Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 715, 716, 717 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Sro 30 Wrz 2015, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marlenqa napisał:
My właśnie przerabiamy bunt dwulatka. Może nie jest jeszcze tak strasznie, ale czasami zastanawiam się, które z nas nie przeżyje język Mały na co dzień zostaje z babcią- wróciłam po macierzyńskim od razu do pracy- względy ekonomiczne. Z babcią aniołek. Wracamy z mężem do domu od razu jest płacz o byle co- a raczej wycie, ponieważ łzy nie lecą. Mama na wejście musi dać "Gizaka"- lizaka, "kindej jajo"- kinder jajko itp., najlepiej włączyć bajkę i siedzieć z synkiem na kolankach- "ty jeść nie", ale walczymy z tymi jego pomysłami i wtedy jest wycie. Rozumiem, że odreagowuje brak naszej obecności w domu, ale czasami mam już dość. Zdarzyło się nam raz w zoo, że położył się na chodniku i nie chciał iść- nie płakał, nie wierzgał, ale leżał... Na szczęście w sklepie nie mamy większego problemu- nie musi mieć każdej zabawki i każdej rzeczy jaka mu się spodoba. Kilka razy dziennie biegnie obrażony do sypialni i rzuca się z płaczem na łóżko, najlepsze jest to, że czasami sam nie wie dlaczego płacze. I wszystko jest na nie- nie wykąpie się, nie umyje ząbków, nie poskłada zabawek i w złości powie "nie kośam cie", bije w złości starszych kuzynów i nas- ale wtedy od razu się rozpłakuje bo wie, że źle zrobił. Ehhh można pisać i pisać. Trzeba dużo cierpliwości i siły, żeby zachować spokój, zrozumieć dziecko, znaleźć na nie sposób i pomóc zrozumieć mu rzeczywistość


Jak bym czytała o Lenie , idzie przeżyć tylko mnóstwo cierpliwości i konsekwencji trzeba. U nas powoli sie to uspokaja ale do stanu z przed buntu jeszcze kawał drogi uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też tak to mniej więcej było. Choć uważam, że Starszak nienajgorzej przetrwał wszystkie okresy buntowania się. Jedynie okazywanie złości ma po mamie i jak się wścieknie na maxa to już iskry lecą - ale cóż, ideałów nie ma uśmiech
Chyba jedynym takim zachowaniem, które utkwiło mi w pamięci to było uciekanie na ulicy - ale kupiłam takie puszorki i smycz dla dzieci i przez tydzień chodził na smyczy i się nauczył. Cóż, chodziliśmy do przedszkola przy mega ruchliwej ulicy i lepiej tak niż miałby wpaść pod auto.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę zmienić temat?
Teraz jestem na l4, dopiero drugi tydzień, ale l4 będzie przedłużane do końca ciąży. Jak to jest z tym ZUSem - mogą mi przyjść do mieszkania, zobaczyć co robię? oczko Co będzie jak mnie wtedy nie będzie? Wiadomo, że mogę chodzić, nie mam nakazu leżenia, więc logiczne, że wychodzę z domu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą, u mnie też byli. Ale ja akurat byłam w domu uśmiech jak masz na l4 że nie musisz leżeć to nic Ci nie zrobią. Ważne żeby Cię w pracy nie było
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
Ważne żeby Cię w pracy nie było

i zeby Cie nie zastali np. na myciu okien czy malowaniu scian język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak mnie nie zastaną, to zostawiają jakąś wiadomość? Dzwonią? język W sensie, czy będę wiedzieć, że byli? Wiem, może to głupie pytania, ale czuję się niekomfortowo z myślą, że ktoś mi może nagle zapukać do drzwi, żeby zobaczyć co robię język A jak będę to co? Pytają o coś?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nie weszli do domu tylko zapukali i w ogóle to myślałam że to kociaki język ino później mi powiedzieli że kontrola wyrywkowa czy ktoś ich nie robi w konia. O nic nie pytali tylko musiałam się podpisać i tyle. Jedynie co to pytali czy w domu siedzę. Ja odpowiedziałam że za dobrze mi w domu język No i tyle. Podejrzewam że jakby Cię nie było to zostawiają kartkę. Gdzieś słyszałam że wtedy musisz sie u nich wstawić ale ile w tym prawdy to nie wiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna - jak Cię nie ma w domu to zostawiają informację, że w ciągu 7 dni musisz wyjaśnić co robiłaś. Więc albo zaświadczenie od lekarza, albo jakiś paragon ze sklepu. No tak to durnie wymyślili. Ale skoro lekarz Ci daje L4 od początku ciąży to pewnie w razie W zaświadczenie stosowne Ci wystawi, że akurat u niego na wizycie byłaś. A jak jesteś w domu to oni nie wchodzą tylko w drzwiach się podpisujesz i tyle uśmiech nie ma się co bać.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka miała taką kontrolę, nie było jej w domu bo pojechała z mężem na zakupy, ale była jej mama. Zostawili jej kartkę, że zapraszają do siebie na następny dzień z wyjaśnieniami. Poszła, powiedziała jaka sytuacja, pani zapytała czy może w jakiś sposób udowodnić co w tym czasie robiła Shocked Miała na szczęście paragony ze sklepów i to im starczyło, no ale jak nie można czegoś udowodnić to nie wiem jak to wtedy wygląda... Ja na szczęście kontroli nie miałam, ale nie powiedziane że mnie to ominie.

Mam dość, w nocy spałam może 2 godziny i to niecałe, rano jak mąż poszedł do pracy przespałam kolejne 2, także może nie będę chodzić jak zombie w ciągu dnia... Chociaż tyle że Ana zaczęła się bardzo w nocy wiercić, w sumie tak jak zawsze i rano też. Już myślę sobie niech mnie boli, ale żeby się ruszała. Widocznie miała wczoraj gorszy dzień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest jakieś dziwne... Chodzenie po sklepach na ciążowym l4 jest ok, a np. spędzenie popołudnia u rodziców czy znajomych już nie? Rodzice mi paragonu nie wystawią raczej oczko Ten cały ZUS to ciekawa instytucja jest jednak... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 715, 716, 717 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 716 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group