Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 572, 573, 574 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pomiary u dwóch lekarzy w odstępie 15 godzin były prawie identyczne - 1mm na brzuchu rozjazdu było.
Jednego dnia pod wieczór miałam usg połówkowe a drugiego dnia w południe - wizyta u swojego gina, który ma gorszy sprzęt niż spec. od usg
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ccc

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Wto 31 Maj 2022, 20:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tez lekarz trafił,na 3 dni przed datą wywołania porodu,lekarz określił że Lena w dniu urodzin będzie ważyła 3100.Urodziła się mając 3080 kg uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn spokojnie dasz rade , ja urodziłam 4-kilogramowe dziecko po 2 godzinach partych , moje powozie nie jest idealne tak jak przed porodem tylko dlatego że troszkę musieli mnie poszyć . A narządy po ciąży zawsze troszkę opadają co byśmy nie robiły,jakie dziecko nie urodziły małe czy duże , taka jest nasza fizjologia. Ja miałem idealnie oszacowana wagę dziecka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 4kg to pewnie i ja urodzę, dopiero powyżej 4 kg to już mam wątpliwości Wink

miednicy nie powinna mierzyć polożna ? i da się to wcześniej ustalić czy dopiero w szpitalu?

Carla- też świetnie,że nie chcieli nic dokładnie powiedzieć, tylko Cie wymękolili Confused i co w takiej sytuacji w przyszłości przy kolejnym raczej cc prawda ? musiałaby być dużo mniejsza głowka żeby szanse były na SN?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
U mnie pomiary u dwóch lekarzy w odstępie 15 godzin były prawie identyczne - 1mm na brzuchu rozjazdu było.
Jednego dnia pod wieczór miałam usg połówkowe a drugiego dnia w południe - wizyta u swojego gina, który ma gorszy sprzęt niż spec. od usg


No tak, ale w połowie ciąży dziudziuś jeszcze się w miarę mieści w kadrze, a pod koniec widać za jednym zamachem brzuch, udo albo głowę i zazwyczaj z nich lekarz określa, więc wtedy dużo łatwiej o pomyłkę, a i weryfikacja jest zwykle bardzo szybka język


ewelajna, a serio myślisz, że 200 albo 300 gramów jest przy takim ciężarze różnicą język
Mnie by kilkaset gramów w jedną i drugą stronę różnicy nie zrobiło uśmiech
Najważniejsze, żeby się głowa przecisnęła, a ona jest do tego przystosowana, potem to już robota położnej. Ja miałam żel położniczy, ale w sumie nie wiem, czy jakakolwiek była różnica język oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko też zależy właśnie od wymiarów kobiety. Ja 3 kg bąbla nie mogłam urodzić sn i zrobili mi cesarkę bo dziecko było za duże i wcale się nie zsuwało w dół tylko zablokowało ponad wchodem czy jak to sie tam nazywa lol i skurcze nic nie dawały, nawet szyjka się nie skracała skoro dziecko na nią nie napierało lol A są dziewczyny, że i 5 kg urodzą sn tak lekko jakby 2 kg rodziły więc się nie stresujcie na zapas dziewczyny uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelajna, luz i bez nerw oczko Co do cukrzycy to zwykle na niej najbardziej "pasie sie" brzuszek. Ja byłam na takim etapie, ze brzuszek wyprzedził terminy o 4 tygodnie, glowa o 5, nóżki o 2 i mały nie mieścił się w statkach centylowych dla swojego tygodnia i dla kolejnego. A byłam już wtedy na diecie. W 31 tygodniu miał 2400. Teraz w 36 ma 3200. I na końcówce przystopowal. Jeszcze dziś byłam na usg bo tydzień temu glowa była na 38 tydzień i wciąż rosła. Było ryzyko, ze jak w tym tempie będzie rosnąć dalej to jej nie przepchne. No ale zwolniła. Pamiętaj, ze przyrost nie zawsze jest taki sam , ze to się zmienia. Jeśli chcesz żeby córcia rosła wolniej to ogranicz węglowodany proste. Na cukrze babel najbardziej się pasie.

Pearl, rodzenie dużego dziecka nie u każdej kobiety gwarantuje trwałe szkody. To zależy od wielu czynników nie tylko od wagi dziecka.

A ja jutro odtrabie odnoszenie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lo matko jedyno, jakie rozkminy język z oczkiem

To ja po wczorajszej wizycie moge sie pochwalic, ze Lila rosnie na idealneg przecietniaka, wazy (+/-, wiadomo) 2500 takze o hipotrofii nie ma juz mowy, ale problemow i rozkmin na wyzej poruszany temat mi oszczedzi, z czego jestem baardzo zadowolona ;D No idealnie =)
Ale, ale wbrew wczesniejszym ustaleniom, jeszcze sobie nie pohasam, bo jest niziutko, a poniewaz napinan coraz wiecej zamiast mniej i troche bola, to musze dolezec ta koncowke.. Co prawda do 37 nie da rady, bo za tydzien w koncu, po 4 miesiacach, jedziemy do rodzicow, ale 36+2 to juz nie tak zle, z reszta i tak nie mam zamiaru rodzic przed terminem, tak jak mowilam, czuje, ze przenosze język z oczkiem Ale dobra, na wszelki wypadek jeszcze poleze te kilka dni język z oczkiem
A pozniej mam mnostwo roboty, nic nie wyprane, nie wyprasowane, nie posprzatane torba nie gotowa, wiec ma siedziec, moze nawet do maja bo ja mam duzo roboty xD Wczesniej bylam bardziej napalona, teraz juz mi sie nie chce rodzic ani nic przygotowywac język z oczkiem Ale zeby nie bylo, nie ze strachu, porodu sie nie boje ani troszeczke, po prostu mi sie nie chce, tak faajnie sie lezy i opierdziela i spi do 12 <3

Justyna, noo to ja juz gratuluje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 12 Mar 2015, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to się podniecalam co to ja nie zrobię jak wstane a jak wstałam to się okazuje, ze ledwo czlapie. W krzyzu tak boli, pachwiny ciagna, brzuch się spina. Ała. No ale chyba jeszcze nie rodze tylko się nasiedzialam dziś w poczekalni i w aucie.
Dziś u nas 36w6d według om. Nie mogę uwierzyć ze prawie donosilam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 572, 573, 574 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 573 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group