Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Budujemy domki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 41, 42, 43  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My planujemy gaz i kominek, który ogrzeje większość dołu i część góry. Moi rodzice mają takie rozwiązanie, bardzo fajnie to wychodzi i nigdy nie zapłacili więcej niż 400 zł za ogrzewanie miesięcznie. Raczej mniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciach

Ostatnio zmieniony przez Betka dnia Czw 19 Mar 2015, 10:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak uważam- rodzice jakoś też z torbami nie poszli.
No chyba, że ktoś musi mieć 23-24 stopnie 24 na dobę, to wtedy troszkę zapłaci.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U moich rodziców było ogrzewanie olejowe, kilka lat temu dołożyli piec do ogrzewania gazowego i są bardzo zadowoleni. uśmiech Zarówno pod względem ciepła, jak i pod kątem ekonomicznym.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było

Ostatnio zmieniony przez Betka dnia Czw 19 Mar 2015, 10:54, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas jest piec na groszek. Po ślubie, jak się wprowadziłam, na pół z teściami (bo się teść napalił jak szczerbaty na suchary) kupiliśmy piec na gaz i nie wiem kurde po co, bo teściowa stęka, że tak drogo, tak drogo... Nawet jak się piec na groszek zepsuł to teściowa powiedziała, że nie włączy gazowego i koniec. Musiałam zrobić awanturę, że mi dziecko marznie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chcemy inwestować w energię odnawialną. Zresztą, dom też będzie drewniany.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie gazowe - bardzo wygodna sprawa. Nie trzeba chodzić, doglądać, co jakiś czas dokładać do kotła. Ustawia się sterownik i to on już wszystkiego pilnuje, żeby było nam ciepło i komfortowo. uśmiech
Odnawialne źródła energii - jak naj bardziej jestem za, ale pamiętajmy wszystko z głową oczko Nie kupujcie kolektorów słonecznych z przeznaczeniem na ogrzewanie - ponieważ to nie działa tak jak się wszystkim wydaje. Zimą przy słonecznej pogodzie naprawdę będzie to fajnie działać, ale już przy pochmurnym niebie (a takiego jest więcej) dogrzeje wodę do 20-30 stopni, a resztę musi grzać kocioł. Ponadto przy takim zestawie jest bardzo duży zasobnik na ciepłą wodę i latem może być problem z przegrzewaniem instalacji, w przypadku gdy rozbiór ciepłej wody będzie za mały.
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być pompa ciepła, ale osobiście nie jestem do nich przekonana - ze względu na ekonomikę inwestycji (może jak potanieją...).
Są jeszcze panele fotowoltaiczne i wiatraki - produkcja prądu. Ciekawa alternatywa i rozwiązanie dla domków zaszytych gdzieś daleko od cywilizacji, gdzie często zdarzają się braki w dostawach prądu. Najważniejsze w tych inwestycjach to dobrać odpowiednią pojemność akumulatorów (jeżeli chcemy aby instalacja pracowała wtedy gdy w sieci nie ma prądu) lub moc instalacji (wtedy kiedy instalacja jest przyłączona do sieci).
Ehh... jest tyle możliwości i rozwiązań oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 14 Sty 2015, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka.kruk napisał:
Ogrzewanie gazowe - bardzo wygodna sprawa. Nie trzeba chodzić, doglądać, co jakiś czas dokładać do kotła. Ustawia się sterownik i to on już wszystkiego pilnuje, żeby było nam ciepło i komfortowo. uśmiech
Odnawialne źródła energii - jak naj bardziej jestem za, ale pamiętajmy wszystko z głową oczko Nie kupujcie kolektorów słonecznych z przeznaczeniem na ogrzewanie - ponieważ to nie działa tak jak się wszystkim wydaje. Zimą przy słonecznej pogodzie naprawdę będzie to fajnie działać, ale już przy pochmurnym niebie (a takiego jest więcej) dogrzeje wodę do 20-30 stopni, a resztę musi grzać kocioł. Ponadto przy takim zestawie jest bardzo duży zasobnik na ciepłą wodę i latem może być problem z przegrzewaniem instalacji, w przypadku gdy rozbiór ciepłej wody będzie za mały.
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być pompa ciepła, ale osobiście nie jestem do nich przekonana - ze względu na ekonomikę inwestycji (może jak potanieją...).
Są jeszcze panele fotowoltaiczne i wiatraki - produkcja prądu. Ciekawa alternatywa i rozwiązanie dla domków zaszytych gdzieś daleko od cywilizacji, gdzie często zdarzają się braki w dostawach prądu. Najważniejsze w tych inwestycjach to dobrać odpowiednią pojemność akumulatorów (jeżeli chcemy aby instalacja pracowała wtedy gdy w sieci nie ma prądu) lub moc instalacji (wtedy kiedy instalacja jest przyłączona do sieci).
Ehh... jest tyle możliwości i rozwiązań oczko


Agata - Owszem - inwestycja tania nie jest w tej chwili, natomiast dla nas to jedyne sensowne i fajne rozwiązanie i jeśli mamy budować dom, to tak, żeby nas satysfakcjonował na każdym poziomie - inaczej równie dobrze, możemy całe życie spędzić w bloku uśmiech ustaliliśmy, że przy budowie nie będziemy szli na żadne kompromisy (w stylu, że bierzemy coś bo to co chcemy jest np. za drogie) - wolę się budować 5-10 lat ale mieć to o czym marzyłam uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 15 Sty 2015, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
A ja myślę, że strasznie demonizuje się ogrzewanie na gaz. My mamy, nie marzniemy, a i z torbami też nie poszliśmy.
Mąż jest teraz strasznie nakręcony na rekuperację, może za jakiś czas się dam namówić.



Zależy od mieszkania/domu i wielu czynników. Np. w rodzinie mam osoby, które w mrozy płacą i 1000 zł za gaz. Ale na parterze, w starym, nieocieplonym budynku. Mają 20 - 21 stopni. Ich sąsiedzi mający identyczne mieszkanie mówią, że najwięcej to 600 zł zapłacili, no ale mają sąsiadów na dole i na górze, więc ciepło nie ucieka.. W nowym, ocieplonym budownictwie jest całkiem inaczej, także wtedy kwoty są racjonalne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 41, 42, 43  Następny
Strona 19 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group