Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub i oszczędzanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aveline napisał:
My też za wszystko sami płacimy. Rodzieliśmy się tak: z pensji narzeczonego pewną sumę co miesiąc odkładamy na konto oszczędnościowe, a z mojej płacimy za zaliczki. Resztę naszych zarobków łączymy i z tego mamy "na życie". Staramy się wszystko rozkładać w czasie i na bieżąco nie robić sobie dużych wydatków. Dzięki temu co miesiąc coś rezerwowaliśmy i mamy już wynajętą restaurację, DJ'a i firmę odpowiedzialną za foto-video. uśmiech Po ślubie z konta oszczędnościowego pozapłacamy wszystko, co było płatne po imprezie. Chcemy do końca tego roku skończyć z odkładaniem kasy na to konto (zaczęliśmy w styczniu b.r.) i w 2015 już za takie rzeczy jak zaproszenia, obrączki, nasze stroje itp. płacić od ręki. uśmiech

Robimy dokładnie tak samo uśmiech z moich odkładamy jakąś część na "późniejsze wydatki" a z narzeczonego płacimy zaliczki uśmiech a w międzyczasie jeszcze coś dokupujemy z drobiazgów typu ozdoby, itd
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 9 Cze 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśmy płacili wszystko na bieżąco, nie było potrzeby odkładania jakiegoś większego na cel "wesele"
Ale teraz taką mam konstatację - nikomu nie dawaliśmy zaliczki. Ani za salę, ani DJ ani foto. Hm....jedynie płaciłam częściami za kieckę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 9 Cze 2014, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dawaliśmy trochę zaliczek, potem po weselu spłaciliśmy noclegi i kucharkę oraz zespół już za kasę z prezentów, bo innej nie mieliśmy oczko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janka159
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Gru 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto 13 Gru 2016, 18:28    Temat postu: Jak oszczędzcie? Odpowiedz z cytatem

Czy sami organizowaliście sobie swój ślub? Bo my z moim narzeczonym planujemy ślub, ale dopiero w 2019 roku, a teraz chcielibyśmy sobie na niego trochę zaoszczędzić i pomyśleliśmy, że można byłoby otworzyć konto oszczędnościowe albo lokatę, ale nie wiem, która taka lokata bankowa będzie najlepsza. Patrzyłam na zestawienie lokat i przyznam, że wybór nie jest łatwy. Bo trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale również konieczność otwarcia konta, czas trwania oraz maksymalną i minimalną kwotę, jaką można wpłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pią 2 Cze 2017, 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są takie sytuacje, chwile w życiu na których się nie oszczędza. Mam tutaj na myśli narodziny dzieci, chrzest, pogrzeby i śluby właśnie.
Jeżeli chodzi o koszta, to cóż zwykle nie udaje się spiąć budżetu na zero. A więc ewentualne prezenty nie pokrywają kosztów związanych z organizacją, chociaż zależy kto jaką gotówką dysponuje.
Warto zacząć oszczędzać na ślub, na długo przed ślubem. A są ku temu możliwości, aby się później nie zadłużać nadmiernie. A co do kont bankowych to tutaj proponuję sobie porównać.


Ostatnio zmieniony przez jagnam dnia Pią 30 Cze 2017, 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
misia172
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 4

PostWysłany: Pią 2 Cze 2017, 9:50    Temat postu: ślub na kredyt Odpowiedz z cytatem

Ja i mój mężulek po prostu wzięliśmy kredyt. Nie była to łatwa decyzja, w końcu to duże zobowiązanie. Oczywiście ubezpieczyliśmy się i to konkretnie, dzięki temu możemy spać spokojnie. Jakby ktoś szukał porad jak się dobrze ubezpieczyć to możecie spojrzeć tutaj: http://ubezpieczeniekredytowe.pl/. To naprawdę sposób na spokojny sen. Niestety kredyt w naszym wypadku był koniecznością smutny teraz trzeba będzie spłacać, ale wesele było wymarzone uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Strona 23 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group