Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wino - jakie podać gościom na weselu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

melassa napisał:


A właśnie: ile alkoholu należy liczyć na gościa? Znam ich nieco i nie chciałabym przesadzić, myślałam o maks 0.5 wódki i tyleż wina na głowę. Zapewne zostanie...


Moim zdaniem 0,5l wódki na głowę spokojnie wystarczy i jeszcze zostanie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nawet nad 0,7 na dwie osoby. Niewiele mniej, a jednak... zwłaszcza, że na pewno będą goście tylko "Winni"uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłam w excelu listę gości, znam ich więc przy każdym pisałam jaki alkohol i ile. W ten sposób mi wyszło 80 butelek 0,5 i 20 butelek wina, oczywiście wzięłam pewien margines. Zresztą nawet gdyby zabrakło to na weselu będą niepijący, którzy moga podskoczyć do całodobowego marketu. Ale jestem na 99,9% przekonana, że nie tylko nie zabraknie, ale jeszcze zostanie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie u was to wogóle inna kultura imprez, w Polandzie to chyba tylko w ekskluzywnych lokalach coś takiego się dzieje, a za takie rozlewanie wina w mniej prestiżowych miejscach pewnie trzeba by dopłacić.[/quote]


Staralismy sie wynajac jak najlepsze miejsce z fachowa obsluga i naprawde super wygladem. Kosztuje fortune ale nie musze sie martwic o to ze ktos przedawkuje procenty. Zalezy mi na dobrym zachowaniu i uniknieciu klopotow spowodowanych alkoholem.
Wiem jak Anglicy potrafia pic i powiedzialam sobie ze zelazna reka bede trzymac dyscypline na naszym weselu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko angielskie imprezy kojarzą mi się z pewną etykietą. Ale mgliste mam o tym pojęcie, bo na żadnej takiej imprezie nie byłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnusss, myślę, że co innego przyjęcia na zamku z udziałem samych Sirów i Ladych, a co innego wesele... no myślę, że i polskie przyjęcie z arystokratami ze starych rodów byłoby megaprzeeleganckie i nikt by się nie schlał jak prosięuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy od ludzi ktorzy biora udzial w imprezie. Jak zreszta wszedzie. Ale prawda jest ze jesli jest to duza okazja (slub,wesele, zareczyny, chrzciny) to kazdy zazwyczaj umie stanac na poziomie.
Ale powiem ci ze Anglicy tez potrafia pic jak nie wiem co Shocked Dlatego u mnie bedzie scisla kontrola przeplywu procentow.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mniej więcej miałam na myśli:DVery Happy
Btw, u mnie też pijaństwa nie będzie. A kto się mimo wszystko zrobi problemowy... cóż... wiem, gdzie są moje drzwi i w razie czego wystawię za nie osobę, która nie będzie umiała się odpowiednio zachować. Rzekłam;D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie widziałam jak piją Anglicy i co dziwniejsze byli głośniejsi od Polaków. Ale tak jak piszesz taka okazja jak wesele, jeszcze tak zorganizowane jak Twoje jednak zobowiązuje do zachowania klasy.

Ja w sumie jestem przygotowana, że może być ostro, jeśli ktoś już totalnie przesadzi to pewnie się wścieknę i go wywalę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Wto 8 Wrz 2009, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
zalezy od ludzi ktorzy biora udzial w imprezie. Jak zreszta wszedzie. Ale prawda jest ze jesli jest to duza okazja (slub,wesele, zareczyny, chrzciny) to kazdy zazwyczaj umie stanac na poziomie.
Ale powiem ci ze Anglicy tez potrafia pic jak nie wiem co Shocked Dlatego u mnie bedzie scisla kontrola przeplywu procentow.


ja widuję pijących Anglików głównie jak chodzą zygzakiem od jednej knajpy do drugiej na krakowskim rynku, poprzebieranych jak nieszczęście i coś krzyczących lol tak się bawią Anglicy na swoich 'berchelor party' w PL Cool I bałabym się dać im pełny dostęp do przepływu %%% na weselu język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 8 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group