Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątek starających się III
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 311, 312, 313 ... 434, 435, 436  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tylko że właśnie nie chcę tego "narzucać" tylko wolałabym żeby to było bardziej takie "niekontrolowane" nie umiem tego wyjaśnić a nie chcę być źle zrozumiana. Znów z drugiej strony ja te dni mam pewnie zawsze w innym terminie bo mam bardzo nieregularnie. Raz mam tydzień spóźnienia a raz miesiąc. Przez co bym się jeszcze bardziej stresowała niż się stresuję
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIadomo, że to Wasza decyzja, ale przy pomiarach zawsze wiesz, kiedy mniej więcej dostaniesz okres oczko Poza tym i tak nigdy tak naprawdęnie da się w ten sposób określić dnia owulacji - bo (przynajmniej w metodzie Rotzera) jest powiedziane, że owulacja występuje 12-16 dni od ostatniego dnia cyklu, przy czym ZWYKLE jest ona ostatniego dnia niższych temperatur, ale nie jest to oczywistością. Także stosując NPR możesz tylko zorientować się, kiedy jest większe prawdopodobieństwo. Trochę nie rozumiem Waszego podejścia, bo współzyjąc teraz i tak wiesz, że kiedyś tam jest owulacja i dni większego prawdopodobieństwa, tak samo jak przy NPR.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałam zapytac bo sa dziewczyny na forum które znaja temat tarczycy.
Czy obnizone ft3 i ft4 ponizej norm które podaja świadczy o niedoczynności?Powinnam isc do lekarza?tsh jest w normie.
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie jestem zwolenniczką NPR jeśli para nie ma maxa parcia. Bo to tylko więcej szkody niż pożytku przynosi - psychicznie. Mierzenie temperatur itp. rozumiem Kasię.
Kasiu - może póki co poobserwuj śluz - w końcu w dni płodne trudno go przeoczyć uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez metodzie NPR mowie nie. Zapisuje pierwszy dzien okresu 14 dzien polowa cyklu a i tak kochamy sie co dzien lub dwa. Moj cykl ma srednio po 28 dni oczko Ale kto co woli
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
Ja tam nie jestem zwolenniczką NPR jeśli para nie ma maxa parcia. Bo to tylko więcej szkody niż pożytku przynosi - psychicznie. Mierzenie temperatur itp. rozumiem Kasię.
Kasiu - może póki co poobserwuj śluz - w końcu w dni płodne trudno go przeoczyć uśmiech

No właśnie mi o to chodzi że by mnie to bardzo obciążało pod względem takim że non stop bym myślała że zmierzyć a czy to nie już itd. Po co mam się nakręcać..jeśli chodzi o śluz to w tym miesiącu miałam bardziej "widoczną" różnice niż zazwyczaj. Bo śluz był koloru łososiowego po czym po jakiś 4 dniach zmienił się na mleczkowaty i było go więcej niż zazwyczaj. A teraz się znów unormowało lekko. Dziś mam 26dc
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ta metoda dużo ułatwia bo moje cykle średnio mają 30 do 35 dni, więc owulację zazwyczaj mam gdzieś koło 25 dc chyba że zdarzają się krótsze cykle miałam w tamtym roku takie dwa razy tzn 27-29 dni, to wtedy owu miałam koło 20 dnia. Przy staraniach o dziecko to jest dla mnie akurat bardzo istotne, sugeruję się tu głównie śluzem ale temperatura też pomaga.

Każdy ma swoje zdanie na ten temat i robi jak uważa, nikogo do niczego nie można zmusić, także nie myśl Kasiu że na Ciebie naciskamy. Rób tak żebyś czuła się dobrze.

Mnie tam mierzenie temperatur nie stresuje, może teraz na dniach będę bardziej zwracała na nie uwagę bo zależy mi na poczęciu, a to jedna z pierwszych oznak, zanim testy coś wykażą uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PatrycjaS19915 napisał:
Mi ta metoda dużo ułatwia bo moje cykle średnio mają 30 do 35 dni, więc owulację zazwyczaj mam gdzieś koło 25 dc chyba że zdarzają się krótsze cykle miałam w tamtym roku takie dwa razy tzn 27-29 dni, to wtedy owu miałam koło 20 dnia.


Ja też mierzyłam temperaturę przez 2 ostatnie cykle przed zajściem bo miałam zawirowania wtedy z długością i innymi duperelami, no i jak już postawiłam krzyżyk na ostatnim cyklu na owulację, to dzięki temp dowiedziałam się, że jednak była ale późno i cykl wtedy wydłużył mi się do 40 dni język i się udało bo tak to już bym pewnie odpuściła uśmiech

A co do twojego cyklu Patrycja to z tego co piszesz to masz chyba za krótką fazę lutealnąpytajnik Jeśli trwa tylko do 9-10 dni, tak jak piszesz, to możesz mieć problem z zagnieżdżeniem się zarodka...chociaż róźnie tobywa, ja na to brałam progesteron...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie jest krótka jak tak prześledzę swoje cykle to maksymalnie do 12-13 dni... No ale mam nadzieję że będzie dobrze uśmiech będę się martwiła jak będą do tego powody, ale oby ich nie było...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Nie 11 Sty 2015, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12-13 to już w normie raczej :)Te 9 to mało bo u mnie np. zagnieżdzenie odbyło się w 9 dniu dopiero.... Trzymam kciuki, by było ok u Ciebie i się szybciutko udało wesoły
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 311, 312, 313 ... 434, 435, 436  Następny
Strona 312 z 436

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group