Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 26 Kwi 2016, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój się przekręca na bok ale raczej nie umyślnie. Z tą główką jest raz lepiej raz gorzej ale non stop chwieje. Teraz od 6 dni zrobił tylko plamkę kupki :(poza tym jest ok. Już ładnie trzyma zabawki i wszystko bierze do buźki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 26 Kwi 2016, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też podtrzymuje główkę jak trzymam. Owszem przewaznie sam daje rade ale ma ledwo 17 tygodni i ufać, mu nie zamierzam i zawsze trzymam gdzieś tą rękę w pogotowiu. To nie wyścigi wszędzie podkreślają, że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju.

To mozemy pogadać o kupkach Wink
Ta plamka była "normalna"? Zmieniłaś swoją dietę? Karmisz tylko piersią czy coś dajesz?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 27 Kwi 2016, 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam na myśli główkę w pozycji leżącej na brzuchu oczko kupka zjawiła się wczoraj. Ufff.. uśmiech konsystencja normalna więc jest ok. Od czasu do czasu dostaje marchewkę, pietruszkę,jabłuszko lub ziemniaczki ale nie na co dzień.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak trzymasz na rękach to główkę podtrzymujesz czy już sam trzyma?
Na brzuszku to faktycznie mesnie moze miec slabe ale to kwestia cwiczeń oczko

Dajesz już jedzonko? Napisz jak to wygląda bo sama się zastanawiać czy juz czegoś nie dać. Wczoraj jedząc jabłko dałam mu do powąchania to wystawił język i liznął i taaaka zdziwioną minę zrobił Very Happy

Może dlatego te kupki rzadziej...
A ja mam wrażenie, że to musi "przejść" przez jelita i się unormuje bo u nas od 3 dni jest kupka codziennie i to dopiero po 2,5 tyg jak w dzień nie daje zagęszczacza. Mam nadzieje, że już tak zostanie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak trzymam na rękach to raczej trzyma ale od czasu do czasu gdzies mu sie zachwieje najczęściej jak przekręca na drugi bok więc asekuruję. Z tym jedzonkiem to najpierw dostawał tylko spróbować na końcu łyżeczki. A jak zaczął dostawać więcej to musiał się nauczyć jeść bo najpierw zlizywał z łyżeczki jak kotek a potem jak już wiedział że trzeba Dziuba otworzyć to zaś nie umiał przemielić i wypychał języczkiem. Ale już doszedł do wprawy. Jedynie co to dostaje malusieńko na łyżeczce bo strasznie sie dławi. Więc na to uważaj choć na pewno nie wszystkie dzieci tak mają. Teraz już tydzień mu nic nie dawałam jedynie soczek z marchewki i to łyżeczką bo oczywiście nie umie z butelki załapać. Raz wypił 50ml które pił chyba godzinę i więcej mu się nie udało. A jak pije to tylko leżąc na płasko na boku bo jak się go uniesie czy da do innej pozycji to ty nieziemski. No chyba że łyżeczką podaję. Może dlatego że w 99% karmię go właśnie na leżąco i tak mu wygodniej wziąć bo się przyzwyczaił. Nie wiem już sama czy mu nie odstawić na razie tych warzyw i dlatego na razie ma przerwę. Kupa niby nie była inna. Może ciut gęstsza ale do zatwardzenia miała daleko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko tu zaglądam, a Wasze dzieci już kilka miesiecy mają! uśmiech Dopiero co się rodziły Shocked

Co do jedzonka to myślę, że za wcześnie jest, ale to Wasza decyzja uśmiech najlepiej gdy dziecko jest gotowe do jedzenia stałych pokarmów, a po opisie wydaje mi się, że nie jest uśmiech Daj mu czas Kasiu, jest jeszcze malutki, a podając mu inne niż pierś jedzonko tylko zaburzysz laktację a i mniej na wadze przybierze, bo tak małe dzieci nic praktycznie nie przyswajają z tych pokarmów, bo brzuszek potrzebuje czasu by nauczyć się trawić inne pokarmy niż mleczko uśmiech tylko próbują uśmiech moja ma 9,5 miesiąca, je sporo rzeczy ale mleczko na 1 miejscu nadal u niej język

U nas już etap wstawania i brojenia język więc oczy wkoło głowy trzeba mieć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej laktacja zostaje jak była bo mały mimo że dostaje no marchewkę to pije zaraz po tym mleczko tyle ile pije normalnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się, że dziecko nie przyswaja nic z pokarmów innych niż mleko. Gdyby tak było, to moje dziecko umarłoby uśmiech a jest małym grubciem uśmiech

I mój nie dostaje stałych tylko szłam od papek. Teraz rozgniatam widelcem uśmiech je wszystko jak leci. Dietę zaczęłam rozszerzać po 4 m-cu. Hitem jest kapusta gotowana uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez z opisu Kasi wywnioskowalam, ze jej synek nie jest jeszcze gotowy na rozszerzanie diety... W dodatku jest wczesniakiem, wiec tym bardziej trzeba ostroznie... Wg zalecen WHO diete mozna rozszerzac po 6-tym miesiacu, bez wzgledu na to czy karmi sie piersia czy mlekiem modyfikowanym.
Poza tym karmienie dziecka na leżąco to jakies nieporozumienie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2016, 5:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie karmie go na leżąco..czytaj ze zrozumieniem. Na leżąco karmię go piersią bo tak nam wygodnie. Marchewkę dostaje w bujaczku w pozycji półsiedzącej. I butelkę dostaje na leżąco bo w innej pozycji wogole nie chce jej do ust wziąć bo płacze. Kiedyś nie patrzyli na jakieś WHO czy co tam i dzieci rosły piękne i zdrowe. Zresztą to każdego indywidualna sprawa chyba tak?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 168 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group