Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 763, 764, 765 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 9 Sty 2016, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ok ale to jak później się dowiedzieć z czego no wysypka się wzięła? Eliminować po trochu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he,he karmienie piersią temat rzeka. Karmiłam prawie rok jadłam wszystko dokładałam produkty stopniowo żeby w razie czego wiedzieć na co mała reaguje, mieliśmy okres odstawiania nabiały bo Lene męczył brzuszek, ulewania też przerabialiśmy i o ile są to ulewania to są one normalne i fizjologicze zanikają samoistnie w okolicach roku a mogą trwać nawet i do 18 miesiący , jeśli są ono na zasadzie wymiotów i trwają dłużej musimy się tym zacząć interesować , a i ja pilnowałam żeby mała nie spała na wznak bałam się że sie zachłyśnie jak uleje ,raczej spał na boku i przekładałam ją z jednego na drugi. Jeśli dzieć wam zjada tylko z jednej piersi a drugą czujecie że macie nabrzmiałą nie ściągajcie całego pokarmu tylko do momentu w którym poczujecie ulgę i to wystarczy. Teściowa- u nas złota kobieta do momentu jak nie wchodzimy na temat Leny , dla niej jest ona jedyną wnuczką wyczekaną i ukochaną i na początku jak jej wiecznie coś nie pasowało a mi jeszcze hormony po porodzie szalały i byle co mnie wkurzyło najnormalnie przestałam tam jeździć przez jakiś czas , mam ten luksus że nie mieszka z nami, za to przerabiałam moją babcie i jej teorie na temat wychowania dziecka z epoki kamienia łupanego język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy kp mozna jesc normalnie uśmiech jesli cos uczuli, wtedy dopiero szukac przyczyny. "Dieta matki karmiacej" to chyba juz tylko w Polsce istnieje oczko Mleko tworzy sie z krwi, z wartosci odzywczych, a nie z tresci zoladkowej i smiac mi sie chce jak czytam np. o winogronach bez skorek uśmiech Tak samo babelki z wody gazowanej nie przenikaja do mleka, a wzdymajace wlasciwosci kapusty czy grochu zostaja w jelitach mamy i nie maja wplywu na dziecko oczko

Co do kolek - dzieci karmione mm tez je maja, mimo stalego skladu pokarmu, jaki dostaja oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściowe chyba to do siebie mają że muszą być mądrzejsze niż ktokolwiek inny.. Dziś mały w nicy mi zwymiotował i to tak porządnie. Najpierw się spinał więc to chyba brzuszek go musiał boleć. Jak zwymiotował to już było ok. To ja już nie wiem czy pilnować czy nie. Bo jeśli nie przechodzą to te co są silnymi alergenami też można spokojnie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli dziecko bedzie mialo na cos alergie, to bedziesz szukac przyczyny. Na zapas nie ma potrzeby niczego eliminowac uśmiech Rownie dobrze moze byc uczulone na "bezpiecznego" kurczaka czy banany oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia i mnie mała zwymiotowala w okresie noworodkowym kilka razy ale tylko z przejedzenia. Ciągle wisiała na cycu a miała potrzebę ssania bez jedzenia czasem Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mam nadzieję że to tylko z przejedzenia. Choć bywało że jadł więcej. :/ w dzień na szczęście nie było powtórki. No więc może faktycznie zaczniemy jeść wszystko. Oprócz tych ciężkostrawnych uśmiech chyba zrobiłam OT :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to padniecie: myslalam, ze chodzi po prostu o to zeby pestek nie jesc 😁
Dostalam taka kartke ze szpitala gdzie byly wyszczegolnione produkty "polecane" i "niepolecane".
W ogole powinien byc jakis watek juz poporodowy. Troche nas jest i jak widze mamy bardzo podobne problemy...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha dobre karolka Very Happy
Dziewczyny, po ściągnięciu szwów w jednym miejscu zrobiły mi się takie dwie góreczki i strasznie ciągną. To normalne? Poród sn przypomnę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Nie 10 Sty 2016, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, złuszczanie skórki jest zupełnie normalne. Możesz smarować jakimś mleczkiem, balsamem czy dobrą oliwką. Nasze małe też się łuszczyło.

co do karmienia i diety. Tak jak korcia bardzo polecam blog hafija, fajne jest także mleczne wsparcie. Dla tych, które wolą ksiażkę polecam dr Nehring-Gugulską. I zamiast wizyty w sklepie po mm, wizytę w poradni laktacyjnej.

Co do diety dla mam karmiących. Nie ma żadnej. Jecie wszystko, także te ciężkostrawne potrawy. Ja jadłam i bigos, i smażone kotlety, groch. Wszystko. Jeśli wystąpi alergia, którą potwierdzi lekarz, wtedy eliminuje się pewne produkty z diety, zgodnie z sugestią lekarza. Ale nigdy nie jest tak, że eliminuje się większość owoców i warzyw oczko Zwykle zaczyna się od nabiału. Ale to tylko wtedy, gdy zaleci to lekarz. Tylko zdrowa i dobrze odżywiona mama jest w stanie wykarmić swoje dziecko.

Karolka, z ciekawości, w jakim szpitalu takie głupoty gadają? Naprawdę, jedz wszystkie warzywa, owoce, nabiał. Pieczywo najlepsze pełnoziarniste, choć jak lubisz białe to też możesz. Mięso każde. Jedz normalnie, zdrowo.

Kasiu, smoczka, póki mały nie nauczył się dobrze ssać, nie podawaj. Zaczekaj chociaż z 6 tygodni. Do smoczka dziecko zupełnie inaczej układa buzię, tak samo może zacząć układać do piersi i potem będzie nieefektywnie ssać. A po drugie skoro chce ssać, niech ssie pierś. W ten sposób najlepiej rozbujasz sobie laktację. Taki stan, kiedy dziecko chce wisieć na piersi, może i ze 3 miesiące potrwać. Tak bywa.

Co do teściowej. U nas też było na początku ciężko. Ciągle słyszałam: "bo za moich czasów". Teściowa miała też taki kiepski pomysł, że kiedy tylko się pojawiała, brała małego na ręce, nierzadko z moich rąk go wyrywając. Efekt był taki, że mały po pewnym czasie na sam widok teściowej dostawał spazmów. Więc musiała trochę trzymać dystans, on się uspokoił, ja nabrałam pewności siebie. Jakoś się to wszystko ułożyło. A im dziecko starsze tym większa trzeba mieć wiedzę dotyzącą jego zwyczajów, tak, żeby się nie dobrze zaopiekować.

Pearl, jeszcze nie staramy się o drugie. Najwcześniej po wakacjach. Muszę wrócić do pracy, a mam gdzie wracać, czekają na mnie, doceniam to. Ale bardzo bardzo chcę drugie dzidzi.
Twój bąbel ma imponujący apetyt i wagę! Ale myślę, że jak się rozrusza, pewnie będzie rehabilitowany, to przyrost wagi przystopuje. Apetyt może niekoniecznie. A ile ma miesięcy i co umie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 763, 764, 765 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 764 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group