Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 582, 583, 584 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Sob 21 Mar 2015, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam 2xx na bezpiecznym maluchu i na świadomej mamie. W ciązy i po urodzeniu dziecka. Fajnie sie wybrac, zwlaszcza na te dla kobiet w ciazy, jest bezpieczna pomoc, porady nt karmienia i rozne inne ciekawe rzeczy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Sob 21 Mar 2015, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ciekawostke, mama mnie zabrala na KTG, tak zeby zobaczyc jak sie Lilka czuje.. I sie okazalo, ze napiniania nie pisza sie jako napinania tylko skurcze porodowe na 127 czyli max ;D Jakies pojedyncze wychodzily jako napinania, reszta idealne skurcze. Lekarz jak to zobaczyl to chyba z 5 razy pytal czy na pewno tak mam od dawna i czy nie mam rozwarcia, bo gdyby to nie bylo nieoficjalne badanie to wyladowalabym na porodowce język z oczkiem Byl w szoku, ze trwa to tyle tygodni a szyjka nic. No i gdyby mi ktos zrobil wczesniej ktg to przelezalabym ciaze w szpitalu a nie w domu bo nikt by mnie z takim zapisem nie wypuscil nawet z porodowki, o domu nie mowiac..
Ale Opatrznosc czuwala i moj lekarz nie wpadl na taki glupi pomysl a ja w gorsze dni zaciskalam zeby o nie jechalam na IP, jakos tak podswiadomie zawsze czulam, ze to zly pomysl i dzieki Bogu!
No tylko teraz skoro TAKIE skurcze mi nie rozwieraja szyjki to jest duza szansa, ze bede sie toczyc do konca, wymecza mnie oksytocyna a i tak to gowno da i zrobia cc.. Kolejny lekarz ma hipoteze, ze to wada macicy..
No ale zobaczymy, moze sie to jakos ulozy a szyjka sie podda jak te porodowe zmiany hormonalne sie zaczna.. Oby!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonia a Ciebie te skurcze bolą? Bo przecież jak ja miałam skurcze na 80 to wyłam z bólu...no ale przecież takich skurczy to być nie wytrzymała przez tyle czasu...dziwna ta twoja macica język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemampomyslu - może dogadaj się ze swoim lekarzem, żeby Ci regularnie robił KTG i w razie co od razu skierowanie na cc wypisał - bo po co masz się męczyć. Skoro masz max skurczowe i nic, to po co męczyć i Ciebie i Lilę i ładować niepotrzebnie medykamenty.
Jak masz takie skurcze cały czas - to dziękuj losowi, że Lila siedzi w środku i dojrzewa.

A w ogóle teraz kolej na Justynę, więc niech Ci nie przychodzi ładować się przed nią język z oczkiem

nimfa - różnie kobiety ból odczuwają. Mnie tam skurcze też nie bardzo bolały. Generalnie czułam się jakbym miała dostać okres (a nie biorę p.bólowych wówczas).
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemampomyslu no wypisz wymaluj jak u mnie było lol Coraz bardziej końcówka Twojej ciąży przypomina moją końcówkę ciąży... język Ale życzę Ci żeby u Ciebie jednak te skurcze coś dały lol

nimfa znajoma nawet nie poczuła, że rodzi wszystko zależy od progu bólu a np mój lekarz to stwierdził, że jak się ma skurcze długi czas to potem rzeczywiście już tych porodowych można nie czuć lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bolały na maxa dopiero skurcze parte. A te wcześniejsze, na poziomie 100-120 bolały, ale było to znośne. Dopiero parte (prawie 2 godziny) pokazały mi co to poród i cierpienie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dziewczyny, to nie tak. Bo skurczu nie do konca boli sam skurcz tylko raczej rozszerzajaca sie szyjka, mnie to nie boli praktycznie wcale, bo macica sie kurczy, ale szyjki nie rusza.. Prawdopodobnie wlasnie dlatego, ze ma jakas wade..

Nimfa, no dziwna wlasnie, kolejny lekarz to potwierdzil :/ Nie ma za bardzo nawet literatury na ten temat, jakos nikt sie nie zaintersowal tematem..

Pearl, oj tak, jestem wdzieczna, ze tyle wysiedziala.. A z lekow to biore Duphaston, magnez i no-spe, doraznie, ale jak widac gowno daja, z reszta w srode bedzie donoszona wiec to tylko kwestia tego, ze pewnie bede tak lazic bez sensu.. A co do cc to na pewno jej sobie nie 'zafunduje'. Jednak jak dziecko dojrzeje to zachodza rozne zmiany hormonalne, jesli nic nie dadza, to chce probowac z oksytocyna, moze jakos to ruszy.. Nadzieja umiera ostatnia!
I nie wladuje sie w kolejke, nie ma na to szans, mysle ze mam jeszcze ponad miesiac ;p


Lila na szczescie reaguje prawidlowo, tetno jej skacze, ale jak sobie pomysle,ze cos takiego sie jej dzieje od prawie 17 tygodni, ze jej serduszko musi tak wariowac, ze jest taka sciskana to wyc mi sie chce. Mam nadzieje, ze jej to nie zaszkodzilo w zaden sposob..

