Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ból porodowy i sposoby jego łagodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się sama zastanawiam, jak to teraz będzie.

Z Adamem, jak dostałam skurcze, co 8-5 minut, to je przespałam Very Happy
Rano byly już częstsze, ale do momentu odejscia wód dawało się przeżyc. Dopiero wtedy trafiłam na porodówkę.

Jak bedzie tym razem to nie obstawiam. Ale w domu chce być jak najdłużej :/ nienawidze szpitali :/

Chociaz, za znieczulenie bym się nie obraziła oczko


Tak ogólnie ZZO jest płatne?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Nie 21 Wrz 2014, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
A tak serio, czy ruch rzeczywiście tak pomaga? Mnie jak dopadają skurcze BH, to wcale nie myślę o ruszaniu się, wręcz przeciwnie, mam jedną ulubioną pozycję, którą trenuję od dłuższego czasu: LEŻENIE Very Happy Very Happy

Mnie też to zawsze zastanawiało. Przy bólu w czasie @ jedyny mój sposób na przetrwanie to zwinięcie się kulkę z poduszką na brzuchu, natomiast w czasie porodu (a na początku ból jest podobny) aż mnie nosiło. Leżenie pod KTG to było najdłuższe 40 minut porodu, natomiast piłka uratowała mi życie. Skakałam na niej od 3 cm rozwarcia do skurczy partych, czyli ok. 2,5h. Aż dziwne że nie miałam później zakwasów w nogach Wink No i piłka pomaga na rozwieranie szyjki i schodzenie główki, może to też wpłynęło na szybkość porodu.

Rashel napisał:
Tak ogólnie ZZO jest płatne?

Teoretycznie nie - każda kobieta ma prawo do znieczulenia, a w praktyce różnie to bywa. Szpitale zasłaniają się "wskazaniami medycznymi". Tylko do jasnej pogódki, jak kobietę boli to chyba jest to wskazaniem medycznym do podania znieczulenia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 31 Gru 2015, 5:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było już za późno na znieczulenie zewnątrzoponowe i dostałam gaz który bardziej mnie denerwował niż pomagał i go odrzuciłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Pon 12 Gru 2016, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można również zdecydować się na cesarkę. W jej przypadku ból jest o wiele mniejszy niż podczas porodu naturalnego.
Możecie sobie zajrzeć na stronę:
http://cesarskieciecie.net.pl/

Jest tutaj sporo informacji na temat tego rodzaju porodu. Początkowo myślałam,że będę miała naturalny poród. Okazało się jednak,że dziecko jest tak ułożone,ze jedynie cesarka wchodzi w grę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slodkoslona
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 594

PostWysłany: Nie 18 Gru 2016, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zdecydowałyście się na chodzenie do szkoły rodzenia? Bo ja cały czas się nad tym zastanawiam. Póki co szkoła Prenalen udziela mi informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 774

PostWysłany: Sro 29 Cze 2022, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast w niedługim czasie urodziłam dwójkę dzieci i teraz od jakiegoś czasu odczuwam ból miednicy . Myślę, że po prostu wszystko sobie nadwyrężyłam itd. Kiedyś czytałam, że po ciąży bywają takie sytuacje. Wiecie może gdzie warto udać się na leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group