Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

śłub konkordatowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okruch
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2016, 14:18    Temat postu: śłub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Podobny temat już widziałam, ale nie znalazłam odpowiedzi. Chodzi o to,że od jakiegoś czasu się z kimś spotykam, okazało się,że jest on po rozwodzie. Miał ślubie kościelny, oczywiście rozwodu kościelnego nie może mieć..
I moje pytanie jest takie czy gdybym chciała wziąć ślub w kościele, to czy ja mogłabym wypowiadać formułkę kościelną a on cywilną? Czy w ogóle nie ma takiej opcji?

Ja jestem bardzo wierzącą osobą i nie wyobrażam sobie żyć w grzechu, Bóg jest bardzo ważny w moim życiu. Natomias chłopak z którym się spotykam, został porzucony, jest bardzo dobrym człowiekiem. Ale wiem,że to nie wystarczy, Bóg jest jednak dla mnie ważniejszy...smutne jest to,że takie osoby nie do końca ze swojej winy mają zmarnowane życie..
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2016, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno można wziąć ślub kościelny z osobą niewierzącą, wypowiada ona nieco inną formułę. Ale nadal jest to ślub kościelny, a nie pół-kościelny-pół- cywilny, jak Ty byś to widziała.
Zresztą u Ciebie jest inna sytuacja, bo narzeczony brał już ślub kościelny, więc niestety z tego co wiem droga do ponownego ślubu w kościele jest dla niego zamknięta w większości przypadków. Chyba że:
- uzyskałby unieważnienie małżeństwa z poprzednią żoną, co jest długą procedurą i trzeba mieć poważne argumenty na rzecz tego, że małżeństwo jest nieważne
- śmierć jego pierwszej żony (wiem, że brzmi makabrycznie, więc absolutnie nie życzę)
- ślub w obrządku innego chrześcijańskiego wyznania, ale skoro jesteś tak wierząca to pewnie będziesz czuła opory przed zmianą wyznania (no chyba że jakoś to ekumenicznie zrobić - ty swoje wyznanie, on inne?)

Ślub cywilny to też ślub.
Pytanie czy ten chłopak to naprawdę miłość twojego życia. Bo jeśli tyko ze względu na to, że możecie wziąć ślub cywilny a nie kościelny wolisz być samotna, no to cóż... Z tego co piszesz ten chłopak nie jest najwyżej na liście Twoich życiowych priorytetów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okruch
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 2

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2016, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i pisząc poprzednią wiadomość działałam zbyt emocjonalnie. Chodzi o to,że Bóg jest najważniejszy, ważniejszy od naszych pragnień, które nie zawsze są dla nas dobre.
Małżeństwo nie jest po to żeby nas uszczęśliwiać, ale żebyśmy wzajemnie sobie służyli. Niestety często ludzie o tym zapominają, przez to tyle rozwodów w dzisiejszych czasach. Dobrze to przemyślcie i rozeznajcie czy to na pewno to.
pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baska209
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon 14 Lis 2016, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczko Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michallin4
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6

PostWysłany: Pon 14 Lis 2016, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bez małżeństwa nie można sobie na wzajem służyć?
_________________
great product
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Natan54n
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon 2 Sty 2017, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepszy cywilny według mnie
_________________
read this page
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
montownia12
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sro 4 Sty 2017, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to kwestia wiary jak wierzysz to wiadomo jak nie to cywilny
_________________
meble najwyższej klasy https://szkolenia-mazur.pl/webinaria-on-line
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
skrapulek
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon 9 Sty 2017, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wolę wziąć ślub cywilny niż kościelny, pomimo tego, że mój wybranek ma rozwód kościelny oczko
_________________
Śmierć wierzyciela co zrobić w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
danitarz
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią 21 Kwi 2017, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxx Evil or Very Mad Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaMarkiewicz
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pon 22 Maj 2017, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie możesz wziać ślubu kościelnego a kochasz swojego partnera to oczywiście, że bierz ślub cywilny. A jeśli tak bardzo Ci zależy na kościelnym to zawsze może się starać o unieważnienie poprzedniego małżeństwa. Uwierz mi, że jest to możliwe i znam przypadki, którym się to udało Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group