Lamika, no tego sie wlasnie obawiam, chociaz u Ciebie byla taka kwestia, ze Zuzia siedziala wysoko, Lila jest dosc nisko i moze jak jeszcze sie obnizy i zacznie naciskac na szyjke to tez pomoze.. Bo ja drobna nie jestem a Lila tak, wiec u mnie odchodzi problem za duzego dziecka..

No porabana mam macice i tyle smutny Takze od srody biore meza w obroty, bo co mi pozostalo, macica sobie z szyjka nie radzi wiec musze chociaz probowac jakos inaczej ja zmiekczyc język z oczkiem

Chociaz czuje w kosciach ze skonczy tak jak w 'zartach' napisalam kilka dni temu - umecze sie jak glupia a skonczy sie cc i bedzie rocznicowy prezent.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemampomyslu napisał:
Ale dziewczyny, to nie tak. Bo skurczu nie do konca boli sam skurcz tylko raczej rozszerzajaca sie szyjka, mnie to nie boli praktycznie wcale, bo macica sie kurczy, ale szyjki nie rusza.. Prawdopodobnie wlasnie dlatego, ze ma jakas wade..


Z tego co kojarzę, to ta wada nazywa się chyba dystocją szyjki macicy i cierpi na to od 1 do 5% kobiet. I tak jak pisałaś chodzi o to, że szyjka macicy niejako "ignoruje" sygnały wysyłane przez organizm matki i dziecka i się nie rozwiera.

Zgadzam się z pearl, żeby się dogadać z lekarzem, żeby chociaż wpisał w kartę ciąży podejrzenie dystocji jako wskazanie do CC. Nie znaczy to, że masz od razu mieć cesarkę, ale żeby personel w szpitalu był poinformowany. Bo inaczej podchodzą (a przynajmniej powinni) do kobiety z dystocją a inaczej do takiej, u której akcja porodowa wolniej idzie. Moja przyjaciółka ma zdiagnozowaną tę wadę, przy czym nie wiedziała o niej przy pierwszym porodzie i trzymali ją przez prawie 24 h pod oksytocyną bo zakładali, że skoro z dzieckiem wszystko ok a ona ma regularne skurcze to akcja jej w końcu ruszy. Nie ruszyła, po 24 godzinach rozwarcia brak, skończyło się CC. Przy drugim dziecku miała już "w papierach" podejrzenie dystocji szyjkowej i zupełnie inaczej do niej w szpitalu podeszli i nie trzymali "na siłę" tylko jak zobaczyli, że akcja się nie rozwija to zrobili cesarkę.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia, tylko, ze moj lekarz nawet na razie nie widzial tego ktg, tak jak napisalam, mama mi zrobila u siebie w szpitalu, a ze akurat lekarz na dyzurze byl spoko to mu pokazala.
I nie wiem czy jest sens pokazywac mojemu, on tam sie niczym nie przejmuje język z oczkiem Toxo, HIV ani HCV nie robilam, obciazenia glukoza tez nie, coombsa raz mimo, ze mam rh - i nawet gbsa nie pobral, bo po co język z oczkiem I w sumie na razie nie ma pewnie podstaw zeby podejrzewac wade szyjki, jednak to dopiero 36 tydzien, szyjka nie dojrzala i moze dlatego skurcze na nia nie dzialaja? W kazdym razie na pewno sie nie przejmie język z oczkiem

A ja to tez zawsze sram zarem, wystarczylo, ze padlo slowo 'cesarskie ciecie' a ja juz przezywam. A po cholere, powinnam sie cieszyc, ze prawie donosilam w takich 'warunkach', ze Lila na razie siedzi w brzuchu.. Na rozkminy przyjdzie czas za 4-5 tygodni jesli nadal nic sie nie zmieni język z oczkiem Musze sie ogarnac ;D
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 22 Mar 2015, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemampomyslu - tylko nie licz, że na porodówce ktoś będzie oglądać stare KTG. Zresztą teraz już co wizytę powinnaś mieć robione.
Lepiej pogadaj z lekarzem, dla zabezpieczenia siebie. Escherichia ma rację.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 582, 583, 584 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 583 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group