Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wyprawka-co każda mama wiedzieć powinna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 260, 261, 262  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłam jedną paczkę (5 szt.) podkładów 60x90. W razie czego chyba przy każdym szpitalu jest apteka, więc zawsze można dokupić (staram się nie robić zapasów język ).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sexy gacie uśmiech

Ja też planuje się spakować w walizkę - na kółkach uśmiech ale myślę, że najmniejszy rozmiar starczy Very Happy (taka co wchodzi w samolocie do schowka).

Piszcie więcej i więcej, może poczuję czaczę jakoś mocniej.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewe i tak będziesz te gaciory non stop prała, połóg to jednak nie fiołki i róże...

Ja nie wiem w sumie ile podkładów na łóżko zużyłam w szpitalu. Z dwa, może trzy? W dwa pierwsze dni miałam rozłożony, później jak już chodziłam w normalnych majtkach i podpaskach to sobie darowałam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamilka- domyślam się,że szału nie będzie z połogiem uśmiech
Kupiłam juz jakies podpaski cienkie king size język normalnie w życiu bym takich nie kupiłam Wink zapakuje tez oprócz tych podkładów , zobaczymy ile przyjdzie mi koczować w tym szpitalu.

Ja się w zyciu nie zmieszczę do małej walizki - same pieluchy i ręczniki zajęły by całą małą walizkę a gdzie reszta Wink

chciałabym mieć to za sobą już Twisted Evil
_________________



Ostatnio zmieniony przez ewelajn dnia Wto 17 Mar 2015, 11:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, na początek na pewno wystarczy uśmiech W razie czego dokupisz więcej, a może uznasz, że mniejsze / większe będą dla Ciebie lepsze.

W temacie sexi gatków poporodowych - początkowo miałam chyba z jedną parę tych wielorazowych i kilka par zwykłych bawełnianych majtek. Niestety - po cesarce te zwykłe nie miały racji bytu. W szpitalnej aptece mama kupiła mi te wielorazowe (jakieś "bezfirmowe" oczko ) chyba ze 4 pary - jeszcze po powrocie do domu ich używałam bo nie uciskały blizny.

Co mi się jeszcze przypomniało - do szpitala mąż mi jeszcze przyniósł krem na brodawki - niestety miałam poranione przez ciumkanie małej i krem (dokładnie to Maltan) przynosił ulgę choć na trochę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo dokładnie ten krem zamówiłam w internetowej aptece - jest w drodze do mnie Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelajna, ales ruszyła z szopingiem oczko
Tak jak dziewczyny piszą są te podkłady podpaskowe i takie rozkładane płachty. Z podpaskowych mam belle i jakieś jeszcze z klejem. W szpitalu były absorgyn i takich też używałam. Nie były takie ogromne.
Te plachtowe kupiłam i mam pod przescieradlem na wypadek nocnego chlustu wód. Szkoda mi materaca oczko W szpitalu sciela je na łóżko żeby go nie ufaflac. Położna na sr mowila, ze można wtedy spac bez majtek ale ja tego nie widzę oczko
Co do gaci to mam wielorazowe, kupiłam w gemini właśnie. Są tam na pewno. Zwykle bawełniane takie żeby się rozciagnely też mam. Zobaczymy co mi podpasuje.

Po ponad tygodniowym pobycie na porodowym wiem ze wszystko można dokupić, dowieźć a jak na sali są fajne babki to i pożyczyć.

Nhele, kiedyś wrzucalas tu swoją listę "walizkowa". Masz ja może gdzieś jeszcze bo ja nie mogę jej znaleźć a chciałam skonfrontować ze swoją?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelajn, gratulacje😊 dłuuuugo mnie nie było 😋
A drugie -połóg wcale nie musi być taki zły. Przy Kubie nawet nie wiem kiedy minął. Taki większy okres. Po Filipie byłam bardziej zmęczona i długo mnie bolało w środku,ale jakoś specjalnie nie krwawiłam. Poza tym używałam ligninę ze szpitala, bo u Nas leżała w każdej łazience i na salach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Oooo dokładnie ten krem zamówiłam w internetowej aptece - jest w drodze do mnie Smile


łoooo szkoda że Ci go z ciuszkami nie zapakowałam...bo mam z gratisów jakiś i jak leżał tak leży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja walizka:
nheledore napisał:

Słuchajcie, mam pytanie, przekleję potem do wątku wyprawkowego, ale co wziąć do torby na porodówkę?
Póki co plan jest taki (bo akurat ta nie jest spakowana):
-Dwie długie rozpinane koszule do porodu
-Ciepłe skarpetki
-Żel położniczy (to mój wymysł język)
-"Ubranko" dla męża, czyli jednorazowe spodnie + bluza i buty
-Duża woda mineralna + mała butelka z dzióbkiem,
-Jeden podkład (na piłkę)
-Ręcznik (pod prysznic)
-Domowy kocyk dla małej, czyli domowe bakterie i troszkę domku w szpitalu uśmiech

No i nie wiem, co jeszcze.
Kanapki zrobimy w dzień godziny "0" język radosny

Właściwie torba do szpitala też mi nie wyszła jakaś duża, wpiszę, może Wam się coś rzuci w oczy:

-Koszule (2)
-Szlafrok
-Kapcie + klapki pod prysznic
-1op podkładów Bella + 1op Canpol (20szt łącznie)
-3 podkłady Seni 90 x 60, 1 60 x 60
-2 paczki wielorazowych majtek Seni
-Stanik do karmienia
-Ręcznik kąpielowy + do rąk
-Herbatka na laktację
-Purelan 100
-1op chusteczek nawilżanych
-10 pieluch newborn (mąż doniesie więcej, paczka mi się do walizki nie zmieściła język )
-Krem na odparzenia
-Próbka balsamu do ciała
-3 pieluchy tetrowe
-3 pary łapek niedrapek
-1 para cieplutkie skarpetki, gdyby Luśka była zmarzluszkiem,
-18 jednorazowych nakładek na sedes
-Koło poporodowe, czyli pompowane kółko Very Happy
-Laktator (edit, bo zapomiałam)

Dopakować muszę kosmetyki moje, szczotkę do zębów, to wiadomo.
Styknie to?


Ostatecznie mąż dowiózł mi tyle rzeczy, że i tak wychodziliśmy na raty język język i biegał ze trzy razy do auta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 260, 261, 262  Następny
Strona 229 z 262

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group