Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Suknie ślubne 2016 Fryzury ślubne 2016 Suwaczki na PULPIT WINDOWS Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przetwory na zimę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paula_139
maniak
maniak

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy ma może któraś z was sprawdzony przepis na konfiturę z pigwy?pytajnik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to pigwę dobrze przemrozić przed obróbką, bo wtedy traci gorzki posmak. Dużo zależy od tego czy masz pigwę z drzewa czy z krzaka.
Każda wymaga innej obróbki.
maniak
maniak

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha dobre pytanie lol a pigwa ze sklepu?? język Może uda mi się coś wydębic od cioci ona ma z drzewa, ale pewna nie jestem czy ma w tym roku w zeszłym miała. A tak to kupię na bazarze albo w sklepie...

Powrót do góry
Justyna***
maniak
maniak

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
Z tego co wiem to pigwę dobrze przemrozić przed obróbką, bo wtedy traci gorzki posmak. Dużo zależy od tego czy masz pigwę z drzewa czy z krzaka.
Każda wymaga innej obróbki.

A to nie dotyczy aby aronii?
Powrót do góry
amelkaa
uzależniony
uzależniony

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku postanowiłam zrobić pikle z ogórków. Miałam dość dużo wielkich ogórków więc na pikle jak znalazł. Z przepisu skorzystałam ze strony Wielkie Żarcie, jeden słoik otworzyłam i powiem szczerze bardzo mi smakowały.

Składniki:

ogórki najlepiej duże,
koper,
chrzan,
gorczyca,
ziele angielskie,
liść laurowy,
czosnek,
pieprz ziarnisty.

Składniki na zalewe:

1 szkl octu 10%,
6 szkl. wody,
6 kopiastych łyżek cukru,
1 płaska łyżka soli.

Ogórki obrać, przekroić na cztery, wyciąć gniazda nasienne. Do każdego słoika wsypać po łyżeczce gorczycy, ząbek czosnku, kawałek chrzanu, po 3 ziarnka ziela angielskiego i pieprzu, koperek oraz listek laurowy.
Zalewę zagotować, zalać nią słoiki. W garnku zalać słoiki ciepłą wodą i pasteryzować je od zagotowania 2 min. Po pasteryzacji słoiki ułożyć zakrętkami do dołu i zostawić do wystygnięcia.
amelkaa
uzależniony
uzależniony

PostWysłany: Pią 6 Mar 2015, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej kto wie jaak zrobic takie ogorki z chili http://www.bdsklep.pl/agrovita-900g-ogorki-konserwowe-z-chilli,id-4072 sa pyszne i chce takie zrobic w domu ale nie znam proporcji
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: