Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Od kiedy nauka na nartach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Wto 4 Lut 2014, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
Cytat:
Moim zdaniem lepiej dla dziecka jest oddać go pod opiekę doświadczonego instruktora.
Po pierwsze: my mamy swoje przyzwyczajenia, niekoniecznie prawidłowe i możemy od początku źle uczyć dziecko
Po drugie: taki instruktor wie jak zachęcić dziecko, aby nauka była zabawą


No ok ale dziecka 2-3 letniego nie oddasz pod opiekę instruktora... zapomnij, bo malec nie będzie chciał zostać sam. Pod opiekę instruktora można oddać 5-6 latka, dlatego albo będziesz musiała poczekać do takiego wieku, albo jeździć samodzielnie z dzieckiem...

Co do 16 miesiąca... w naszym przekonaniu może i za wcześnie, ale moja znajoma ostatnio mi opowiadała o sytuacji jaką widziała na stoku... Otóż na specjalnych szelkach przed rodzicem zjeżdżał bączek (w przekonaniu Asi jakiś dziwnie drobny jak na 2-3 latka, gdy porównać go z Jagodą)... Jakiś czas potem zobaczyła tego rodzica rozdziewającego tego bączka z nartek. Zaskoczyło ją to, że bączek wcale dobrze nie umiał jeszcze chodzić Very Happy
Więc myślę, że spełniwszy odpowiednie warunki by zabezpieczyć żuczka to można i około 18 miesiące zacząć delikatnie....

Napewno objawem skrajnej głupoty, braku wyobraźni i totalnej nieodpowiedzialności jest zjeżdżanie z żuczkiem przypiętym w nosidłach... zjeżdżać na nartostradzie... co innego zasuwać na biegówkach, bo akurat tak trasa prowadzi... Na stoku są różni ludzie, w różny sposób jeżdżący, mający różny poziom umiejętności... Nawet jeśli ten tatuś baaaardzo uważał to nie znaczy że ktoś inny mógł się nie wyrobić na muldzie lub lodzie i wpadłby na nich...

Generalnie myślę, że należy zachować umiar we wszystkim, a jak się chce to można tak się zorganizować żeby "wilk był syty i owca cała"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Wto 4 Lut 2014, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ewy cytat uśmiech
Ale mnie wmurowało jak zobaczyłam tego faceta...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Wto 4 Lut 2014, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaa to przepraszam za błąd Very HappyVery Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam dwuletnie grzybki na stoku! śnieg
Istnieją takie białe przedszkola, które skupiają właśnie te najmniejsze maleństwa. Mam nadzieję, że moje dziecko będzie dość odważne i zgodzi się pójść pod opiekę instruktora za te dwa, trzy lata lol uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zyzka
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja Lena ma 5 lat, sama balam się uczyc ja na nartach , ale widac ze chciala bo widziala jak z mezem jeździmy. Dlatego w tamtym roku pojechaliśmy na narty do wloch. Sporo szulakismy biur podrozy które w ofercie maja nauke jazdy dla takich malych dzieci. Ale znaleźliśmy oczko pojechaliśmy z bfc, no i jestem pod wrazeniem naprawde bo mala „załapała”. Pponad to miala opieke przez caly czas,bo animatorzy byli non stop z dziecmi , Lenka zapoznala nowe koleżanki Very Happy Az nie chciala wyjeżdżać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcela
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 86
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 28 Paź 2015, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sprzet? Gdzie mozna kupić dla takich maluchów. Byłoby super, gdybym mogła moją Zosieńke ju z w tym roku na narty wziąć uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
denia
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 7

PostWysłany: Wto 29 Gru 2015, 23:31    Temat postu: narty Odpowiedz z cytatem

Za nartami zobacz sobie do Bikershop http://www.bikershop.pl/ , my tam zamawialiśmy dla siebie sprzet tego roku. Dobry sklep a co najwazniejsze - przyjazny dla kieszeni:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolana
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 10

PostWysłany: Czw 28 Sty 2016, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój siostrzeniec zaczął w wieku 8 lat oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
danio
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd: Rypin

PostWysłany: Sob 8 Paź 2016, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki wiek jest optymalny do stawiania pierwszych narciarskich kroków w aspekcie zdrowotnym?
Naukę przeważnie rozpoczyna się w wieku 4-5 lat, rzadko wcześniej. Dziecko musi bardzo sprawnie chodzić i biegać, musi posiadać dobrą koordynację ruchową, a ponadto musi umieć zainteresować się daną czynnością i zrozumieć ją.
Czy inaczej powinno przebiegać szkolenie dziewczynek i chłopców ze względu na rozwój układu kostnego?
Płeć nie ma większego znaczenia dla przebiegu szkolenia jazdy na nartach, jeśli chodzi o rozwój układu kostnego.
Czy sądzi Pan, ze należy zabierać dziecko na stok by oswajało się z nartami zanim jeszcze zaczniemy szkolić przyszłego narciarza?
Myślę, że jest to jedyny sposób, aby pokazać dziecku jak inni, także dzieci znajdują radość w jeździe na nartach i wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Wtedy też pokazanie dziecku sprzętu narciarskiego może spowodować chęć posiadania podobnego i uczestniczenia we wspólnej zabawie na stoku
_________________
Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Pią 25 Lis 2016, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam nieraz bardzo małe dzieci, nawet 3 latki, jeszcze dobrze nie nauczyły się chodzić a już jeżdżą, zresztą siostrzeniec też wcześnie się uczył bo w wieku 5lat, siostra kupiła mu odpowiednie narty dla dziecka na nartywarszawa.pl, zawsze miał swoje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group