Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MagdaL
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 42

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2015, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nie brałabym kredytu, ale gdybym miała do wyboru wziąć kredyt lub ciągnąć kasę od rodziców to wolałabym pożyczyć i sama być odpowiedzialna za koszty ślubu i wesela
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sosik89
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również nie chcemy brać kredytu. Narzeczonego mama chciała pomóc dając jakąś kwotę pieniędzy ale wspólnie zdecydowaliśmy, że nie chcemy. Powiedzieliśmy, że zrobimy takie wesele na jakie sami damy radę odłożyć. Odłożymy mniej to będzie skromniejsze a ona jak chce dać to ok ale w ramach prezentu. Chcemy zrobić wesele własnymi siłami. Z resztą moja przyszła teściowa jest dość zaborcza i nie chcielibyśmy, żeby nam dyktowała jak ma wesele wyglądać oczko poza tym mojej mamy nie stać, żeby nam dołożyła i nie chcemy, żeby było jej niezręcznie oczko

Jeśli chodzi o prezenty to tak jak większość chcielibyśmy pieniążki, a zamiast kwiatów kupony lotto uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sosik89 napisał:
My również nie chcemy brać kredytu. Narzeczonego mama chciała pomóc dając jakąś kwotę pieniędzy ale wspólnie zdecydowaliśmy, że nie chcemy. Powiedzieliśmy, że zrobimy takie wesele na jakie sami damy radę odłożyć. Odłożymy mniej to będzie skromniejsze a ona jak chce dać to ok ale w ramach prezentu. Chcemy zrobić wesele własnymi siłami.


Bardzo mi się podoba to podejście uśmiech Wydaje mi się, że dzięki temu wszystko będzie bardziej takie "Wasze", od serca uśmiech
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wolimy pieniążki aczkolwiek wychodzimy z założenia że gość nie jest dla kasy ale po to aby się z nami wspólnie radować i bawić , cieszyć z naszego szczęścia.


Zamiast kwiatów zdecydowanie wolimy wino uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sosik89
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pią 24 Kwi 2015, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulka59 napisał:
Zdecydowanie wolimy pieniążki aczkolwiek wychodzimy z założenia że gość nie jest dla kasy ale po to aby się z nami wspólnie radować i bawić , cieszyć z naszego szczęścia.


I tu się muszę zgodzić oczko
Spotkałam się z wieloma opiniami "po co robisz wesele? nie szkoda pieniędzy?". Denerwuje mnie trochę jak ktoś narzuca swoje zdanie. Może powiedzieć, że on/ona by nie robił ale nie zaraz teksty typu po co, bo kasa bo można by co innego za te pieniądze, a to się dla gości robi...
My robimy wesele bo my chcemy, a nie rodzina. Chcę się tym dniem cieszyć z najbliższymi i to moja decyzja.
Ostatnio jedna osoba mi powiedziała: po co robisz wesele? i tak za 10 lat się rozwiedziesz. To już troszkę przesada moim zdaniem :/

Wracając do tego, że gość nie jest dla kasy, to u mnie w rodzinie się przyjęło, że prezenty czy kwota pieniędzy jest symboliczna. Tyle na ile każdego stać a nie zastaw się, a postaw się... Tak samo na wszystkie inne okazje typu komunia. Także nie zapraszamy dla pieniędzy czy prezentów a dla wspólnej zabawy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdaL
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 42

PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, ale nadal uważam, że większość par w głębi serca ma nadzieje, że wesele chociaż trochę się "zwróci" i trzeba to otwarcie powiedziećVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak każdy przesadzi z alkoholem, to jest szansa, że się zwróci i to nie tylko Parze Młodej język
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasienkaaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro 29 Kwi 2015, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardziej opłacają sie pieniądze. Nie chce wyjść na materialistkę, ale częściowo koszty ślubu się zwrócą, a prezenty często się powtarzają albo są nietrafione uśmiech
_________________
Zapraszam na mojego ślubnego bloga
http://www.blog.kapelo.pl uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 8 Maj 2015, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sosik89 napisał:
Ostatnio jedna osoba mi powiedziała: po co robisz wesele? i tak za 10 lat się rozwiedziesz. To już troszkę przesada moim zdaniem :/


O rany Rolling Eyes Z takim podejściem pesymistycznym to powodzenia w życiu Confused
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Sro 13 Maj 2015, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dostalismy glownie prezenty rzeczowe. kasy w kopertach zebralismy 400zl. Ale za to widok w pokoju tej sterty paczek z prezentami nie do zapomnienia. A ile czasu spedzilismy narozpakowanie tego wszystkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 35 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group