Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zaskoczona tym, jakie problemy robią księża... A już zmiana godzin to przesada... Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w kościele zasada jest taka, że zapisy na terminy ślubów na kolejny rok zaczynają się w lipcu poprzedniego roku. Czyli np. jak my mamy termin na maj 2014 to termin możemy zaklepać po 1 lipca 2013.
Z tego co wiem, ojcowie zdecydowali się na taki krok, bo swego czasu ich kościół był bardzo "popularny" na branie ślubów i ludzie zaklepywali sobie śluby na 2 lata wcześniej i potem były problemy, żeby parafianie brali ślub w swoim kościele, bo terminy były zajęte dwa lata wcześniej przez ludzi "z zewnątrz".
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My poszliśmy do księdza zaraz po rezerwacji sali, czyli koło października/listopada 2008. Wtedy ksiądz nie miał kalendarza na rok 2010. prosił żebyśmy przyszli w okolicach września 2009 i tak zrobiliśmy. Nie widziałam problemu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My braliśmy ślub w lipcu '09, jak byliśmy w grudniu '08 to powiedział, że nie zapisują jeszcze tak za wczasu. Poszłam ponownie w lutym '09.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
ludzie zaklepywali sobie śluby na 2 lata wcześniej i potem były problemy, żeby parafianie brali ślub w swoim kościele, bo terminy były zajęte dwa lata wcześniej przez ludzi "z zewnątrz".

O właśnie, myśmy też poza parafią rezerwowali i jak nam przesunął godzinę, to na nasze słowa, że byliśmy pierwsi zapisywani, sam zasugerował, że może po nas przyszła para z parafii i nas przesunął...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaklepaliśmy datę dokładnie rok przed ślubem w sierpniu 2012, mało tego ksiądz zaklepał nam przedział godzin: od 15 do 16.30, w końcu ślub był o 16.00 uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie ja dzisiaj dzwoniłam do mnie do parafii i babeczka powiedziała mi, żeby przyjść 3 miesiące przed jak już się będzie protokół spisywało, trochę się zdziwiłam, zależy nam na godz ślubu 14, więc pójde tam chyba osobiście rok przed ślubem albo teraz i zapytam dokładniej księdza w ogóle co trzeba zrobić żeby mieć ślub - w końcu to pierwszy raz to skąd mam widzieć Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ksiądz powiedział, że mogę przyjść już na początku 2016 roku. To nas wpisze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam rok przed ślubem i już zarezerwował nam termin. Protokół, protokołem, ale w fajnych kościołach miejsca są na wagę złota.
I już miał całą stronę rezerwacji na przyszły rok. My teraz musimy załatwić licencję u księdza mojego ukochanego i ślub bierzemy w innej parafii niż nasza. Na szczęście się okazało, że parafia zależy od miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group