Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 20 Sty 2015, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:
Zresztą w dzisiejszych czasach to oczywiste, że lepiej dać pieniądze niż kupować prezent (choć wiadomo, wyjątki wśród gości się zdarzają).


Oczywista oczywistość a jakoś się nie u wszystkich sprawdza oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 21 Sty 2015, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam, że wyjątki się zdarzają oczko Nigdzie nie jest tak samo uśmiech W mojej rodzinie to jest oczywista oczywistość uśmiech
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia31
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pon 26 Sty 2015, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja i mój narzeczony myślimy zarówno o stworzeniu listy prezentów, jak i o poinformowaniu gości o tym, że "mile widziane" byłby wyłącznie prezenty w postaci pieniędzy. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.
_________________
http://videopiksel.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Sro 28 Sty 2015, 6:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam to za dobry pomysł, ponieważ czasami znajdują się goście, którzy wolą jednak młodym coś podarować, aby zostało na pamiątkę, ponieważ jak to mówią - pieniądze się rozejdą i nic nie zostanie oczko Dlatego dla tych najbardziej zatwardziałych w dawaniu prezentów taka lista na pewno będzie bardzo przydatna uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdaL
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 42

PostWysłany: Sro 28 Sty 2015, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i pewnie to bardzo dobry pomysł. Przecież tak naprawdę na weselicho wydaje się kupę kasy, musi sie to jakoś zwrócić. A goście na pewno będą zadowoleni, że nie wyrzucają kasy na niepotrzebne graty tylko będzie to potrzeba rzecz czy potrzebna kasa uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Sro 28 Sty 2015, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozpatrywałabym pieniędzy wręczanym młodym zamiast prezentu jako zapłata za możliwość uczestniczenia w weselu, żeby się zwróciło. To jest tylko i wyłącznie dobra wola gości, że wręczają coś parze młodej jako życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
Jeżeli mnie nie stać, to nie wyprawiam nie wiadomo jak wielkiego wesela. Robię takie, na jakie mnie stać, a nie po to żeby zarobić jeszcze na nim.
Ot, takie moje zdanie jest.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lerrea
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 57
Skąd: miasto piernika

PostWysłany: Sro 28 Sty 2015, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka.kruk dobrze piszesz. W mojej rodzinie był taki przypadek, że młodzi chcieli szybko się pobrac i wzięli kredyt na organizację. Prosili gości o pieniądze, żeby móc szybko go spłacić.

Oczywiście to była ich decyzja, ale gdyby odczekali jakiś czas i odłożyli, nie mieliby teraz kilkuletniego kredytu na głowie. oczko Wiem to od samej panny młodej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło matulu kredyt na wesele idiota lerrea oczywiście nie obrażając Twojej rodziny, ale to bardzo głupie posunięcie moim zdaniem Confused Cudowny początek wspólnego życia. Ja ciągle się zastanawiałam co pisać w tych zaproszeniach. Niby wcześniej nie widziałam nic niestosownego w tym, że młodzi proszą o pieniądze zamiast prezentów ale teraz to już sama nie wiem. Będziemy prosić o wino zamiast kwiatów i tyle. A każdy zrobi co chce oczko W dzisiejszych czasach wydaje mi się, że i tak większość gości woli dać młodym pieniądze zamiast prezentu rzeczowego, bo nikomu nie chce się myśleć i kombinować co by tu kupić uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia_sylwia87
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 65
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na zaproszeniu dodałam tekst: Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zamiast tradycyjnych kwiatów podarujecie nam Państwo wino.
Krótko na temat. Bez dziecinnych wierszyków.
A i tak każdy nas pyta co wolimy- prezent czy kopertę. Mówimy, że kopertę i sprawa jasna uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dodaliśmy w zaproszeniu wierszyk, że zamiast prezentów chcemy pieniądze.

Coś takiego:
Gościom nisko się kłaniamy,
na wesele zapraszamy.
Będą pląsy, tańce, bale
i jedzenia stosy całe.
Więc się nasi mili stawcie
o prezenty się nie martwcie.
By nie stawiać ich na stercie,
niechaj zmieszczą się w kopercie.

Oczywiście to już od gości zależy co będą chcieli dać uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 33 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group