Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co ma Śląsk do tego, ale mniejsza z tym...
Niech każdy robi, jak uważa. Każdy ma swoje zdanie i tyle oczko
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przeciągu 6 ostatnich lat nie byłam na weselu, w zaproszeniu na które nie byłoby sugestii co do prezentów. Młodzi wiedzą, że kasa się najbardziej przydaje, ale starsi często kupują domowe pierdółki, bo są do tego przyzwyczajeni i nie mają takiej świadomości, że kupno ręczników to dla młodego małżeństwa żaden problem.. Jakbym zapraszała jakieś obce osoby na wesele pewnie też bym miała obawy, ale bliskie osoby często mówią, że w sumie dobrze, że się mówi wprost, bo czasem głupio zapytać, a tak kupiliby garnki, talerze, czy coś, co się nie przyda..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było nawiązanie do tego, że kiedyś napisałaś że jesteś ze Śląska i w związku z tym uważasz, że jest tak i tak. Więc tylko sygnalizuję, że to z jakiego regionu się jest niekoniecznie dyktuje konkretną wizję na konkretne tematy Wink

A wracając do tematu prezentów, coby OT nie robić:
ja osobiście wolę prezenty niż kasę. Kasa prędzej czy później się rozejdzie a prezent, o ile jest trafiony, potrafi zostać na lata. No ale to też kwestia tego, co się chce kupić i co Młodzi już mają.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem ze Śląska nawet ze "stolicy" Śląska uśmiech Jak nas tu dużo uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka2506 napisał:
Ja też jestem ze Śląska nawet ze "stolicy" Śląska uśmiech Jak nas tu dużo uśmiech

Śląsk ma swoich przedstawicieli na forum. Ja również. uśmiech

Ja tam mogę dostać ręczniki, blender itp. Ale no to wszystko już mam - bo mieszkamy razem już dwa lata.. Więc skompletowane. Także no wolałabym albo coś oryginalnego albo kasę .. i tyle. Sama nie wiem, czy będę pisać na zaproszeniu, mówić, cy w ogóle.. Nie zastanawiałam się nad tym.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas moja rodzina poszła raczej w prezenty. Część się pytała moich rodziców co nam kupić, część zdawała się na własny gust. Rodzina Męża w większości dała nam kasę. Pieniądze poszły na organizację podróży poślubnej Very Happy
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierszyki z prośbą o totaka , książkę zamiast kwiatów mi nie przeszkadzają. Wiadomo, 30 bukietów potrzebne jak rybie buda język .

Ale te wierszyki o pieniążki to już dla mnie ..... nie wypada.
Po prostu. Prawie każdy daje teraz pieniądze, prezent trafia się jeden na 20 osób pytajnik

A już szczytem było u nas w rodzinie dostać taki pseudo- śmieszny ( w sumie raczej żenujący wierszyk)
leciał jakoś mniej więcej
Prezent to jest zawsze kłopot
czy ma mikser być czy robot
......coś tam coś tam
Młodzi proszą o pieniążek Shocked

Najlepsze- od ludzi, którzy przychodząc na wesela rodzinne dawali badziewie typu kieliszki do wina albo dwa ręcznikii Smile .

Ależ byli wściekli, jak 90% gości przyniosło im mniej więcej to, co oni dawali. MIMO wierszyka Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam coś takiego.. masakra

Chcesz się nażreć, oraz napić
musisz najpierw nam zapłacić
by się na weselu bawić
musisz pensję nam zostawić
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Pią 12 Gru 2014, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego wierszyka to bym nie zamieściła. Podobnie jak Escherichia uważam, że te wierszyki nie są nakazem. One mają być ewentualnie wskazówką dla kogoś, kto ma wątpliwość co dać. Nie wygonię nikogo z wesela tylko za to, że zamiast pieniędzy przyniósł ręczniki. Ręczniki też się przydadzą, a tanie nie są także każdy prezent również jest mile widziany. Już wiemy, że np. od koleżanki dostaniemy elegancki komplet sztućców - ponieważ ona ma taki zwyczaj, że młodym zawsze kupuje taki prezent. I super, bardzo się z tego cieszę. Na pewno się przydadzą. Tym bardziej, że obecnie nasze wyposażenie jest trochę kawalerskie a nie rodzinne.
Nie widzę nic uwłaczającego we wszelakich wierszykach, jakie młodzi zamieszczają w zaproszeniach, o ile są one w granicach rozsądku, a nie tak jak ten zacytowany przez geoAsię
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
say_yes
guru
guru


Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 4595
Skąd: Varsovia

PostWysłany: Pią 12 Gru 2014, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że taka rymowanka jest w necie, nie znaczy, że zaraz ktoś ją umieści na zaproszeniu zaraz uśmiech

My mieliśmy wierszyki i nie było to dla nas nic uwłaczającego, ani nieodpowiedniego.
Kilka prezentów się trafiło i bardzo nam się podobają i są przydatne uśmiech
Także taka rymowanka to tylko i wyłącznie wskazówka dla gości, a nie nakaz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 28 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group