze na to przyjęcie, tylko no nie tak dużo, jak na kościelny z wielkim weselem, mniej, jakieś nie wiem może chociaż 200 zł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinia222
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 5

PostWysłany: Wto 2 Sty 2018, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie wypada coś dać. Może nie tyle co na klasyczne polskie wesele ale jednak wypada uśmiech
_________________
http://www.pollabo.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
FotoBudka24h
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 20

PostWysłany: Czw 15 Lut 2018, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potraktuj to jako normalny prezent z okazji ślubu i jeżeli chcesz podarować pieniądze w kopercie- moim zdaniem absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, nawet jeżeli jest to ślub cywilny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nówka11
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 6

PostWysłany: Pią 16 Mar 2018, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej przelewem :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dominika78
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 6 Kwi 2018, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze w kopercie będą też dobrym pomysłem i możesz dać. Możesz też zrobić tak jak mówiła czyli wino. Wybór należy do Ciebie.
_________________
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz. Zobacz na zestawy startowe do paznokci i znajdź odpowiedni dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natka123
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pon 2 Lip 2018, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze warto coś podarować, moim zdaniem samo wino nie wystarczy. Jeśli chcesz podarować pieniądze, to czemu nie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group