Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kupujemy mieszkanie- czyli co, jak, gdzie i za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sonina
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro 7 Sty 2015, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My kupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym dość małe po 35 m jak dzieciaczek podrośnie będziemy myśleć o zmianie na większe, a tym czasem żyjemy całkiem wygodnie na mniejszym za małe pieniądze - i oszczędzamy na większe. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w ramach rządowego programu MdM. Nie jest to tak atrakcyjny program jak rodzina na swoim, ale 30 tys. piechotą nie chodzi, szczególnie przy tak dużej kwocie jaką należy przeznaczyć na zakup mieszkania uśmiech Już nie mogę się doczekać, kiedy dostaniemy klucze i będziemy mogli się wprowadzać Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, czy ten program MdM jest naprawdę taki korzystny i rzeczywiście taki WOOOW i opaca się z niego korzystać...
My kupiliśmy mieszkanie za 175tys, z rynku wtórnego, odnowione, zrobione na tip top, urządzoną kuchnią i łazienką. Mój brat za podobny metraż na rynku pierwotnym dał 190tys + na chwilę obecną 60tys w urządzenie (jeszcze nie wszystko skończone). Skorzystali z MdM. Przez 8 lat będą dostawać dopłatę ok 500zł co miesiąc. Przeliczone na szybko- "zwrócą" im niecałe 50tys. To ja dziękuję za taki biznes Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Tak się zastanawiam, czy ten program MdM jest naprawdę taki korzystny i rzeczywiście taki WOOOW i opaca się z niego korzystać...
My kupiliśmy mieszkanie za 175tys, z rynku wtórnego, odnowione, zrobione na tip top, urządzoną kuchnią i łazienką. Mój brat za podobny metraż na rynku pierwotnym dał 190tys + na chwilę obecną 60tys w urządzenie (jeszcze nie wszystko skończone). Skorzystali z MdM. Przez 8 lat będą dostawać dopłatę ok 500zł co miesiąc. Przeliczone na szybko- "zwrócą" im niecałe 50tys. To ja dziękuję za taki biznes Rolling Eyes


Wszystko pewnie zależy w jakim mieście się kupuje.

I druga sprawa, że dzisiejsze nowe budownictwo to jest masakra. Deweloperzy stawiają mury zaraz idzie ocieplenie i takie mokre to stoi opakowane w styropian - a to się równa wilgoci w mieszkaniach za czas jakiś. Tak się przejechała moja przyjaciółka i teraz się buja ze sprzedażą tego wspaniałego mieszkania.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 15 Sty 2015, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oWSZEM, nigdy by nie poszła mieszkać w obecnie stawianych blokach.

Ale nas te programy nie dotyczyły- dotyczą małego metrażu jesli chodzi o domek. Trzeba po 2 latach robić odbiór techniczny, co jest u nas niemożliwe.

No i chyba P jest za stary- nie można mieć więcej niż 35 lat.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Czw 15 Sty 2015, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina liczy się wiek młodszego z małżonków. Także mąż może mieć i nawet 40, jeżeli żona ma 20 - liczy się wiek żony. W warszawie ceny mieszkań nowych i z rynku wtórnego są na bardzo podobnym poziomie. Ba czasami za mieszkanie z rynku wtórnego trzeba zapłacić więcej niż za nowe, ponieważ ktoś kupił na górce cenowej i teraz chce sprzedać z zyskiem.
Nie każdy też chce kupować mieszkanie na rynku wtórnym, tylko chce nowe. Program MdM nie jest najkorzystniejszy, ale zawsze coś. ktoś gardzi 50 tysiącami - dla innego to majątek. Jeżeli kogoś stać nie musi korzystać ze wsparcia oferowanego przez rząd.
Ideą programu MdM jest umożliwienie młodym ludziom zakupu pierwszego mieszkania. Głównym założeniem tego programu jest sfinansowanie wkładu własnego. Jak wiadomo na dzień dzisiejszy żaden bank nie udziela już kredytów na 100 % wartości inwestycji. Od 1 stycznia 2015 r. wymagane jest min. 10 % wkładu własnego, a od czerwca będzie to już 15 %, tak żeby od stycznia 2016 było to 20%.
Także, jeżeli nie masz praktycznie żadnych oszczędności, ponieważ dopiero startujesz na rynku pracy - MdM jest dla Ciebie. To Państwo sfinansuje wymagany przez bank 10% wkład własny.
Jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy i każdy rozpatruje swoją sytuacje indywidualnie. Nie wszystko jest dla wszystkich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 15 Sty 2015, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Tak się zastanawiam, czy ten program MdM jest naprawdę taki korzystny i rzeczywiście taki WOOOW i opaca się z niego korzystać...
My kupiliśmy mieszkanie za 175tys, z rynku wtórnego, odnowione, zrobione na tip top, urządzoną kuchnią i łazienką. Mój brat za podobny metraż na rynku pierwotnym dał 190tys + na chwilę obecną 60tys w urządzenie (jeszcze nie wszystko skończone). Skorzystali z MdM. Przez 8 lat będą dostawać dopłatę ok 500zł co miesiąc. Przeliczone na szybko- "zwrócą" im niecałe 50tys. To ja dziękuję za taki biznes Rolling Eyes



Zależy czego chcesz. My np. nie patrzyliśmy w ogóle na rynek wtórny. Chcieliśmy tylko nowe budownictwo, a w takim na rynku wtórnym ceny za metr średnio o tysiąc droższe. Za tyle, to my sobie sami urządziliśmy, po swojemu.. Ładnie urządzone/nie do remontu też strasznie wygórowane. Patrzyliśmy tylko na obrzeża, a nowsze budownictwo, takie nie do remontu to raczej bliżej centrum, a 8 tysięcy za metr to jednak trochę przesada..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy mieszkanie z rynku pierwotnego, przy lesie, w dość dobrze skomunikowanej dzielnicy. Nie typowe obrzeża, nie ścisłe centrum - idealnie. Mieszkania były jednymi z najtańszych w mieście o (wydaję mi się) dość dużym standardzie. Minusem i plusem jednocześnie był stan deweloperski. Plusem z tego względu, że nie traciliśmy czasu na zmiany kafelek czy paneli (jak miałoby to miejsce w przypadku 'używanego' mieszkania) i mogliśmy swobodnie pofantazjować jeśli chodzi o aranżację - całe mieszkanie jest utrzymane w stylu eklektycznym. Minusem było natomiast to, że zastaliśmy całkowicie puste i nie wykończone wnętrze - trzeba było położyć gładzie, zrobić podwieszany sufit, całą elektrykę od nowa. Ale w zasadzie jesteśmy zadowoleni z wyboru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pon 6 Lip 2015, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowaliśmy się na rynek pierwotny i jestem bardzo zadowolona. Od samego wejścia do klatki jestem zadowolona wracając z pracy.
Mieszkanie jest spełnieniem naszych fantazji. Urządzaliśmy jest w głowie wiele miesięcy. Potem dzielnie nocami robiliśmy sami większość rzeczy. Mój ukochany sam robił elektrykę i podwieszane sufity. Jestem z niego dumna.uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 17 Lip 2015, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy na etapie początkowym chcemy skorzystać z programy MDM zobaczymy czy to jest takie kolorowe. Mamy już upatrzone kilka lokali ale nie chce się na razie napalać bo jeszcze nie wiadomo jak z kredytem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 30 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group