Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 16 Lut 2016, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatek polecam elastyczną. Kasiu, a nosidełko jakie masz? Pokaż, sprawdzimy Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę nosidełko było kupowane z 7lat temu we Włoszech język oto ono
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 17 Lut 2016, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia - tak jak pisała Lusilla - na początek możesz używać chusty elastycznej, ale ona starcza na krótko (tak do 5-6kg max wg mnie), więc można od razu kupić tkaną - o splocie skośno-krzyżowym lub diamentowym lub żakard. Na początek skośno-krzyżowa jest chyba najlepsza. Możesz kupić wzór w paski - jest łatwiej, bo wiadomo która krawędź jest która. No i najlepiej kupić używaną, bo jest mięciutka, nowe są sztywniejsze i trudniej się dociąga. Dla dzieci niesiedzących są 3 wiązania (piszę o chuście tkanej, bo w elastycznej jest jedno) - kangurek, kieszonka i plecak prosty (ja najbardziej lubię kieszonkę i plecak prosty). Jeśli chodzi o naukę wiązania - jest przecudowna osóbka na yt - https://www.youtube.com/user/Bikerbaby2011 świetne instruktaże ma. Można poszukać też sobie doradcy chustowego lub udać się na warsztaty. Ja się nauczyłam z linkowanego kanału, i jak polazłam na warsztaty to nie było zastrzeżeń.

Dziecko w nosidło ERGONOMICZNE (czyli takie, gdzie panel sięga od kolanka do kolanka i panel jest miękki) można wkładać jak dziecko samodzielnie siada. Niestety, "nosidło" które pokazałaś to wisiadło. Panel jest wąski i dziecko wisi na kroczu - kolokwialnie mówiąc - jak w to "nosidło' wsadzisz Mariuszka to będzie wisieć na jajcach - mało fajne, prawda? No i ani w chuście ani w nosidle nie nosi się dziecka przodem do świata (chyba, że na plecach ale to nadal jest przytulone brzuchem do Twoich pleców) - jeśli włożysz dziecko przodem do świata to będzie miało dziwaczną pozycję i brak podparcia. Przodem nosimy tylko na rękach w pozycji buddy uśmiech
Żeby to zobrazować - po lewej stronie wisiadło, po prawej nosidło ergonomiczne:



I tu z dzieckiem: (babybjorn to wisiadło, a manduca - nosidło ergonomiczne)


Są różne rodzaje nosideł ergonomicznych, na pewno znajdzie się coś dla siebie.

Polecam jeszcze grupę na FB - Chusty, POLSKA! - nosimy, wiążemy, motamy - chustujemy! - kopalnia wiedzy na temat chust, nosideł itp. bardzo życzliwie, bez obelg itp. itd uśmiech.

Aha, na koniec jeszcze jeden rysunek - przedstawia ułożenie dziecka na różnych etapach wzrostu:


Nooo, rozpisałam się, ale chciałam delikatnie tylko nakreślić temat uśmiech
Ja wiem, że to wszystko się wydaje skomplikowane itp. ale zasadniczo to proste uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 17 Lut 2016, 3:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wow dzieki! A czy cena lub firma ma jakieś znaczenie? Mam wybrać jakąś droższą czy nie robi to różnicy? Może doradzisz jakiś model?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 17 Lut 2016, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
Kurczę nosidełko było kupowane z 7lat temu we Włoszech język oto ono


Nie wymuj nawet z pudełka Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 18 Lut 2016, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe luz już się rozglądam za chusta oczko a jeszcze takie pytanie z innej beczki. Mamy niemały problem z ciemieniuchą. Póki co robię oliwką i sczesuję ale rano jest to samo. Macie jakiś dobry sposób lub preparat? Jest szansa by mu to zeszło w tydzień? W następną niedzielę mamy chrzciny..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 18 Lut 2016, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
O wow dzieki! A czy cena lub firma ma jakieś znaczenie? Mam wybrać jakąś droższą czy nie robi to różnicy? Może doradzisz jakiś model?


Pytasz o chustę?
LittleFrog, LennyLamb, NatiBaby itp.

Jeśli byś chciała nową chustę to LittleFrog ma na koniec miesiąca upusty na to co jest w outlecie - więc można sobie coś fajnego kupić w dobrej cenie.
Ale osobiście pierwszą chustę polecam kupić używaną - bo będzie już wykochana, miękka i o niebo łatwiej będzie wiązać. Zrobiłam błąd przy 2 dziecku i kupiłam najpierw nówkę - i cholery z nią dostawałam, bo sztywne diabelstwo. W końcu kupiłam używkę i teraz mam mięciusi kocyczek uśmiech
Plus jest taki, że generalnie chusta trzyma swoją wartość. Więc za ile kupisz, za tyle mniej więcej potem możesz sprzedać oczko
Aha, na OLX jest bardzo dużo oszustów.Tam nie kupuj na pewno.

Polecam grupę na fb: Chusty - sprzedam / kupię / zamienię oraz Nosimy Dzieci - BAZAREK (Chusty, Nosidła) - obie grupy są sprawdzone, dziewczyny dbają, żeby nie było oszustw itp.
Aha, ceny chust tam są różne, jak kiedyś zobaczyłam, że dziewczyn sprzedaje za ponad 2tysie to mi się autentycznie gorąco zrobiło, że i takie drogości są uśmiech ale spokojnie za 150-200zł kupisz MEGA MEGA fajną chustę.
Oczywiście chust są różne długości, dla Ciebie chyba najlepsza będzie 4,2m - starczy na wszystkie wiązania uśmiech Jest jeszcze krótsza - 3,6m ale wydaje mi się, że do kieszonki może być przykrótka.
A w ogóle w Gliwicach jest fajna dziewczyna, która jest doradcą noszenia - Ola Górska, ma też swój profil na FB - jak do niej napiszesz to pewnie Ci powie gdzie i kiedy w Twoich okolicach są jakieś spotkania chustowe - możesz pójść, pomacać, przymierzać i wtedy zdecydować się na zakup. Zawsze to dodatkowy powód żeby wyjść z domu oczko
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 18 Lut 2016, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oo bardzo bardzo! Dziękuję za taką wyczerpującą odpowiedź uśmiech zraz szukam tych grup uśmiech a lepiej kółkową czy nie? No i jeszcze zapyta. Skąd będę wiedziała jak jest szyta skoro nie jest napisane w ogłoszeniu? NP ta http://allegro.pl/chusta-tkana-azimi-paseczki-rozne-kolory-poradnik-i5748627510.html nie pisze co to za szycie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 18 Lut 2016, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia ta chusta z linka jest tkana uśmiech

Ja też się przymierzam do zakupu nosidełka dla mojej córy uśmiech bo już mi się chusty nie opłaca...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 18 Lut 2016, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tkana ale czy skosno krzyżowym czy prostym splotem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 159 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group