Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 5:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl czy Ty już mówiłaś czemu macie takie problemy? Jak doszlo do niedotlenienia?

Kasia a jak dajesz w butelce to jakie to są ilości? A dajesz coś jeszcze np wode czy koperek? A dajesz codziennie zeby cokolwiek wypil z butelki?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl oby synek prędziutko przeszedł rehabilitacje i było już wszystko ok uśmiech
Dawałam mu dzień w dzień przez około 2tyg. A raczej próbowałam dać. Próbowałam już wode,koper, mleko, rumianek i herbatkę owocową i soczek. Na wszystko jest ta sama reakcja. Na pewno nie jest to przez smak bo z łyżeczki wypija. Mało tego-znów szósty dzień kupki nie ma. Ale zatwardzenia nie ma bo ostatnio też taka przerwa była i normalną zrobił
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia każde dziecko jest inne tak jak kiedyś pisałam mam przyjaciółkę, jej synek za tydzień skończy 7 miesięcy i też z butli nie pije. W szpitalu jak był dokarmiany modyfikowanym ciągnął, później przez 5 miesięcy tylko kp i szans na butle nie ma, także jak podaje mu płyny to z niekapka ale często się ksztusi.

Znowu u mnie Anastazja przez cc była dokarmiana modyfikowanym przez pierwsze 6 dni, położna jak przyjechała powiedziała że na kolki można podawać herbatę z kopru -tak też zrobiłam- i chyba dlatego umie pić z butli. Jak miała około 2 miesięcy herbata jej zbrzydła i nie piła aż do teraz. Cały czas karmię ją tylko piersią ale od 3 tygodni daję herbatkę i problemu z ciągnięciem nie ma, pięknie sama trzyma butle i ze smakiem pije.

Znam kilka przypadków gdzie dzieci karmione piersią mają problem z przejściem na butelkę i czasem nie ma na to rady. Co do karmienia piersią w miejscach publicznych spróbuj się przełamać, jak będzie trzeba to nic nie poradzisz. Są w sprzedaży bardzo fajne pieluszki bambusowe albo muślinowe takie większe, możesz nią zakryć siebie i dziecko tak że nic nie będzie widać, a przepływ powietrza będzie swobodny także może spróbuj.



Pearl współczuję, ale mam nadzieję że małymi kroczkami wyprowadzisz Luka z tego stanu, wiadomo będzie i jest ciężko ale dacie sobie radę. Podjęłaś bardzo dobrą decyzję, zdrowie dziecka najważniejsze. Trzymajcie się dzielnie oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli że istnieje możliwość że Mariuszek w ogóle nie bedzie pił z butli? :/ szwagierka dawała pierś ale jak wprowadzała coś innego to zaciągnął od razu i nie było problemu. No nic.zobaczymy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka12 - tego nikt nie wie. Wiem tyle, że obraz w mózgu w 33tc był prawidłowy (wówczas miałam robione III usg genetyczne). Prawdopodobnie przyczyną była moja infekcja przed porodem, albo w czasie porodu (choć znów poród przebiegał prawidłowo, nic się nie przedłużało). Teraz mi nikt nie powie jak to się stało. No jest i już. Na szczęście to niedotlenienie ma wpływ tylko i wyłącznie na rozwój ruchowy - czyli wolniej się rozwija ruchowo. Teraz się uczy na rehabilitacji raczkować - matko, jaki on ma do tego brak serca uśmiech albo się prostuje, albo się kładzie i ćwicz tu z nim.
Na szczęście intelektualnie jest ponad swój wiek, mowa też idzie pięknie do przodu.

Z opieką to jest tak, że moi teściowie bardzo by chcieli się zająć Łukaszem - ale dla mnie to nie do przyjęcia. Rozważałam żłobek, ale lekarze nam odradzają przez to, że on już pod diagnozą astmy oskrzelowej jest (trochę na wyrost, ze względu na obciążenia rodzinne). No brak jednej pensji pewnie odczujemy, bo zarabiałam niemało jak na polskie warunki. Z drugiej strony chcę zrobić podyplomówkę i coś swojego rozkręcać, więc to też nie byłby tylko czas siedzenia i niańczenia. No zobaczymy jak będzie. W razie W zawsze mogę do pracy wrócić.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia a probowalas kupic inna butelke/smoczek? Moze ksztalt mu nie pasuje?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 4 Maj 2016, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie próbowałam. Faktycznie. Może o to chodzi. Dzięki uśmiech a jeszcze jedna sprawa. To prawda że do 10 dni dziecko może nie zrobić kupki i jest to normalne? Bo mały już siódmy dzień jak nie robi
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 5 Maj 2016, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jeśli nie ma oznak zaparcia a kupka po tych 10 dniach jest normalna oraz nie sprawilo mu trudnosci wypruznienie i ogolnie dziecko przez te 10 dni zachowywalo sie tak jak zazwyczaj. U nas rekord to bylo 7 albo 8 dni.
Zawsze mozesz dać czopka ale traktuj to jak ostateczność. Chociaż ja bym nie wytrzymała 10 dni bardziej bym sie denerwowała tylko. My daliśmy może ze dwa razy jak już też było ok 7dni.

Chociaż z tymi kupami to nigdy nie wiadomo. My jak Młody mial zaklejone jelita zageszczaczem to moglam wszystko robic a kupy i tak nie bylo.

Co może pomóc:
- masowanie brzuszka (wpisz na yt masaż brzuszka na kolke)
- kladzenie na brzuszku
- czeste karmienie
- ciepła kąpiel
- koperek
- jeśli sie nie boisz to sok jablkowy

Jak mówie nam NIC nie pomoglo lol chociaz ostatnio w akcie desperacji powaznie porozmawiałam z moim Synem i powiedziałam mu, że zamawiam kupe z dostawą w 24 lub 48 h. Nie wiem czy zrozumiał ale kupa następnego dnia była. Cool Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 5 Maj 2016, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy z kupka moga byc objawem niedojrzalosci ukladu pokarmowego, ktory nie radzi sobie z trawieniem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 5 Maj 2016, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn kupi ma normalną konsystencję (ostatnio też zrobił na siódmy dzień). Nóżki podnosi do góry ale robi tak też jak jest po kupie. Jeśli chodzi o zachowanie to on ogólnie jest dzieckiem płaczliwym. Choć ostatnio nawet wstać nie mogę od niego bo jest ty. Ale jak mąż wróci z pracy i jak teściowa na kawę przyjdzie to jest zero płaczu. Lubi być w centrum uwagi. Jak do jutra kupki nie bedzie to jutro idę do apteki. Niby pierdzi normalnie i brzuszek też jest miękki. Nic z tych rzeczy nie pomogło. Ostatnio próbowałam wszystkiego. Teraz jeszcze przetestowałam wodę przegotowaną i też nic..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 173 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group