Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

co na głowę - welon , kapelusz , kwiaty....??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 90, 91, 92
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Czw 16 Paź 2014, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:
Co kraj, to obyczaj, więc nie ma co się rozwodzić nad tym, jak jest we Francji czy krajach muzułmańskich oczko W Polsce śluby tym się charakteryzują, że panna zakłada białą suknię i biały welon (czy jest dziewicą czy nie, to nie ma znaczenia, współcześnie stosunek do seksu i cnoty bardzo się zmienił) - to już jest tak zapisane w tradycji. Ale jak już welon zakłada panna z dzieckiem, to trochę się to "gryzie"... i nie ukrywajmy, ale "bije po oczach" język
No ale każda z nas jest inna, ma swój własny światopogląd, jedne panny się przejmują tym, co powiedzą inni, inne mają to w nosie.

Dla mnie nic się nie biję. Welon stał się bardziej elementem stroju niż wyznacznikiem cnót, moim zdaniem tyczy to się również kobiet z dzieckiem. Jeśli ktoś ma ochotę i mu to pasuje ja nie mam nic przeciwko i w życiu nie spojrzałabym na to w ten sposób, że nie wypada i do głowy by mi nie przyszło wyśmiewać takiego osoby uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aveline
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 157

PostWysłany: Pią 17 Paź 2014, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę podobnie. Od wielu lat welon jest ozdobą i stracił swoje symboliczne znaczenie. Nie wyobrażam sobie też wyśmiania panny młodej, bo założyła welon i długą suknię, kiedy to niby nie wypada. Shocked Przecież przyszliście na ten ślub, bo młodzi uważają was za ważnych członków rodziny i chcą, żebyście uczestniczyli w tym specjalnym dla nich dniu. Strasznie to nie miłe. Ciekawe, jak by się poczuła panna młoda, gdyby się o tym w jakiś sposób dowiedziała. Confused Moja bliska przyjaciółka była w takiej sytuacji, bo na cywilny poszła cała w bieli, a na weselu została obgadana przez najbliższą rodzinę. Evil or Very Mad Jakiś czas temu też miałam dużo wątpliwości, czy powinnam założyć białą suknię do USC, ale szybko wyzbyłam się wszystkich uprzedzeń i tym bardziej nie zamierzam nikogo oceniać. uśmiech
Ja nie wiem, czy założę coś na głowę. Mam już sukienkę i panie w salonie w czasie przymierzania dobrały mi do niej całkiem ładny welon, ale nie jestem pewna, czy chcę go w dniu ślubu. Choć muszę przyznać, że całość całkiem przywozicie się prezentowała. Nawet do rozpuszczonych włosów, a taką fryzurę planuję mieć. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
biala_ala
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 2

PostWysłany: Czw 26 Mar 2015, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za woalką! Tradycyjny welon wydaje mi się za bardzo ostentacyjny, z resztą... wszystkie wiemy co on symbolizuje;) Wolaka wygląda klasycznie i pięknie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Czw 26 Mar 2015, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę miała welon długi do ziemi obszyty koronką ale dla wygody po pierwszym tańcu zamienię go na kwiat później dopiero na oczepiny założę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrzesinka
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 25

PostWysłany: Nie 29 Mar 2015, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wygodne rozwiązanie, a kwiat już masz wybrany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 31 Mar 2015, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam ale ja chce bukiet z kalii więc może coś podobnego
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub w zimie więc kwiatki jakoś nie bardzo mi pasują do tej pory roku.
Chcę mieć we włosach grzebyk ślubny pomóżcie mi wybrać który jest lepszy?
Czy może są one zbyt przesadne?





_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podobają takie ozdoby ale wolę jednak żywe kwiaty uśmiech Ja miałam ślub pod koniec grudnia, we włosach żywe frezje, trzymały się pięknie do samego rana oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 3 Wrz 2015, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teoretycznie w czerwcu mam duży wybór kwiatów, ale jak je kocham tak we włosach coś do mnie nie przemawiają... nie wiem jeszcze co zrobię.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 90, 91, 92
Strona 92 z 92

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group