Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 5 Lut 2016, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to szczęka Ci opadnie.

Była dziś u mnie położna. Dowiedziałam się, że Młody ma kolki. Poleciła kropelki bobotica albo coś tam no i dawać koperek i smoczek bo jak on jest taki, że non stop by jadł a żołądek musi mieć przerwy to lepiej dać ten smoczek niż pozwolić żeby płakał (albo jadł i wymiotował). Zresztą smoczek można podawać po 3 tyg ale nie dłużej niż do 18 mieś życia dziecka albo do momentu pojawienie się zębów.
Dalej pytam o jedzenie. To mi powiedziała, że to nie jest tak, że ja jjem coś i dziecko od razu to ma. To co zjem potrzebuje ok 24-48h żeby dostać się do mleka a dziecko jak zje to dopiero po 6-12h widać efekt.

Trochę łapki mi opadły bo okazuje się, że jak on ma te kolki to dietę powinnam trzymać dopóki karmię czyli np pomidorki tylko sparzone i bez skórki..

Coś ktoś mądrego w tym temacie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 5 Lut 2016, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czemu ma mi szczęka opaść? Nie pisze przecież jakiś faktów tylko to co wyczytam bo też mam pierwsze dziecko. Wiem tylko że bardzo wiele osób pisze że jedzenie nie ma wpływu bo mleko tworzy się z krwi. Lekarzem nie jestem i nie wiem ile w tym prawdy. Opisałam Ci nasz przykład i co zaobserwowałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Lut 2016, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam jeśli coś niezrozumiale opisałam. Mnie ozobiście opadła szczęka jak się dowiedziałam, że to co teraz zjem do mleka trafi za ok 24h. Myślałam, że jakoś prędzej to idzie..

A i jeszcze sie dowiedziałam, ze dziecko w 2 mies życia polwinno przesypiać w nocy ciągiem jeden raz 4h. To powiedziałam, że mój Syn dopiero zaczął 2 mies. język
No dzis przespał te 4h od połnocy do 4:20 ale nie spał od 19 do północy.. Męczył zię bidulek okrutnie przez ten zagęszczacz...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 6 Lut 2016, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha o tych 24h to mi mówiła ale mówiła że to zależy co się zje. Każdą rzecz niby potrzebuje innego czasu do przetrawienia. Najdłużej to trwa z mięsem niby. Nie wiem jak jest na prawdę -tak mi mówiła.a o tym spaniu to mnie zaskoczyłaś nie słyszałam o tym. Moj śpi koło 2h czasem uda mu się 3. W nocy oczywiście bo w dzień to różnie. Wczoraj np. wcale nie spał..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 6 Lut 2016, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A położna nie mówiła żeby nie pić wody gazowanej?
Karolka, poszukaj czegoś mądrego na blogach o karmieniu piersią. Najlepiej u jakiejś doradczyni laktacyjnej dyplomowanej, bo położne nie zawsze są kompetentne w temacie karmienia piersią... Nie daj się zwariować. Wiem, że to trudne, jak maleństwo płacze (mój taki był, nie sypiał dobrze, płakał, stękał) i człowiek głupieje, szuka pomocy wszędzie. Ale na mój rozum skórka z pomidora, którą ty zjesz w małej ilości (przecież nie zjadasz skórek z kilograma pomidorów) nijak się ma do bolącego brzuszka dziecka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Lut 2016, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jego brzuszek boli od zagęszczacza, który musimy mu podawać na ten refluks (który powodował bezdech) i dlatego cokolwiek zjem nawet potencjalnie "rozdymająco uczulającego" nie jest wskazana.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 7 Lut 2016, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skórka z pomidora, gaz z wody gazowanej, panierka ani cytryna nie przechodzą do mleka. Dzieci na mm tez maja kolki, tez je raz boli brzuszek, raz nie, raz maja gazy, raz nie. To ich uklad pokarmowy pracuje, wszystko się rozwija i ksztaltuje, stad te dolegliwosci.
Dookola kp jest wiele mitow, czesto powielanych przez lekarzy i polozne. Moja polozna kiedys stwierdzila, ze zielona kupa u dziecka moze byc od tego, ze jadlam brokuly język fajnie, ze mleko zielone nie lecialo lol

polecam: http://www.hafija.pl/2013/08/dieta-mamy-karmiacej-piersiajedz-co-chcesz-obalamy-mity.html

Przy pierwszym dziecku tez "obliczalam" co jadlam np. 24 godziny wczesniej zanim zaczal sie bol brzuszka, teraz chce mi sie z tego smiac oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 8 Lut 2016, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A opowiedz jak to było u Ciebie? Karmiłaś piersią? Jak jadłas? I jak na to reagowało Twoje dzieciątko?
Ja już sama nie wiem w co wierzyć. Nie chce mu bardziej zaszkodzić. Teraz jest tak że jak mu dajemy zalecaną dawkę zagęszczacza to są wzďęcia, bolący brzuszek, płacz i odrywanie sie od piersi i kupa raz na dwa dni. Jak dajemy mniej to może i kupka jest raz dziennie ale ulewa mu sie okropnie i tez odrywa sie od piersi.
Jak mi położna powiedziała, że mam nie jeść tego czy tamtego to przynajmniej mam poczucie, że mu "pomagam"...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 8 Lut 2016, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Synka karmilam 16 miesiecy, do samoodstawienia (bylam juz w polowie drugiej ciazy), córeczkę karmię 2 miesiące i też planuję do samoodstawienia. Przy synku na początku wstukiwałam w google kazdy produkt, ktory zamierzalam zjesc itp. Jadlam lekko, bez smazonego, zgodnie z polską dietą matki karmiącej oczko Miał wysypki czasem na buzi, bolał go brzuszek, płakał. Prawie się ugięłam i prawie dałam sie namowic na podanie mm. Jednoczesnie duzo czytalam o kp i zaczelam jesc normalnie. Bole brzuszka czy krosteczki tez sie pojawialy czasem, a pozniej nagle sie skonczyly, najwyrazniej uklad pokarmowy juz dojrzal uśmiech
Teraz od poczatku jem i pije normalnie, a zachowan dziecka nie wiaze ze swoja dieta oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 9 Lut 2016, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a czy na czole też występuje ciemieniucha? Jak się tego pozbyć? Mariuszkowi wyszły takie suche krostki na czole i zastanawiam się czy to nie poczatku tego dziadostwa.. Nie wiem czy smarować czy zostawić?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 157 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group