Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka.kruk napisał:
Dokładnie uśmiech

Jasne. Są sprawy ważne i ważniejsze. Znajomi wzięli cywilny w miesiąc od zaręczyn - żeby razem zamieszkać (rodziny nieprzychylnie patrzyły na mieszkaniu bez ślubu). Dopiero jakiś czas później zaczęli planować i odkładać na kościelny. Także zrozumiałeoczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Wto 3 Mar 2015, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my będziemy mieć cywilny uśmiech
uważam, że skoro nie chodzę do kościoła to "szopki" robić nie zamierzam oczko
poszło zgrabnie i tutaj polecę USC w Siemianowicach Śląskich - Pani ma kalendarz do końca roku na rezerwacje i nie było problemów, by zająć termin wrześniowy. Zdecydowaliśmy się tam, bo luby jest stamtąd. Ja z Katowic i tutaj 3 mce przed wraz z zapewnieniem i bez dyskusji .. Confused
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matylda1985
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 32

PostWysłany: Pią 6 Mar 2015, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale rozumiem ludzi, którzy wybierają ślub w USC. Ja co prawda miałam kościelny, bo chciałam, ale załatwianie tych formalności i przechodzenie przez nauki przedmałżeńskie, które prowadzą osoby rodem z 19 wieku nie jest przyjemne.
_________________
kocham żyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katenga
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon 9 Mar 2015, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do zapoznania się z ofertą http://www.pierwszabudowa.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Wto 31 Mar 2015, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny biorę ślub cywilny w innym mieście i mamy zarezerwowana datę już, ale Pani powiedziała, że 3 mce przed mamy zapewnienie złożyć. Czyli co mam donieść? A co z aktem urodzenia? Sami ściągną?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia1988
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 65

PostWysłany: Sro 15 Kwi 2015, 14:06    Temat postu: Ślub cywilny Odpowiedz z cytatem

Może tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/slub_cywilny.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
juzniemlody
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon 11 Maj 2015, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zdecydowałem się na szybki ślub cywilny ze względu na rodzinę której nie podobało się, że jesteśmy tak długo bez ślubu. Poza tym ułatwiło to nam wzięcie kredytu i zakup naszego malutkiego mieszkanka uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Nie 24 Maj 2015, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również, ze względu na nasze przekonania, bierzemy tylko ślub cywilny. Tylko i aż! Dla mnie to będzie wyjątkowe wydarzenie, na które czekałam 10 lat! Pochodzę z rodziny katolickiej, ale krótko po bierzmowaniu dużo myślałam na temat wiary i doszłam do wniosku, że to wszystko bajki. Co nie oznacza, że jestem pozbawiona wrażliwości i nie mam własnego systemu zasad moralnych. Ślub to było jedno z moich marzeń i chcę, aby ten dzień był wyjątkowy. Chcę mieć prawdziwą suknię ślubną, wyglądać najpiękniej jak tylko się da, chcę poczuć te emocje, chcę, żeby potem była impreza, pierwszy taniec, zabawa w gronie najbliższych, jedzenie itd.
Dziś rozmawiałam z ciocią i mówię jej, że mam tu upatrzoną suknię ślubną, ale zastanawiam się czy może przyjechać do Warszawy poszukać sukni i przy okazji spotkać się z ciocią i resztą rodziny. Wyczułam w głosie cioci zdziwienie i powiedziała coś w tym stylu: "Suknię? Ale jak to? Przecież to tylko cywilny". I jest mi teraz przykro, bo obawiam się, że niektóre osoby mogą patrzeć na mnie jak na idiotkę, która się na cywilny odstawiła jak na kościelny. Dlaczego wciąż tak wiele osób uznaje, że cywilny powinien być skromny i bez pompy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bass
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 30

PostWysłany: Pią 29 Maj 2015, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z moim narzeczonym również planujemy ślub cywilny ( ze względu na moje przekonania). Zamierzam to wydarzenie traktować w sposób wyjątkowy i mam nadzieję, że obecnym gościom udzieli się nasza radość. Cieszę się, że mam otwartą i nowoczesną rodzinę i przjaciół, więc głęboko wierzę, że nie znajdzie się żaden maruder, który będzie sugerował, że taki ślub znaczy mniej aniżeli kościelny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
weeka
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro 10 Cze 2015, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem teraz fajne możliwości daje ten ślub cywilny w terenie. Wiadomo, że w kościele jest podniosła atmosfera, a w urzędzie może być o to trudno. Dlatego ja planuję cywila ale poza urzędem, żeby właśnie jakoś bardziej wyjątkowo było
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 29 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group